Rok 2016/2017

NASZA PLANETA ZIEMIAPoznajemy budowę naszej planety i rozmawiamy o tym, co ją niszczy. Zastanawiamy się również jak możemy pomóc Ziemi. Przedstawiamy różne wizje tej planety za pomocą rysunku. 

 

TYDZIEŃ W KOLORACH TĘCZY. Rozmawiamy na temat znaczenia koloru w naszym życiu, rozróżniamy barwy ciepłe i zimne. Przedstawiamy świat w kolorach tęczy, pokrywając kartkę kolorowymi kredkami i wyklejając na niej barwne elementy piankowe. 

 

KTO O PISANKACH PAMIĘTA, TEN MA WESOŁE ŚWIĘTA. Z okazji nadchodzących świąt robimy kurczaki, kaczuszki, zające i  malujemy pisanki.

 

ZAPACH PRZEDWIOŚNIA. Obserwujemy zmiany zachodzące w przyrodzie i odzwierciedlamy je podczas zajęć plastycznych. Malujemy farbami wiosnę, robimy ptaszki, żabki i drzewka  z papieru kolorowego. Kolorujemy i wycinamy wiosenne kwiaty oraz ptaki powracające z ciepłych krajów.

 

KOBIETKI MAŁE I DUŻE. Rozmawiamy o rolach i pracy kobiet. Chłopcy robią kwiatki dla dziewczynek, a dziewczynki koszule z krawatami, żeby im też było miło.

 

MOJE HOBBY. Dzieci przedstawiają w formie prezentacji swoje zainteresowania. Każde z nich ma jakieś swoje hobby, którym dzieliło się ze wszystkimi. Interesują się wieloma rzeczami, takimi jak: moda, malarstwo, projektowanie ubrań dla lalek, zbieranie koralików, kryształków i maskotek. Niektóre z nich robią gry planszowe czy biżuterię, a inne układają puzle i lubią pociągi. 

 

ZAWODY ZNANE I NIEZNANE. Z okazji WALENTYNEK robimy serduszka origami. Rozmawiamy o swoich przyjaciołach i przedstawiamy za pomocą rysunku wspólne chwile z przyjacielem. Organizujemy również zabawy w grupie przyjaciół świetlicowych.

 

 

 WALENTYNKI – RADOŚCI I SMUTKI DOBRYCH PRZYJACIÓŁ. Z okazji WALENTYNEK robimy serduszka origami. Rozmawiamy o swoich przyjaciołach i przedstawiamy za pomocą rysunku wspólne chwile z przyjacielem. Organizujemy również zabawy w grupie przyjaciół świetlicowych.

 

ZIMA, ZIMA. Przedstawiamy za pomocą ilustracji, w jaki sposób zwierzęta próbują przetrwać zimę. Obrazujemy nasze zimowe zabawy na śniegu. Z okazji nadchodzącego DNIA BABCI I DZIADKA robimy kolorowe kwiatuszki i słoneczka dla naszych bliskich. Za pomocą dramy przedstawiamy sytuacje, w których pomagamy naszym babciom i dziadkom.

 

 

 NOWY ROK – NOWE POSTANOWIENIA. Pracujemy nad naszymi noworocznymi postanowieniami. Staramy się grzecznie zachowywać i sprawdzamy pod jakim słoneczkiem widnieje nasze nazwisko w danym dniu. Rysujemy sylwestrowe fajerwerki, wykonujemy maski karnawałowe. Robimy też prace pt,,Bal karnawałowy”, która polega na rysowaniu kredkami świecowymi, malowaniu farbą, a następnie zdrapywaniu patyczkiem, co daje ciekawe efekty.

 

 PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO ŚWIĄT. Wycinamy śnieżynki, robimy choinki, aniołki i ozdoby na naszą świetlicową choinkę. Uczymy się również robić gwiazdy (origami).

 

 OTRZYMUJEMY I DAJEMY PREZENTY. Razem z dziećmi piszemy listy do Świętego Mikołaja, robimy i adresujemy koperty. Kolorujemy szablony z portretem Mikołaja, wyklejamy brodę i wąsy bibułą, watą, styropianem i włóczką. Uczymy się również pakować prezenty.

 

 MOJA RODZINA. Opowiadamy o swoich najbliższych i zastanawiamy się dlaczego rodzina jest dla nas tak ważna. Rysujemy drzewo genealogiczne.

 

 ŚWIETLICOWE PRZYJAŹNIE. Rozmawiamy na temat roli przyjaźni w naszym życiu. Wycinamy serduszka z imionami dzieci uczęszczających na świetlicę. Na odwrocie wpisujemy cechy, za które lubimy wylosowaną osobę. Tworzymy serce przyjaźni i wklejamy nasze małe serduszka. W ramach integracji z dziećmi robimy kolorowe zabawki ,,Trole”. Wspólnie również układamy klocki lego, tworząc wspaniałe pojazdy i budynki.

 

 W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH. Wskazujemy zdrowe i niezdrowe produkty w naszej codziennej diecie. Tworzymy piramidy zdrowego odżywiania.

 

 POLSKA, NASZA OJCZYZNAPoznajemy legendy o początkach naszego państwa, oglądamy filmik o symbolice barw narodowych, malujemy flagę, mapę i godło.

 

HALLOWEEN. Czy warto pędzić za modą? Robimy świeczniki – duszki i duszki z gazy.

 INTEGRACJA W PRACY I ZABAWIE. Spędzamy czas na wspólnej zabawie i pracy. Odrabiamy lekcje, układamy puzzle, budujemy miasto z klocków, czytamy bajki i bawimy się na dywaniku.

 

 JESIENNE ZMIANY W PRZYRODZIE. Rozpoznajemy jesienne liście, określamy kształt i kolor, rysujemy je i wycinamyMalujemy drzewa liściaste techniką ,,mokre w mokrym” i za pomocą pieczątek, a jesienną pogodę  za pomocą rozdmuchiwania farb przez rurkę plastikową. Robimy jesienne drzewa owocowe i budujemy kasztanowe figurki: pająki, biedronki, jeżyki, bociany i ludziki.

 

 ZWIERZĘTA WOKÓŁ NAS. Rozpoznajemy różne gatunki zwierząt, żyjących wokół nas. Malujemy je i wycinamy na naszą gazetkę.

 

 POŻEGNANIE LATA I POWITANIE JESIENI. Żegnamy lato, robiąc kwiaty ze styropianu.

 

 NASZA SZKOŁA. Rozmawiamy na temat naszej szkoły, jej pracowników i uczniów. Robimy świetlicowe drzewo pt: ,, ŚWIETLICOWA RODZINKA”

 

 PRZESTRZEGAMY ZASAD BEZPIECZEŃSTWA. Poznajemy zasady bezpiecznego poruszania się na drodze i malujemy znaki drogowe. Zapoznajemy się również z zasadami bezpieczeństwa w szkole i na świetlicy.

 

 WAKACYJNE WSPOMNIENIA. Uczniowie wspominają wakacyjne przygody i uwieczniają je w postaci prac plastycznych.


Menu

E-Dziennik

KLIKNIJ TU ABY SIĘ ZALOGOWAĆ

Logujesz się pierwszy raz lub nie możesz się zalogować,
ZOBACZ INSTRUKCJE

Pomocna Dłoń

Opisz swój problem. Postaramy się pomóc Ci jak najszybciej. Dyskrecja zapewniona!
Wystarczy że KLIKNIESZ TUTAJ

marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Ilość odwiedzin

1266904

Statystyka

DARMOWE LICZNIKI

Accessibility Toolbar