Rok 2017/2018

Lato, lato… Śpiewamy piosenki o wakacjach i tańczymy do rytmu. Układamy swój  przepis na lato i prezentujemy go przy pomocy świetlicowej telewizji.

Dzieci świata. Oglądamy prezentacje na temat małych mieszkańców Ziemi i rysujemy tego, który nam zapadł w pamięci. Poznajemy też PRAWA DZIECKA  i wymyślamy własny  ORDER UŚMIECHU.

Dzień Dziecka. Opowiadamy o swoim idealnym  Dniu Dziecka. Rysujemy ten nasz wymarzony dzień.

Książka moim przyjacielem. Wymyślamy ilustracje do własnego opowiadania, bajki czy komiksu. Prezentujemy swą pracę na forum klasy i  tworzymy  jej  treść. Oceniamy się przy pomocy oklasków.

Moja mama, mój tata. Robimy własnoręczny prezent dla mamy i taty. Czytamy również bajki o naszych rodzicach. Rozmawiamy też o szacunku dla rodziców.

Wiosenna pogoda. Opowiadamy o tym, co niesie ze sobą wiosenna pogoda. Tłumaczymy sobie, czym jest przesilenie wiosenne oraz uczymy się rozróżniać kwiaty, chwasty i zioła.

Majowe święta. Rozmawiamy na temat naszej dużej i małej ojczyzny. Zastanawiamy się wspólnie, co możemy zrobić, żeby być dobrymi patriotami. Oglądamy również filmiki patriotyczne.

Ziemia naszą planetą. Oglądamy prezentacje znanych nam planet i rysujemy Ziemię – oazę życia. Uczymy się też jak ją można  chronić  segregując odpady.

Tęczowy tydzień. Rysujemy tęczę i wycinamy z niej szablon motyla. Malujemy też tęczowy ogród i naklejamy kwiaty ze struganych kredek.

Ogród wiosną. Sprawdzamy jakie prace wykonuje się wiosną w ogrodzie. Malujemy wiosenne ogrody przy pomocy farb i patyczków higienicznych.

Ptasie powroty. Odgadujemy na podstawie rymowanek,  jakie ptaki powracają na wiosnę.  Malujemy te ptaki i ich gniazda.

 Świąteczne życzenia. Poznajemy historię pisania kart wielkanocnych. Projektujemy własne kartki, wykorzystując stare pocztówki. Oglądamy film pt: ,,Zając wielkanocny” i malujemy świąteczne kurczaki.

Zapach przedwiośnia. Analizujemy przysłowie „ W marcu jak w garncu”. Obserwacje oznak przedwiośnia – rozmawiamy na temat zaobserwowanych zmian zachodzących w przyrodzie. Rysujemy pierwsze kwiaty wiosenne. Robimy żabki origami.

Nasze małe i duże kobiety. Rozmawiamy o tym, jakie znaczenie ma praca kobiet. Przypominamy o szacunku wobec kobiet. Omawiamy zasady savoir vivre. Prezentujemy sylwetki sławnych kobiet. Robimy laurkę i kwiaty z papieru kolorowego.

Moje hobby. Dzieci opowiadają o swoich zainteresowaniach. Każde ma swoje hobby, którym dzieli się na forum grupy. Jest to między innymi: piłka nożna, czytanie książek, moda, malarstwo, projektowanie ubrań dla lalek, zbieranie koralików, kryształków i maskotek. Jedne robią biżuterię, a inne układają puzzle.

W krainie baśni. Poznajemy prawdy moralne zawarte w bajkach. Opowiadamy o swoich ulubionych baśniach. Prezentujemy swoje  baśnie. Zabawy w odwzorowanie postaci bez porozumiewania się.

Radości i smutki dobrych przyjaciół. Zastanawiamy się nad znaczeniem koleżeństwa w naszym życiu.  Opowiadamy jak spędzamy czas z naszymi przyjaciółmi – za co ich cenimy i co razem z nimi najbardziej  lubimy robić. Malujemy też na ten temat prace.

Bezpiecznie na śniegu i lodzie. Dzieci swobodnie wypowiadają się na temat zabaw i gier zimowych.  Zwracamy uwagę na ich bezpieczeństwo. Rozmawiamy również o  sportach zimowych i olimpiadach. Przy pomocy dramy odgadujemy różne dyscypliny sportu. 

Dzień Babci i Dziadka. Wspominamy chwile spędzone z babcią i dziadkiem. Rozmawiamy na temat szacunku do osób starszych. Robimy pamiątki dla naszych bliskich – zakładkę do książki. Redagujemy dla nich życzenia. Przygotowujemy również prace na konkurs pt: ,,Matka Boża, którą zobaczyli Trzej Królowie”, wyklejaną z kulek z bibuły.

Zima za progiem. Obserwacja otoczenie wokół szkoły, rozmawiamy o tym, jak rośliny i zwierzęta przygotowują się do zimy. Poznajemy sposoby przetrwania zimy przez ptaki, owady i ssaki. Zastanawiamy się, jak pomagamy ptakom podczas zimy. Rysujemy kredką pracę pt: „Dokarmiamy ptaki”.

Witamy Rok 2018. Wspominamy na świetlicy, jak powitaliśmy Nowy Rok. Czytamy przysłowia i baśnie związane z Nowym Rokiem. Robimy też prace plastyczne z użyciem farb, rurek i aerozolu pt: ,,Fajerwerki”.

