Rok szkolny 2017/2018

Serdecznie dziękujemy Rodzicom, Uczniom i Nauczycielom za zaangażowanie i wsparcie akcji charytatywnych naszej szkoły. Zapraszamy do współpracy w nowym roku szkolnym 2018/2019.

25 maja 2018 roku w Nowym Targu miał miejsce Wielki Finał tegorocznej Akcji „Pola Nadziei”, której inicjatorem od wielu lat jest Fundacja im. Adama Worwy. Uczestniczyli w nim również nasi uczniowie, którzy na nowotarskim rynku odśpiewali hymn „Pola Nadziei”.

Następnie radosnym Żonkilowym Marszem Nadziei przeszli do Miejskiego Ośrodka Kultury, by wziąć udział w  koncercie charytatywnym.

W dniu 18 maja 2018 r. 8-osobowa grupa z naszej szkoły wzięła udział w V  Żonkilowym Rajdzie Rowerowym organizowanym przed finałem akcji Pola Nadziei. Rajd wystartował spod kościoła św. Katarzyny w Nowym Targu.

Mimo deszczowej i zimnej pogody  nasi rowerzyści wraz z panią Danutą Kostorz oraz panią Marią Łapczyńską z wielką radością i uśmiechem na twarzy przejechali wyznaczoną trasę by zjednoczyć się z chorymi, podopiecznymi Fundacji im. Adama Worwy.Ze względu na deszczową aurę,tegoroczny rajd miał swój finał w kawiarni w Parku Miejskim, gdzie uczestnicy zostali poczęstowani lodami.

Dyrektor Szkoły, Rada Wolontariatu wraz z Opiekunami składają serdeczne podziękowania Panu Tomaszowi Ciszek właścicielowi firmy  Studio Reklamy „Grafika” za przygotowanie, wykonanie i podarowanie pięknego banera dla Szkoły Podstawowej w Ludźmierzu. Baner służy do promowania naszej szkoły na różnych imprezach i uroczystościach poza terenem szkoły.

Kiermasz i Dzień Żonkila.

Kiermasz i Dzień Żonkila. Przed Świętami Wielkanocnymi odbył się kiermasz, na którym rozprowadzane były własnoręcznie wykonane przez naszych wolontariuszy stroiki  i ozdoby. 17 kwietnia Rada Wolontariatu  wraz z opiekunami zorganizowała w naszej szkole Dzień Żonkila. Wszyscy uczniowie w tym dniu ubrani byli w kolorach nadziei: zielonym, żółtym i pomarańczowym, a wolontariusze rozprowadzali żonkile z naszej szkolnej rabatki. Uczniowie mogli nabyć do swoich klas kwiaty w cenie od 2 zł i tym samym wspomóc Fundację im. Adama Worwy. Z kiermaszu oraz z  Dnia Żonkila zebraliśmy 607 złotych i 90 groszy . Pieniądze przekazaliśmy Fundacji im. Adama Worwy.

Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.

Grupa wolontariatu z opiekunami organizuje w naszej szkole Dzień Żonkila, który odbędzie się we wtorek 17 kwietnia. Dzieci będą mogły nabyć do swojej klasy żonkila ze szkolnej rabatki w cenie od 2 zł. W tym dniu przychodzimy ubrani na żółto, zielono i pomarańczowo. Uzyskane pieniądze zostaną przelane na cele charytatywne Fundacji im. Adama Worwy.

….

Podsumowanie akcji „Pączek dla Pawełka”. 7 lutego przeprowadziliśmy w naszej szkole akcję charytatywną „Pączek dla Pawełka”. Wolontariusze rozprowadzali wśród uczniów i pracowników szkoły pączki. Dochód z ich sprzedaży  przeznaczyliśmy na leczenie Pawełka, który w wyniku wypadku stracił palce dłoni. Zebraliśmy 1179 zł, które w całości przekazaliśmy Pawełkowi.  Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie i ofiarność. Szczególne podziękowania kierujemy do Firmy „Świat Zabawek” z Nowego Targu, która ufundowała pączki na ten szlachetny cel. Dziękujemy!

Kiermasz i Dzień Żonkila.

