ROK 2020/2021

15 września obchodziliśmy w naszej świetlicy Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności i wiary we własne możliwości. Obchody Dnia Kropki zostały zainspirowane powieścią Petera Reynoldsa, który napisał książkę „The Dot”. Jest to opowiadanie o kropce, która zmieniła świat małej Vashti. Dzięki kropce dziewczynka uwierzyła w siebie. Dzieci wysłuchały z uwagą, krótkiego opowiadania o małej Vashti.

Wszędzie gościły kolorowe kropy, kropki i kropeczki. Każdy mógł znaleźć atrakcję dla siebie.  Graliśmy w gry, które nawiązywały do kształtu kropki. Tworzyliśmy prace plastyczne kropkami z wykorzystaniem plasteliny. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, są w koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Bawiliśmy się też przy piosence o kropce i kolorowych kulkach. To był kreatywny dzień.

Światowy Dzień Kropki w świetlicy przygotowała pani Magdalena Buźniak.

Przestrzegamy zasady bezpieczeństwa. Przypominamy zasady bezpiecznego poruszania się pieszych, bezpieczeństwa w szkole i na świetlicy na podstawie opowiadania. Malujemy na dużym bristolu jezdnie i znaki drogowe, które powinni znać piesi. Zwracamy uwagę na bezpieczeństwo.

Powitanie jesieni. Rozmawiamy o nadchodzącej jesieni, o zmianach, które niesie za sobą nowa pora roku. Na podstawie zagadek poznajemy tę barwną porę roku. Robimy gazetkę odzwierciedlającą jesień. Dzieci wycinają kolorowe liście, które przypinamy na tablicy. 

Dzień Spadającego Liścia. W pierwszym dniu kalendarzowej jesieni obchodzimy Dzień Spadającego Liścia. Tego dnia przygotowaliśmy różnego rodzaju zabawy ruchowe przy muzyce. Wspólnie tańcowaliśmy do piosenki „Kolorowe listki. Wykonaliśmy prace plastyczne, wykorzystując różne techniki plastyczne. Mamy piękne kolorowe liście. Było kolorowo i bardzo wesoło.

Jesienne skarby. Poznajemy dary jesieni. Uczymy się rozpoznawać grzyby – czy grzyb jest jadalny, czy nie. Wycinamy nóżkę grzyba i kapelusz. Rysujemy trawkę. Powstają piękne grzyby!

Leśni przyjaciele. Czytamy wiersze Jana Brzechwy w których występują zwierzęta. Wybór padł na rudego lisa, choć akurat wierszyk o nim jest bardzo krótki. Zobaczcie, jak powstaje nasz wyrolowany lis, czyli nowe wykorzystanie rolki po papierze toaletowym.

Dzień wszystkich Świętych i święto zmarłych. Jednym z najstarszych zwyczajów i tradycji jest pamięć o tych którzy już odeszli, o zmarłych przodkach. Rozmawiamy o różnych tradycjach związanych z obchodami Dnia Zmarłych. Robimy „płomień pamięci”, który jest znakiem tego, że pamiętamy o naszych najbliższych.

Życzliwość ma wiele twarzy. Okazało się, że życzliwość ma wiele twarzy i to właśnie w swoich pracach plastycznych zilustrowały dzieci. Każda z nich jest inna, tak jak każdy z nas, ale wszystkie łączy uśmiech, serdeczność i przychylność wobec drugiej osoby.

Dzień Pluszowego Misia! Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Robimy pięknego misia.

Zima, zima! Rozmawiamy jak ustrzec się przed chłodem odpowiednim ubiorem. Projektujemy szaliki, które będą niezastąpione zimą. Robimy bałwanki z waty!

Kiermasz i Mikołaj dla Dzieci Fundacji. Uczniowie, którzy uczęszczają na świetlicę włączyli się w akcje Mikołaj dla Dzieci Fundacji i przygotowali paczkę dla podopiecznego Fundacji im. Adama Worwy oraz przygotowali piękne bożonarodzeniowe dekoracje na kiermasz. Serdecznie dziękujemy!

Przygotowania do świąt. Oglądamy prezentacje o symbolach Świąt Bożego Narodzenia. Wykonujemy własnoręcznie ozdoby choinkowe. Robimy kartki świąteczne. Uczymy się nowych kolęd i śpiewamy. Wspólnie ubieramy choinkę.

Zimowy przyjaciel. Robimy z papieru bałwany. Doklejamy bałwankowi szaliczek wycięty z papieru. I mamy naszego zimowego przyjaciela!

Dzień Babci i Dziadka. Rozmawiamy o naszych kochanych dziadkach i babciach. Dzień ten jest bowiem okazją do promowania i przypomnienia wartości rodzinnych i znaczenia więzi pokoleniowych. Uczniowie postarali się, by w tym szczególnym dniu złożyć swoim babciom i dziadkom życzenia poprzez wykonanie laurek.

9 lutego obchodziliśmy w naszej świetlicy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Podczas zajęć uczniowie z panią Magdaleną Bużniak poznali historię pizzy, etapy jej powstawania i rodzaje. Dzieci usłyszały kilka ciekawostek na temat pizzy, m.in. skąd wzięła się nazwa pizzy Margaritta. Nie zabrakło zabaw, piosenek i zadań z pizzą w roli głównej. Na koniec uczniowie wykonali pizzę z plasteliny według własnego pomysłu. Stworzenie przysmaku w formie plastycznej sprawiło wszystkim ogromną radość.

Walentynki. Podczas zajęć w świetlicy, dzieci wykonały walentynkowe laurki dla rodziców oraz przystroiły salę sercami z witraża.

Tłusty czwartek. Zwyczaj jedzenia słodkich pączków pojawił się w Polsce około XVII wieku, ale wtedy jeszcze wyglądały nieco inaczej niż obecnie. Miały w środku ukryty orzeszek, a ten, kto trafił na taki pączek, miał cieszyć się dostatkiem, szczęściem i powodzeniem.Tradycja do dziś nakazuje, aby w tłusty czwartek zjeść choć jednego pączka. Kto tego nie zrobi, temu do końca roku nie będzie się wiodło. Na świetlicy 11 lutego lepiliśmy pączki z plasteliny, odbył się konkurs na najbardziej “apetycznego” pączka. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodkim upominkiem.  


Menu

E-Dziennik

KLIKNIJ TU ABY SIĘ ZALOGOWAĆ

Logujesz się pierwszy raz lub nie możesz się zalogować,
ZOBACZ INSTRUKCJE

Pomocna Dłoń

Opisz swój problem. Postaramy się pomóc Ci jak najszybciej. Dyskrecja zapewniona!
Wystarczy że KLIKNIESZ TUTAJ

Maj 2021
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Ilość odwiedzin

1208265

Statystyka

DARMOWE LICZNIKI