ROK 2021/2022

Międzynarodowy Dzień Rodziny. Z okazji tego święta rozmawiamy na temat szacunku dla rodziców i osób starszych oraz na temat kształtowania uczuć miłości i akceptacji. Wykonujemy upominki dla rodziców jakimi są serduszka.

Tworzymy konstrukcje z klocków. Każdy z nas ma dużo ciekawych pomysłów, bardzo dobrze się przy tym bawimy!

Międzynarodowy Dzień Ziemi 22 kwietnia. Zwiększamy naszą świadomość i wiedzę na temat konieczności ochrony i dbania o Ziemię. Rozmawiamy na temat segregowani odpadów oraz recyklingu. Nasze hasło to „Ziemia – nasz wspólny dom”.

Radosne Święta Wielkanocne. Omawiamy tradycje i obrzędy Świąt Wielkanocnych. Poznajemy symboliki koszyczka wielkanocnego. Wykonujemy prace plastyczne nawiązujące do Świąt Wielkanocnych – koszyczki wielkanocne, pisanki, zajączki, kurki.

Przyroda budzi się do życia. Rozmawiamy na temat nadchodzącej wiosny. Rozwiązujemy zagadki jej dotyczące. Wykonujemy tulipany metodą origami. Wycinamy motylki. 

Zabawy stolikowe. Pracujemy w grupach – układamy puzzle.

Krainy wiecznego śniegu. Zapoznajemy się z krainami wiecznego śniegu. Wspólnie czytamy fragment książki autora C. Centkiewicza „Anaruk chłopiec z Grenlandii ” Odwiedzamy czarno-białe zwierzęta z Antarktydy wykonując ich wizerunki. Wykonujemy igloo z wykorzystaniem waty. 

Jestem dobrym kolegą. Przygotowujemy niespodzianki w postaci kartki walentynkowej dla rodziców i bliskich nam koleżanek i kolegów. Ozdabiamy naszą sale serduszkami. Omawiamy cechy dobrego kolegi oraz sposoby okazywania uczuć.
Karnawał. Rozmawiamy na temat pojęcia karnawału i tradycji zabaw karnawałowych. Oglądamy prezentacje pt. „Karnawał na wiecie”. Wykonujemy kolorowe czapeczki z papieru kolorowego, ozdabiamy balony karnawałowe. Bierzemy udział w konkursie projektowania oryginalnego stroju karnawałowego.  Gratulacje dla zwyciężczyni – Madzi z kl. 2B!!!
Zima wcale nie jest taka zła. Urządzamy sobie pogadankę o znanych sportach zimowych, o charakterystyce zimy oraz o bezpiecznych zabawach na śniegu. Wykonujemy plakat „Sporty zimowe”, kolorujemy skoczka narciarskiego oraz wcielamy się w rolę projektanta i projektujemy za pomocą farb nasze łyżwy, takie które każdy z nas by chętnie założył. Okazuje się, że zima wcale nie jest zła !!!
Nasi Dziadkowie. Wypowiadamy się na temat potrzeby okazywania szacunku i serdeczności starszym ludziom.  Wykonujemy portrety naszych rodzin w formie drzew genealogicznych oraz laurki dla babci i dziadka. 
Nowy Rok – co nam przyniesie? Opowiadamy jak spędziliśmy święta i witaliśmy Nowy Rok oraz jakie mamy plany i marzenia noworoczne. Zapisujemy nasze postanowienia, wykonując koło postanowień noworocznych. Tworzymy również napis Nowego Roku 2022.
Magia Świąt Bożego Narodzenia. Omawiamy znane Nam tradycje i zwyczaje świąteczne w Polsce. Wspólnie ubieramy choinkę- wykonujemy łańcuch , bombki, laski świąteczne. Słuchamy i śpiewamy kolędy.
Grudniowe święto  – Barbórka. Rozmawiamy na temat pracy górników – kształtujemy postawy szacunku wobec pracy. Wykonujemy czapki górnicze.
Dzień Pluszowego Misia – 25 listopada. Rozmawiamy na temat ulubionych zabawek dzieci. Razem z naszymi pluszowymi świetlicowymi misiami tańczymy. Wykonujemy pracę plastyczną jaką są misie.
Andrzejkowe zabawy. Rozmawiamy na temat zwyczajów i tradycji andrzejkowych. Przepowiadamy przyszłość za pomocą kilku wróżb – już wiemy kim będziemy w przyszłości. Bierzemy udział w plastycznym konkursie andrzejkowym – ” Z czym kojarzą nam się Andrzejki?”. Nasza świetlicowa wróżka rozdaje nam łakocie. Na końcu bardzo dobrze się bawimy przy zabawie tanecznej w naszych maskach. Było super !
Gratulacje dla zwyciężczyni konkursu plastycznego !- Gabrysia z 3 klasy

Nasz kraj Polska – Narodowe Święto Niepodległości. Rozmawiamy na temat Święta Niepodległości. Wykonujemy flagi oraz godła Polski. Rozmawiamy na temat tekstu hymnu.

Ku pamięci tych co odeszli. Rozmawiamy na temat tradycji i zwyczajów związanych ze Świętem Zmarłych. Poznajemy zasady zachowania na cmentarzu oraz w miejscach pamięci. Wykonujemy znicze.

