Adopcja serca – Julia

Julia po wakacjach nie wróciła do szkoły. Siostra misjonarka poinformowała nas, że dziewczynkę zabrała ciocia z innej miejscowości.

kk

kk

W liście z dalekiego Kamerunu otrzymaliśmy podziękowanie od  naszej adopcyjnej koleżanki za ufundowanie jej nauki.

kk

W grudniu odbył się konkurs bożonarodzeniowy „Dajmy nadzieję na święta”. Uczniowie z klas 0 – IV wykonywali  szopki bożonarodzeniowe oraz świąteczne kartki i dekoracje. 10 najpiękniejszych kartek przekazaliśmy na konkurs organizowany przez Fundację im. Adama Worwy „Świąteczna kartka nadziei”. Niestety żadna z prac z naszych uczniów nie została wyróżniona. Kilka świątecznych dekoracji przekazaliśmy chorym, podopiecznym fundacji. 5 szopek bożonarodzeniowych przeszło do etapu gminnego konkursu organizowanego przez szkołę w Rogoźniku. Pozostałe prace uczniów były rozprowadzane przez szkolną grupę wolontariuszy na kiermaszu bożonarodzeniowym w naszej szkole. Uzyskany dochód w części przekazaliśmy już na cele charytatywne. Zebraliśmy 1015 zł, z czego:

  • przygotowaliśmy paczkę świąteczną dla dziecka, podopiecznego Fundacji im. Adama Worwy za kwotę 212 zł,
  • opłaciliśmy 2 lata nauki adoptowanej dziewczynce z Kamerunu w ramach akcji „Adopcja serca” w kwocie 500 zł,
  • zakupiliśmy upominki dla dzieci, które zaangażowały się w pomoc innym.

Pozostała kwota będzie stopniowo przekazywana na cele charytatywne w kolejnych etapach akcji, w które zaangażowała się nasza szkoła.

Składamy serdeczne podziękowania Uczniom i Nauczycielom za pomoc i zaangażowanie. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do Rodziców za ich wsparcie i ofiarność.

kk

Od września roku szkolnego 2016/2017 nasza szkoła bierze udział w akcji „Adopcja serca”, której celem jest pomoc dzieciom z krajów Trzeciego Świata w zdobyciu wykształcenia. Zostaliśmy rodzicami adopcyjnymi dziewczynki z Kamerunu. Więcej informacji na temat dziecka adopcyjnego w prezentacji.

adopcja serca 2021

Menu

E-Dziennik

KLIKNIJ TU ABY SIĘ ZALOGOWAĆ

Logujesz się pierwszy raz lub nie możesz się zalogować,
ZOBACZ INSTRUKCJE

Pomocna Dłoń

Opisz swój problem. Postaramy się pomóc Ci jak najszybciej. Dyskrecja zapewniona!
Wystarczy że KLIKNIESZ TUTAJ

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Ilość odwiedzin

1262128

Statystyka

DARMOWE LICZNIKI