Szkoła wolna od uzależnień „Złe wpływy”

Szkoła wolna od uzależnień „Złe wpływy”

Category : Aktualności

Warsztaty profilaktyczno–muzyczne z Grzegorzem Stępniem w  Szkole Podstawowej  w  Ludźmierzu.

Czy w dobie internetu, mediów społecznościowych i youtuberów dorosły mężczyzna może mówić o nałogach tak, by zaciekawić młodzież? Czy czterdziestoletni ojciec rodziny potrafi zainteresować przeciętnego nastolatka swoimi przemyśleniami na temat życia?

Okazuje się, że tak. Pod warunkiem, że tym kimś jest Grzegorz Stępień – muzyk, basista, poeta, czynny członek Oddziału Zamkniętego.

2 lutego 2018r. w Szkole Podstawowej w Ludźmierzu, w ramach Programu Profilaktyki Uzależnień w Gminie Nowy Targ, odbyły się warsztaty profilaktyczno–muzyczne. Wzięli w nich udział uczniowie klas szóstych, siódmych i gimnazjalnych szkół podstawowych z Ludźmierza i Krauszowa. Zajęcia finansowane przez Urząd Gminy Nowy Targ miały na celu przeciwdziałanie uzależnieniom, a także propagowanie zdrowego stylu życia, kształtowanie właściwego stosunku do otaczającego świata oraz określenie systemu wartości w modelowaniu osobowości uczestników programu.

Półtoragodzinne spotkanie przebiegło pod znakiem dobrej muzyki i trafnych przemyśleń mądrego człowieka. Przywoływane przez Ornetta (pseudonim artystyczny G. Stępnia) historie znanych muzyków, którzy wpadli w sidła alkoholu, używek uświadomiły młodzież, że to droga donikąd, że „napiętnowany marzeniami cudny świat” (por. „Ten Wasz świat” – OZ) może w jednej chwili przestać istnieć. Jak zauważył Stępień, nie tylko narkotyki usidlają. Coraz większym problemem staje się uzależnienie od internetu, telefonu, a także leków. Młodzież staje się „produktem nowej wizji” (por. „Twarzą w twarz” – Ornette), gdzie kult piękna przegrywa z tym, co naprawdę wartościowe. W jaki więc sposób młodzi mają „wygrać życia garść” (j.w.)?  Gdzie tkwi tajemnica szczęścia? Okazuje się, że to marzenia mogą się pomóc w ukształtowaniu młodego, wartościowego człowieka. Marzenia oraz talenty, które należy pielęgnować. Marzenia, talenty, miłość… Dróg jest wiele, trzeba tylko znaleźć te odpowiednie.

Wykonywane przez Grzegorza Stępnia utwory, nie tylko stawały się pretekstem rozważań i ich puentą, ale uczyły także estetyki muzycznej. Uczniowie mieli okazję spróbować swoich w grze na gitarze, a chętni otrzymali autografy.


Menu

E-Dziennik

KLIKNIJ TU ABY SIĘ ZALOGOWAĆ

Logujesz się pierwszy raz lub nie możesz się zalogować,
ZOBACZ INSTRUKCJE

Pomocna Dłoń

Opisz swój problem. Postaramy się pomóc Ci jak najszybciej. Dyskrecja zapewniona!
Wystarczy że KLIKNIESZ TUTAJ

maj 2023
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Ilość odwiedzin

1272716

Statystyka

DARMOWE LICZNIKI

Accessibility Toolbar