Fundacja im. Adama Worwy zorganizowała konkurs plastyczny „Miś z Nadzieją”. Wzięło w nim udział 115 uczniów z całego powiatu. Nasza szkoła wysłała na konkurs 11 ręcznie wykonanych misiów, które spełniały kryteria. Otrzymaliśmy wyniki tego konkursu. Mamy powód do dumy. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa wyróżniła pracę Emilii Tylki z klasy IV, a  Jan Ciszek z klasy II dostał Nagrodę Sponsora. Wszystkim uczestnikom konkursu z naszej szkoły dziękujemy za ich pracę oraz  serce włożone w wykonanie misiów. Każda praca naszego ucznia jest wyjątkowa i trafi w dobre ręce – podopiecznych fundacji.

Gratulujemy!

Zakończył się szkolny etap Plastycznego Konkursu Charytatywnego „Miś z Nadzieją”. Na konkurs wpłynęło 20 prac. Zgodnie z wytycznymi regulaminu do dalszego etapu zostało zakwalifikowanych 11 prac, pozostałe zostały przekazane Fundacji im. Adama Worwy.

Pomagamy, uczymy pomagać, dziękujemy za pomoc.

W Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Ludźmierzu odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek, który dedykowany był Rodzicom. Poprzez ten koncert dyrektor i nauczyciele szkoły chcieli wyrazić Im wdzięczność za wsparcie wszystkich szkolnych inicjatyw, za zaangażowanie w akcje charytatywne, za ich pomoc i ofiarność.

W tę formę podziękowań zaangażowali się wszyscy nauczyciele i uczniowie szkoły, a nad całością czuwały panie: Danuta Kostorz, Katarzyna Łapczyńska, Magdalena Rajska, Magdalena Buźniak  i Beata Bełtowska. 

Koncert rozpoczęła klasa I b, która piosenką Już blisko kolęda wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. Następnie gości powitał pan dyrektor Edward Pazdur, który skierował do Rodziców słowa podziękowania. Pani Danuta Kostorz w formie prezentacji przedstawiła zebranym wszystkie akcje charytatywne naszej szkoły. Po tym podsumowaniu wystąpili kolejno uczniowie od klasy I – VII. Dzieci i młodzież zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne przez śpiew kolęd i pastorałek oraz grę na instrumentach. Niespodzianką dla rodziców na zakończenie koncertu był Taniec śnieżynek w wykonaniu dziewczynek z kl. I b. 

Na koncercie obecna była pani Elżbieta Nowak, przedstawicielka Fundacji im. Adama Worwy. Pani Elżbieta była pod wrażeniem występów dzieci oraz zaangażowania naszej szkoły w tak wiele działań na rzecz potrzebujących. Podziękowała serdecznie za wsparcie wielu akcji fundacji i pomoc jej podopiecznym.

Ze sprzedaży stroików uzyskaliśmy 797zł. 250zł przekazaliśmy na Adopcję Serca i tym samym pokryliśmy kolejne lata nauki naszej adopcyjnej koleżance. Pozostałą kwotę chcemy przeznaczyć na planowaną  w najbliższym czasie akcję charytatywną „Pączek dla Pawełka”. Akcja ta odbędzie się 7 lutego, w dniu zabawy karnawałowej. Uczniowie z Rady Wolontariatu będą rozprowadzać pączki, które otrzymaliśmy od sponsora w cenie od 3 zł. Każdy, kto zakupi pączek wesprze Pawełka, podopiecznego Fundacji im. Adama Worwy. Chłopiec pochodzi z Zaskala, ma 6 lat. W wyniku nieszczęśliwego wypadku stracił cztery palce u lewej ręki. Aby był całkowicie sprawny konieczny będzie zakup protezy.  Ze względu na wiek chłopca nie będzie to jednorazowy zakup – protezę trzeba będzie zmieniać w miarę, jak chłopiec będzie rósł. Rodzina nie jest w stanie ponieść kosztu zakupu protez z własnych środków, dlatego chcemy jej pomóc. Pawełek marzy o tym, by być jak inne dzieci, pragną tego również jego rodzice.

Przed świętami odbył się kiermasz, na którym rozprowadzane były stroiki wykonane przez uczennice z Rady Wolontariatu.