Bez złości mamy więcej radości. Uczymy się żyć w przyjaźni, wyjaśniamy pojęcie i cechy dobrego przyjaciela.  Wykonujemy kwiat przyjaźni, na płatkach którego widnieją cechy dobrego przyjaciela. Tworzymy również jeżyka świetlicowego , który jest odbiciem naszych rączek przyjaźni. Dobrze się bawimy !!!

Lato w słoiku zamknięte, czyli dary jesieni. Rozmawiamy na temat darów jesieni z pola, lasu , sadu i ogrodu oraz na temat sposobów ich przechowywania. Tworzymy dary jakimi są jabłka, jabłonki i gruszki.

Sadzenie cebulek. W ramach akcji „Pola Nadziei” 20 października w naszym ogrodzie zasadziliśmy cebulki żonkili, które na wiosnę upiększą szkolną rabatkę. W tym roku szkolnym podjęły się tego zadania dzieci ze świetlicy.

Światowy Dzień Mycia Rąk. W 2008 roku UNICEF zainicjował obchody Światowego Dnia Mycia Rąk, by poprzez akcję edukacyjną zwrócić uwagę na ogólnoświatowy problem brudnych dłoni. W piątek 15 października na świetlicy obchodziliśmy to święto, aby uświadomić dzieci, jak ważna jest odpowiednia higiena rąk. Dzieci pokolorowały rysunki czystych rączek.

Zwierzęta naszymi przyjaciółmi. 4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Rozmawialiśmy o tym jak być przyjacielem zwierząt, jak dbać o zwierzęta oraz o zwróceniu uwagi na zwierzęta, które są krzywdzone. Na naszej Świetlicy zagościły zwierzęta takie jak owce, wiewiórki oraz kameleon, które wykonaliśmy na zajęciach plastycznych.

Dzień uśmiechu. 1 października na świetlicy obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu, który świętowany jest w pierwszy piątek października od 1999 roku.  Omawialiśmy sposoby uprzejmości i życzliwości wobec innych, w jaki sposób można wywołać uśmiech na twarzy drugiej osoby. Dzieci kolorowały emblematy uśmiechniętej buzi, które teraz uśmiechają się do nas na świetlicy.

Zajęcia plastyczno- techniczne. Poznajemy dary jesieni jakimi są grzyby. Wymieniamy rodzaje i kolory grzybów u nas występujących . Metodą plastyczno-  techniczną wykonujemy nasze muchomory – powstają piękne grzyby! 

Uczniowie, którzy uczęszczają na świetlicę włączyli się w akcje charytatywną Kredkobranie zebrane przybory szkolne oraz materiały plastyczne razem złożyli do koszyczka w holu. Serdecznie dziękujemy!

Dzień Spadającego Liścia. Dzisiaj na naszej świetlicy obchodziliśmy Dzień Spadającego Liścia. Wykonaliśmy pracę plastyczna jaką  są nasze jesienne liście wyklejane z kawałków papieru kolorowego. Razem wspólnie wymieniliśmy rodzaje i kolory liści jesiennych które spotykamy w naszych okolicach.

Jesień kolorami się mieni. Rozmawiamy o nadchodzącej jesieni, o zmianach, które niesie za sobą nowa pora roku. Wykonaliśmy prace plastyczne, wykorzystując różne techniki. Ozdabiając naszą salę świetlicową wykonaliśmy jesienny stroik z liści , oraz farbkami namalowaliśmy jesienne drzewka, które wykleiliśmy płatkami. Zawitała również do nas Pani Jesień, której przygotowaliśmy sukienkę z liści.

15 września obchodziliśmy w naszej świetlicy Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności i wiary we własne możliwości. Obchody Dnia Kropki zostały zainspirowane powieścią Petera Reynoldsa, który napisał książkę „The Dot”. Jest to opowiadanie o kropce, która zmieniła świat małej Vashti. Dzięki kropce dziewczynka uwierzyła w siebie.

Tańczyliśmy  przy piosence „Kropka” O. Pawłowskiej. Za pomocą kropek wykonaliśmy pracę plastyczną jaką jest drzewko nawiązujące do nadchodzącej jesieni.

Bezpiecznie przechodzimy przez jezdnię. Przypominamy zasady bezpiecznego poruszania się pieszych, bezpieczeństwa w szkole i na świetlicy. Robimy sygnalizatory świetlne.

Tworzymy konstrukcje z klocków. Każdy z nas ma wiele oryginalnych pomysłów.

Końcówka lata. Tworzymy drzewka i liście przedstawiające końcówkę lata i pierwsze oznaki zbliżającej się jesieni. Wspominamy nasze wakacyjne przygody.


Menu

E-Dziennik

KLIKNIJ TU ABY SIĘ ZALOGOWAĆ

Logujesz się pierwszy raz lub nie możesz się zalogować,
ZOBACZ INSTRUKCJE

Pomocna Dłoń

Opisz swój problem. Postaramy się pomóc Ci jak najszybciej. Dyskrecja zapewniona!
Wystarczy że KLIKNIESZ TUTAJ

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Ilość odwiedzin

1262121

Statystyka

DARMOWE LICZNIKI