Szlachetna paczka 2020

Finał akcji charytatywnej „Szlachetna paczka”

W dniach 12-13 grudnia odbył się finał akcji charytatywnej „Szlachetna paczka”. W trakcie „Weekendu cudów” przygotowane przez darczyńców upominki trafiają do potrzebujących rodzin.

W tym roku Szkoła Podstawowa nasza szkoła wspierała rodzinę pani Alicji. Przez przeszło dwa tygodnie zbierano dary (odzież, słodycze, żywność, szczególne upominki). Z zebranych do puszki pieniędzy zakupiono płytę indukcyjną i piekarnik, które były najbardziej pilnymi potrzebami tej rodziny.

Z relacji wolontariuszki, pani Katarzyny Jodłowskiej-Huzior, wiemy, że rodzina była bardzo zadowolona z otrzymanych prezentów.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Gdy podjechaliśmy pod dom, pani Alicja powitała nas w progu. Już na sam nasz widok w jej oczach pojawiły się łzy wzruszenia i każdego z nas mocno wyściskała. Pozostali członkowie rodziny oczekiwali na nas w domu. Z niedowierzeniem patrzyli na każdą kolejną noszoną przez nas paczkę. Wszyscy byli w szoku i pytali, czy to wszystko na pewno dla nich. Początkowo nie chcieli otwierać paczek, bowiem stwierdzili: „Takie to wszystko ładne, tak pięknie są zapakowane, że szkoda otwierać”. Nie spodziewali się takiej ilości żywności, środków czystości, ubrań ani butów. Kiedy okazało się, że na dodatek wszystko rozmiarowo idealnie pasuje, Klaudia z wypiekami na twarzy wykrzyknęła: „Dziękujemy! Nie do wiary, jakby nas znali!”. Pani Alicja była zachwycona garnkami, kocem, pościelą. Powiedziała: „W życiu nie byłoby nas stać na takie ciepłe poduszki i kołdry, a tu wszystko nowe!”. Z niedowierzaniem kręciła głową, jak zobaczyła płytę indukcyjną i piekarnik. Klaudia powtarzała: „Mamo, to się nie dzieje naprawdę!”. Mały Filip był zachwycony bramką, którą dostał. Zamknął się w pokoju i słychać było jak strzela gole. Radosna i podniosła atmosfera panująca w domu w to sobotnie przedpołudnie udzieliła się także wolontariuszom.

Słowo od Rodziny

Z głębi serca dziękujemy za okazaną nam pomoc. Żadne słowa nie są w stanie wyrazić tego co czujemy. Wiemy, że nigdy nie będziemy w stanie się odwdzięczyć za te wszystkie piękne rzeczy. Zapewniamy jednak o swojej modlitwie. Wierzymy, że dobro, którym nas obdarowaliście zostanie wam wynagrodzone. Jesteśmy pod wrażeniem, że w dzisiejszych czasach są ludzie, którzy nie znając nas osobiście zechcieli nas obdarzyć tak hojną i cudowną pomocą. Z całego serca dziękujemy.

Słowo od Wolontariusza

Z trudem odnajduję słowa, które będą w stanie wyrazić Państwu moją wdzięczność. Jestem bardzo wzruszona wiadomością ile osób było zaangażowanych w tworzenie tej wyjątkowej paczki. Pomoc, jaką przekazaliście rodzinie pani Alicji jest w stu procentach zgodna z ideą Szlachetnej Paczki. Każda rzecz, która znalazła się w prezencie była przemyślana i adekwatna do potrzeb rodziny. Widać było ile serca włożyliście w przygotowanie podarunku i jakimi jesteście wspaniałymi ludźmi. Potraficie przywrócić wiarę w to, że młodzi ludzie chcą i potrafią pomagać oraz nie są obojętni na ludzką krzywdę. Życzę Wam, abyście nie utracili tego zapału, miłości do drugiego człowieka. Jeszcze raz dziękuję za wspaniałą pomoc. Każdy wolontariusz marzy o takich Darczyńcach jak Wy! Z okazji nadchodzących świąt wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom życzę zdrowych, wesołych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku! Mam nadzieję, że zobaczymy się za rok. Serdecznie pozdrawiam.

W akcję charytatywną zaangażowana była cała społeczność szkolna, a tegoroczne podarunki przerosły oczekiwania organizatorów. Dlatego też szkolni koordynatorzy serdecznie dziękują wszystkim za nieocenioną pomoc i dobre serce.

Szkolni koordynatorzy serdecznie dziękują Dyrektorowi, Radzie Rodziców i wszystkim darczyńcom za ogromne zaangażowanie w skompletowanie darów. Ponadto podziękowania należą się także Paniom: Joannie Komperdzie, Mirosławie Andrzejczuk i Joannie Michniak oraz uczennicom: Julii Ciszek, Kindze Rusnarczyk, Aleksandrze Sojce i Karolinie Bubisz za pomoc w pakowaniu paczki.

Szkolni koordynatorzy akcji:

  1. Danuta Kostorz
  2. Agnieszka Bubisz
  3. Joanna Hosana

Menu

E-Dziennik

KLIKNIJ TU ABY SIĘ ZALOGOWAĆ

Logujesz się pierwszy raz lub nie możesz się zalogować,
ZOBACZ INSTRUKCJE

Pomocna Dłoń

Opisz swój problem. Postaramy się pomóc Ci jak najszybciej. Dyskrecja zapewniona!
Wystarczy że KLIKNIESZ TUTAJ

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Ilość odwiedzin

1262121

Statystyka

DARMOWE LICZNIKI