Nasza szkoła otrzymała podziękowanie za włączenie się do akcji „Mikołaj dla dzieci Fundacji”. Wiemy, że prezent sprawił ogromną radość chorej Ewelince.

Dziękujemy Rodzicom i Uczniom za wsparcie i ofiarność!

Nasi uczniowie są wrażliwi na potrzeby innych, co po raz kolejny pokazali. Z chęcią i ofiarnością włączyli się do akcji „Babeczka dla Fundacji”, dzięki czemu udało nam się zebrać kwotę 602 zł. Za zebrane fundusze zakupiliśmy prezent dla Ewelinki i materiały do świątecznych stroików, które będziemy rozprowadzać w okresie przedświątecznym. Pozostałą kwotę i pieniądze uzyskane ze sprzedaży stroików chcemy przeznaczyć na Adopcję Serca.

7 grudnia uczennice z Rady Wolontariatu przygotowały paczkę dla Ewelinki. Dziewczynka otrzymała też wspaniały upominek od pewnej rodziny. Paczkę wraz z podarunkiem przekazaliśmy już Fundacji im. Adama Worwy.

Po raz drugi włączyliśmy się do akcji „Mikołaj dla dzieci Fundacji”, fundując prezent dwuletniej Ewelince. 30 listopada podczas zabawy andrzejkowej zbieraliśmy pieniądze na ten cel. Nasze wolontariuszki rozprowadzały wśród uczniów babeczki w cenie od 2 zł. Każdy kto zakupił ciastko, przyczynił się do spełnienia marzenia chorej dziewczynki.

Babeczki na ten szlachetny cel upiekły niezawodne mamy naszych uczniów. Serdecznie dziękujemy za te wspaniałe wypieki!

„Babeczka dla Fundacji” – to akcja zbierania funduszy na prezent mikołajkowy dla podopiecznego Fundacji im. Adama Worwy, która odbędzie się w dniu zabawy andrzejkowej. W tym dniu będzie można zakupić babeczki w cenie od 2 zł, które będą rozprowadzali nasi wolontariusze. Kupując babeczkę, fundujemy prezent, czyli spełniamy marzenie chorego kolegi. 

Prosimy o pomoc i wsparcie, a za okazaną dotychczas życzliwość serdecznie dziękujemy!

Kiermasz i Dzień Żonkila.

23 października gościliśmy w naszej szkole przedstawicielkę Fundacji im. Adama Worwy. Pani Elżbieta Nowak przeprowadziła z uczniami z kl. IV – VII pogadankę na temat pracy wolontariuszy, opowiedziała o działalności fundacji oraz o Ogólnopolskiej Akcji Pola Nadziei.

18 października w naszym ogrodzie szkolnym zasadziliśmy nowe żonkile, które mamy nadzieję, że na wiosnę pięknie zakwitną.

Rok szkolnego 2017/2018 wznowienie działań charytatywnych naszej szkoły – 26 września rozpoczęliśmy akcję Pola Nadziei, rozprowadzając cebulki żonkili. Ze sprzedaży cebulek uzyskaliśmy 214 zł., które przekazaliśmy już Fundacji im. Adama Worwy.

Kiermasz i Dzień Żonkila.

Rada Wolontariatu. W naszej szkole działa Rada Wolontariatu, w skład której wchodzą uczennice: Urszula Jachymiak Joanna Figas, Elżbieta Mrożek, Justyna Sądelska i Sara Szaruga. Opiekunami grupy i koordynatorami akcji charytatywnych są: p. Danuta Kostorz, p. Katarzyna Łapczyńska, p. Magdalena Rajska.


Menu

E-Dziennik

KLIKNIJ TU ABY SIĘ ZALOGOWAĆ

Logujesz się pierwszy raz lub nie możesz się zalogować,
ZOBACZ INSTRUKCJE

Pomocna Dłoń

Opisz swój problem. Postaramy się pomóc Ci jak najszybciej. Dyskrecja zapewniona!
Wystarczy że KLIKNIESZ TUTAJ

marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Ilość odwiedzin

1266904

Statystyka

DARMOWE LICZNIKI

Accessibility Toolbar