Święta tuż, tuż! Ubieramy świetlicową choinkę i dekorujemy  ją zrobionymi przez dzieci  ozdobami: aniołkami, bombkami, gwiazdkami  i łańcuchami. Opowiadamy o tradycjach, które przywędrowały do nas z różnych krajów Europy. Robimy też śnieżne kule.

Atmosfera przyjaźni. Rozmawiamy o postanowieniach adwentowych. Robimy choinki  z papieru i naklejamy je na kartkę. Całość dekorujemy watą. Słuchamy kolęd i pastorałek,  opowiadamy, która z nich jest naszą ulubioną i dlaczego.

Listy do Świętego Mikołaja. Opowiadamy o tym, co zimą lubimy najbardziej. Malujemy kredą zabawy na śniegu i krajobraz zimowy nocą. Oczekujemy też na przybycie Świętego Mikołaja,  dlatego piszemy do niego listy i rysujemy jego portret.

Przygotowanie zwierząt do zimy. Oglądamy ptaki, które odlatują na zimę do ciepłych krajów. Opowiadamy też o tym, jak inne zwierzęta próbują  przetrwać zimę. Słuchamy zagadek  na ten temat i bawimy się metodą dramy naśladując odgłosy zwierząt. Rysujemy te zwierzęta, które były bohaterami  czytanych w tym tygodniu bajek.

Jak wygląda przyjaźń na świetlicy? Rozmawiamy na temat roli przyjaźni. Zastanawiamy się kogo możemy nazwać naszym przyjacielem i jak spędzamy  czas  z przyjaciółmi.  Rysujemy swoje  podobizny i tworzymy  ŁAŃCUCH PRZYJAŹNI. Robimy też wspólnie zabawki  – DINOZAURY.  Organizujemy również  wspólne zabawy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szlachetne zdrowie. Opowiadamy o sposobie  odżywiania się jesienią  i  dbaniu o nasze zdrowie.  Mówimy też o oznakach choroby i możliwościach jej zapobiegania.  Malujemy farbami owoce i posypujemy je solą.

Polska, nasza ojczyzna. Rozmawiamy na temat naszej ojczyzny, położenia, języka, godła i barw narodowych. Uczymy się wierszyka W. Bełzy pt,, Kto ty jesteś? Polak mały!”. Malujemy flagę, godło i inne elementy, charakterystyczne dla naszego kraju.

Halloween. Wyjaśniamy sobie czym jest Halloween, a czym Święto Zmarłych.  Rozmawiamy o tym,  jak czcimy jedno, a jak drugie święto. Robimy halloweenowe nietoperze i maski dyni.

 Jesienne prace w ogrodzie. Zastanawiamy się jakie prace wykonujemy jesienią w ogrodzie. Omawiamy jesienną pogodę i skarby, jakie niesie ze sobą ta pora roku. Rysujemy jesienne prace w ogrodzie i robimy stworki z szyszek, kasztanów i liści.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Jesienne zmiany w przyrodzie. Rozmawiamy o drzewach liściastych i iglastych. Kolorujemy szablon  drzewa , wyklejamy go wacikami i malujemy farbami. Wycinamy i kolorujemy jesienne liście.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Zwierzęta wokół nas. Opowiadamy o zwierzętach, które żyją w pobliżu nas: w lesie, na łące, w gospodarstwie i w domu. Naśladujemy odgłosy znanych zwierząt. Malujemy  jeżyki, wyklejamy je kminkiem i suchymi liśćmi.  Rysujemy też nasze ulubione zwierzątko domowe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pożegnanie lata i powitanie jesieni. Rozmawiamy o minionym lecie i nadchodzącej jesieni, szukamy zalet obydwu pór roku. Malujemy ostatnie letnie pejzaże.  Robimy słoneczniki, aby przypominały nam o lecie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przestrzegamy zasad bezpieczeństwa. Przypominamy zasady bezpiecznego poruszania się pieszych, bezpieczeństwa w szkole i na świetlicy. Malujemy znaki drogowe, które powinni znać piesi. Wymyślamy też własny znak drogowy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wakacyjne wspomnienia. Wspominamy nasze letnie przygody, opowiadamy o wakacyjnych pamiątkach i  zastanawiamy się jak przetrwać cały rok szkolny w pogodnym nastroju.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poznajemy prawa i obowiązki uczestnika świetlicy szkolnej. Tworzymy regulamin, analizujemy cele, zadania i harmonogram działania naszej świetlicy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poznajmy się. Poznajemy nowych członków  świetlicy, a bawiąc się w kółeczku próbujemy zapamiętać imiona wszystkich dzieci. Robimy też świetlicowe słoneczko, na którego promieniach widnieją imiona dzieci.


Menu

E-Dziennik

KLIKNIJ TU ABY SIĘ ZALOGOWAĆ

Logujesz się pierwszy raz lub nie możesz się zalogować,
ZOBACZ INSTRUKCJE

Pomocna Dłoń

Opisz swój problem. Postaramy się pomóc Ci jak najszybciej. Dyskrecja zapewniona!
Wystarczy że KLIKNIESZ TUTAJ

marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Ilość odwiedzin

1266904

Statystyka

DARMOWE LICZNIKI

Accessibility Toolbar