Międzynarodowy Dzień Rodziny. Z okazji tego święta rozmawiamy na temat szacunku dla rodziców i osób starszych oraz na temat kształtowania uczuć miłości i akceptacji. Wykonujemy upominki dla rodziców jakimi są serduszka.
Tworzymy konstrukcje z klocków. Każdy z nas ma dużo ciekawych pomysłów, bardzo dobrze się przy tym bawimy!
Międzynarodowy Dzień Ziemi 22 kwietnia. Zwiększamy naszą świadomość i wiedzę na temat konieczności ochrony i dbania o Ziemię. Rozmawiamy na temat segregowani odpadów oraz recyklingu. Nasze hasło to „Ziemia – nasz wspólny dom”.
Radosne Święta Wielkanocne. Omawiamy tradycje i obrzędy Świąt Wielkanocnych. Poznajemy symboliki koszyczka wielkanocnego. Wykonujemy prace plastyczne nawiązujące do Świąt Wielkanocnych – koszyczki wielkanocne, pisanki, zajączki, kurki.
Przyroda budzi się do życia. Rozmawiamy na temat nadchodzącej wiosny. Rozwiązujemy zagadki jej dotyczące. Wykonujemy tulipany metodą origami. Wycinamy motylki.
Zabawy stolikowe. Pracujemy w grupach – układamy puzzle.
Krainy wiecznego śniegu. Zapoznajemy się z krainami wiecznego śniegu. Wspólnie czytamy fragment książki autora C. Centkiewicza „Anaruk chłopiec z Grenlandii ” Odwiedzamy czarno-białe zwierzęta z Antarktydy wykonując ich wizerunki. Wykonujemy igloo z wykorzystaniem waty.
Nasz kraj Polska – Narodowe Święto Niepodległości. Rozmawiamy na temat Święta Niepodległości. Wykonujemy flagi oraz godła Polski. Rozmawiamy na temat tekstu hymnu.
Ku pamięci tych co odeszli. Rozmawiamy na temat tradycji i zwyczajów związanych ze Świętem Zmarłych. Poznajemy zasady zachowania na cmentarzu oraz w miejscach pamięci. Wykonujemy znicze.
Bez złości mamy więcej radości. Uczymy się żyć w przyjaźni, wyjaśniamy pojęcie i cechy dobrego przyjaciela. Wykonujemy kwiat przyjaźni, na płatkach którego widnieją cechy dobrego przyjaciela. Tworzymy również jeżyka świetlicowego , który jest odbiciem naszych rączek przyjaźni. Dobrze się bawimy !!!
Lato w słoiku zamknięte, czyli dary jesieni. Rozmawiamy na temat darów jesieni z pola, lasu , sadu i ogrodu oraz na temat sposobów ich przechowywania. Tworzymy dary jakimi są jabłka, jabłonki i gruszki.
Sadzenie cebulek. W ramach akcji „Pola Nadziei” 20 października w naszym ogrodzie zasadziliśmy cebulki żonkili, które na wiosnę upiększą szkolną rabatkę. W tym roku szkolnym podjęły się tego zadania dzieci ze świetlicy.
Światowy Dzień Mycia Rąk. W 2008 roku UNICEF zainicjował obchody Światowego Dnia Mycia Rąk, by poprzez akcję edukacyjną zwrócić uwagę na ogólnoświatowy problem brudnych dłoni. W piątek 15 października na świetlicy obchodziliśmy to święto, aby uświadomić dzieci, jak ważna jest odpowiednia higiena rąk. Dzieci pokolorowały rysunki czystych rączek.
Zwierzęta naszymi przyjaciółmi. 4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Rozmawialiśmy o tym jak być przyjacielem zwierząt, jak dbać o zwierzęta oraz o zwróceniu uwagi na zwierzęta, które są krzywdzone. Na naszej Świetlicy zagościły zwierzęta takie jak owce, wiewiórki oraz kameleon, które wykonaliśmy na zajęciach plastycznych.
Dzień uśmiechu. 1 października na świetlicy obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu, który świętowany jest w pierwszy piątek października od 1999 roku. Omawialiśmy sposoby uprzejmości i życzliwości wobec innych, w jaki sposób można wywołać uśmiech na twarzy drugiej osoby. Dzieci kolorowały emblematy uśmiechniętej buzi, które teraz uśmiechają się do nas na świetlicy.
Zajęcia plastyczno- techniczne. Poznajemy dary jesieni jakimi są grzyby. Wymieniamy rodzaje i kolory grzybów u nas występujących . Metodą plastyczno- techniczną wykonujemy nasze muchomory – powstają piękne grzyby!
Uczniowie, którzy uczęszczają na świetlicę włączyli się w akcje charytatywną Kredkobranie i zebrane przybory szkolne oraz materiały plastyczne razem złożyli do koszyczka w holu. Serdecznie dziękujemy!
Dzień Spadającego Liścia. Dzisiaj na naszej świetlicy obchodziliśmy Dzień Spadającego Liścia. Wykonaliśmy pracę plastyczna jaką są nasze jesienne liście wyklejane z kawałków papieru kolorowego. Razem wspólnie wymieniliśmy rodzaje i kolory liści jesiennych które spotykamy w naszych okolicach.
Jesień kolorami się mieni. Rozmawiamy o nadchodzącej jesieni, o zmianach, które niesie za sobą nowa pora roku. Wykonaliśmy prace plastyczne, wykorzystując różne techniki. Ozdabiając naszą salę świetlicową wykonaliśmy jesienny stroik z liści , oraz farbkami namalowaliśmy jesienne drzewka, które wykleiliśmy płatkami. Zawitała również do nas Pani Jesień, której przygotowaliśmy sukienkę z liści.
15 września obchodziliśmy w naszej świetlicy Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności i wiary we własne możliwości. Obchody Dnia Kropki zostały zainspirowane powieścią Petera Reynoldsa, który napisał książkę „The Dot”. Jest to opowiadanie o kropce, która zmieniła świat małej Vashti. Dzięki kropce dziewczynka uwierzyła w siebie.
Tańczyliśmy przy piosence „Kropka” O. Pawłowskiej. Za pomocą kropek wykonaliśmy pracę plastyczną jaką jest drzewko nawiązujące do nadchodzącej jesieni.
Bezpiecznie przechodzimy przez jezdnię. Przypominamy zasady bezpiecznego poruszania się pieszych, bezpieczeństwa w szkole i na świetlicy. Robimy sygnalizatory świetlne.
Tworzymy konstrukcje z klocków. Każdy z nas ma wiele oryginalnych pomysłów.
Końcówka lata. Tworzymy drzewka i liście przedstawiające końcówkę lata i pierwsze oznaki zbliżającej się jesieni. Wspominamy nasze wakacyjne przygody.