Warsztaty profilaktyczne w szkole

Warsztaty profilaktyczne w szkole

Category : Aktualności

26 lutego 2021r. w klasie 2 i 3 odbyły się zajęcia profilaktyczne. Program „Cukierki” był skierowany do dzieci młodszych i oparty na pracy z bajką profilaktyczną.

Miał na celu kształtowanie dystansu w relacjach z osobami nieznajomymi, na nauce odmawiania przyjmowania prezentów od osób obcych, zapobieganiu wykluczenia z grupy rówieśniczej, rozwijania u uczniów postawy szacunku i zaufania w stosunku do nauczycieli, pedagogów i osób mających udzielić wsparcia w problemach dzieci. Zajęcia były prowadzone metodami i formami pracy dostosowanymi do wieku uczniów. Dzieci były bardzo aktywne w trakcie zajęć. Uczestniczyły z radością i zaangażowaniem w zabawach i ćwiczeniach.

W dniu  4 marca 2021 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas 5 i 6 przeprowadzone przez trenerów

 Program „Debata” dotyczył profilaktyki alkoholowej i przeznaczony był dla młodzieży szkół podstawowych, u której w większości nie nastąpiła jeszcze inicjacja alkoholowa. Zadaniem programu było zapobieganie przedwczesnemu używaniu alkoholu i towarzyszącym temu konsekwencjom oraz promowanie postawy trzeźwości. Zajęcia były bardzo ciekawe, ponieważ wykorzystywały metody aktywne (burza mózgów, praca w grupach, drama). W pierwszej części warsztatów uczniowie uzupełnili ankietę dotyczącą spożywania alkoholu i abstynencji. Następnie wskazali straty i korzyści płynące z picia alkoholu. Poprzez rozmowę kierowaną i dramę kolejno eliminowali korzyści, by ostatecznie dojść do wspólnego wniosku, że picie alkoholu to przede wszystkim straty. W trzeciej części dzieci analizowały wyniki ankiety oraz omówiły sposoby, które mogą pomóc osobom uzależnionym wyjść z nałogu.

Uczniowie naszej szkoły wykazali się zaangażowaniem, aktywnością, odwagą w formułowaniu opinii i przekonań.

Warsztaty profilaktyczne przeprowadzone zostały prze trenerów Pracowni Profilaktyki Sapientia, a cały program był finansowany ze środków profilaktycznych Gminy Nowy Targ.


Menu

E-Dziennik

KLIKNIJ TU ABY SIĘ ZALOGOWAĆ

Logujesz się pierwszy raz lub nie możesz się zalogować,
ZOBACZ INSTRUKCJE

Pomocna Dłoń

Opisz swój problem. Postaramy się pomóc Ci jak najszybciej. Dyskrecja zapewniona!
Wystarczy że KLIKNIESZ TUTAJ

Maj 2021
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Ilość odwiedzin

1208270

Statystyka

DARMOWE LICZNIKI