ROK 2021/2022

Lato w słoiku zamknięte, czyli dary jesieni. Rozmawiamy na temat darów jesieni z pola, lasu , sadu i ogrodu oraz na temat sposobów ich przechowywania. Tworzymy dary jakimi są jabłka, jabłonki i gruszki.

Sadzenie cebulek. W ramach akcji „Pola Nadziei” 20 października w naszym ogrodzie zasadziliśmy cebulki żonkili, które na wiosnę upiększą szkolną rabatkę. W tym roku szkolnym podjęły się tego zadania dzieci ze świetlicy.

Światowy Dzień Mycia Rąk. W 2008 roku UNICEF zainicjował obchody Światowego Dnia Mycia Rąk, by poprzez akcję edukacyjną zwrócić uwagę na ogólnoświatowy problem brudnych dłoni. W piątek 15 października na świetlicy obchodziliśmy to święto, aby uświadomić dzieci, jak ważna jest odpowiednia higiena rąk. Dzieci pokolorowały rysunki czystych rączek.

Zwierzęta naszymi przyjaciółmi. 4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Rozmawialiśmy o tym jak być przyjacielem zwierząt, jak dbać o zwierzęta oraz o zwróceniu uwagi na zwierzęta, które są krzywdzone. Na naszej Świetlicy zagościły zwierzęta takie jak owce, wiewiórki oraz kameleon, które wykonaliśmy na zajęciach plastycznych.

Dzień uśmiechu. 1 października na świetlicy obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu, który świętowany jest w pierwszy piątek października od 1999 roku.  Omawialiśmy sposoby uprzejmości i życzliwości wobec innych, w jaki sposób można wywołać uśmiech na twarzy drugiej osoby. Dzieci kolorowały emblematy uśmiechniętej buzi, które teraz uśmiechają się do nas na świetlicy.

Zajęcia plastyczno- techniczne. Poznajemy dary jesieni jakimi są grzyby. Wymieniamy rodzaje i kolory grzybów u nas występujących . Metodą plastyczno-  techniczną wykonujemy nasze muchomory – powstają piękne grzyby! 

Uczniowie, którzy uczęszczają na świetlicę włączyli się w akcje charytatywną Kredkobranie zebrane przybory szkolne oraz materiały plastyczne razem złożyli do koszyczka w holu. Serdecznie dziękujemy!

Dzień Spadającego Liścia. Dzisiaj na naszej świetlicy obchodziliśmy Dzień Spadającego Liścia. Wykonaliśmy pracę plastyczna jaką  są nasze jesienne liście wyklejane z kawałków papieru kolorowego. Razem wspólnie wymieniliśmy rodzaje i kolory liści jesiennych które spotykamy w naszych okolicach.

Jesień kolorami się mieni. Rozmawiamy o nadchodzącej jesieni, o zmianach, które niesie za sobą nowa pora roku. Wykonaliśmy prace plastyczne, wykorzystując różne techniki. Ozdabiając naszą salę świetlicową wykonaliśmy jesienny stroik z liści , oraz farbkami namalowaliśmy jesienne drzewka, które wykleiliśmy płatkami. Zawitała również do nas Pani Jesień, której przygotowaliśmy sukienkę z liści.

15 września obchodziliśmy w naszej świetlicy Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności i wiary we własne możliwości. Obchody Dnia Kropki zostały zainspirowane powieścią Petera Reynoldsa, który napisał książkę „The Dot”. Jest to opowiadanie o kropce, która zmieniła świat małej Vashti. Dzięki kropce dziewczynka uwierzyła w siebie.

Tańczyliśmy  przy piosence „Kropka” O. Pawłowskiej. Za pomocą kropek wykonaliśmy pracę plastyczną jaką jest drzewko nawiązujące do nadchodzącej jesieni.

Bezpiecznie przechodzimy przez jezdnię. Przypominamy zasady bezpiecznego poruszania się pieszych, bezpieczeństwa w szkole i na świetlicy. Robimy sygnalizatory świetlne.

Tworzymy konstrukcje z klocków. Każdy z nas ma wiele oryginalnych pomysłów.

Końcówka lata. Tworzymy drzewka i liście przedstawiające końcówkę lata i pierwsze oznaki zbliżającej się jesieni. Wspominamy nasze wakacyjne przygody.


Menu

E-Dziennik

KLIKNIJ TU ABY SIĘ ZALOGOWAĆ

Logujesz się pierwszy raz lub nie możesz się zalogować,
ZOBACZ INSTRUKCJE

Pomocna Dłoń

Opisz swój problem. Postaramy się pomóc Ci jak najszybciej. Dyskrecja zapewniona!
Wystarczy że KLIKNIESZ TUTAJ

październik 2021
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Ilość odwiedzin

1220076

Statystyka

DARMOWE LICZNIKI