Adopcja serca – Ange Divine

Nasze pluszaki już w Kamerunie

Początkiem stycznia 2023r. otrzymaliśmy wiadomość z Kamerunu, że naszych 8 paczek z pluszakami, zebranych podczas koncertu charytatywnego „Z piosenką do nieba”, dotarło do Ange i innych przedszkolaków.

Jak informują nas w liście siostry, niektóre dzieci po raz pierwszy w życiu trzymały pluszowego misia. Ange wybrała największego pluszaka, który jej się najbardziej spodobał. Z okazji 5. urodzin dziewczynka otrzymała również od naszych wolontariuszy drobny upominek w postaci książeczki i kolorowych bransoletek. Ponadto dowiedzieliśmy się, że maskotki posłużą nauczycielom jako dodatkowe narzędzie dydaktyczne podczas zajęć przedszkolnych.

Cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do sprawienia tak wielkiej radości dzieciom poprzez zbiórkę misiów.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć nadesłanych przez siostry, na których możemy zobaczyć dzieci cieszące się z prezentu. A może któreś dziecko trzyma w rączkach misia podarowanego przez Państwo?

Rodzice Ange są wdzięczni za naszą pomoc i wsparcie, którego udzielamy ich córce każdego roku. Skierowali do nas krótki list w języku francuskim.

Dziewczynka jest już uczennicą 1 klasy szkoły i chciała nam zaprezentować swoje umiejętności na przesłanej pracy i rysunku.

Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi załącznikami:

  • list od siostry z podziękowaniem za pluszaki >>zobacz,
  • list od rodziców Ange – oryginalny i tłumaczenie na j. polski >>zobacz,
  • zaświadczenie o przyjęciu Ange do klasy 1,
  • prace przedstawiające umiejętności Ange.

Koordynatorzy akcji – opiekunowie Szkolnego Wolontariatu: p. Danuta Kostorz, p. Magdalena Buźniak oraz p. Katarzyna Łapczyńska. W pomoc w akcję zaangażowała się także p. Marta Sojka.

..

Wspieramy naukę Ange!

Jak co roku i tym razem wolontariusze pomogli Ange wpłacając na jej naukę 300 zł. Tegoroczne fundusze pozyskano z bożonarodzeniowego kiermaszu (grudzień 2022r.). Opłaciliśmy dziewczynce następny rok nauki szkolnej 2023/2024.

..

5 urodziny Ange!

Z okazji zbliżających się 5 urodzin (25 czerwca 2022r.) naszej podopiecznej Ange, w dniu 13 czerwca 2022r. wolontariusze złożyli dziewczynce życzenia. Do kartki urodzinowej dołączyli własnoręcznie przygotowane kolorowe bransoletki oraz kolorową książeczkę, która jest kontynuacją poprzedniej – wysłanej rok wcześniej. W tej broszurze, dziewczynka zobaczy jak wygląda nasza szkoła, lekcje oraz co lubimy robić. Książeczkę, upominki w postaci bransoletek i kartek urodzinowych w tym roku przygotowali wolontariusze z klasy 2a. Do pomocy w upominkach włączyły się Natalia Sproch, Natalia Handzel i Milena Sojka z klasy 7.

Opiekunowie wolontariatu wraz z wolontariuszami przekazali dodatkową kwotę 100 zł z przeznaczeniem na zakup słodyczy dla wszystkich dzieci z przedszkola.

Mamy nadzieję, że Ange ucieszy się z tego prezentu i odpowie na nasz list.

Koncert „Z piosenką do nieba” i zbiórka misiów

23-24 marca 2022r. w naszej szkole odbył się charytatywny koncert pt. Z piosenką do nieba oraz zbiórka maskotek dla dzieci z Kamerunu.

Nasi młodzi artyści zaprezentowali swoje niezwykłe talenty taneczne, muzyczne i instrumentalne licznie przybyłym rodzicom. Biletem wstępu na to niezwykłe widowisko były pluszaki przynoszone przez naszych gości. Wszystkie zebrane misie trafią do Ange naszej adopcyjnej dziewczynki i jej kolegów i koleżanek w Kamerunie. Zebraliśmy 120 pluszaków.

Koncert został zorganizowany przez Szkolny Wolontariat.                                                     

Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu koncertu.

 

zaproszenie na koncert i zbiórkę maskotek 2022

List od Ange

15 listopada 2021 r. otrzymaliśmy kolejny list prosto z Kamerunu od naszej adopcyjnej koleżanki Ange. Cieszymy się bardzo z tej korespondencji, w której dziewczynka prezentuje nam czego nauczyła się dzięki naszemu wsparciu.

Do listu siostra Teresa dołączyła kilka słów podziękowań za prezent urodzinowy. Kolorowa książeczka i kartka ucieszyła Ange, a słodycze wszystkie dzieci z grupy przedszkolnej.  Nasza mała Ange mieszka na wsi w Kengang, gdzie życie toczy się bardzo zwyczajnie, z dnia na dzień. Siostra Teresa zapewniła nas również, że dziewczynka nadal uczęszcza do szkoły. Niestety z powody choroby siostry Orencji, odpowiedzialnej za adopcję w Kamerunie nie otrzymaliśmy żadnych nowych zdjęć naszej Ange.

Siostrze Orencji życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i cierpliwie czekamy na kolejne wiadomości z Afryki.

 

Wolontariusze dla Ange.

Zakończyliśmy zbiórkę pieniędzy na pokrycie nauki w kolejnym roku szkolnym 2022/2023 dla Ange. W tym roku akcję wsparli nasi wolontariusze, przeznaczając na ten cel 454,70 zł. Serdecznie dziękujemy!

Koordynatorzy  akcji: opiekunowie Szkolnego Wolontariatu.  Dziękujemy p. Katarzynie Marusarz za zaangażowanie w zbiórkę.

Nasza Ange.

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Nasza adopcyjna koleżanka Ange wraca do szkoły. Wolontariusze opłacą jej najbliższy rok nauki.

Serdecznie zapraszamy wszystkich wolontariuszy do finansowego wsparcia. Akcja trwa do końca  30 września 2021r. Dowolną kwotę (od 5zł.) prosimy wrzucać do skarbonki, która znajduję się w gabinecie pedagoga.

..

4 urodziny Ange!

W dniu 16 czerwca 2021r. z okazji zbliżających się urodzin (25 czerwca) naszej podopiecznej Ange, szkolni wolontariusze postanowili napisać krótki  list i złożyć dziewczynce życzenia z okazji 4 urodzin.

List składa się z małej  kolorowej książeczki, w której chcemy pokazać dziewczynce gdzie leży Polska, gdzie mieszkamy, gdzie się uczymy jak wyglądamy i jak wygląda nasz dzień. Wykonaliśmy dla niej również kartkę urodzinową  z życzeniami.

Opiekunowie wolontariatu przekazali dodatkową kwotę 100 zł z przeznaczeniem na zakup słodyczy dla wszystkich dzieci z przedszkola.

Mamy nadzieję, że Ange ucieszy się z tego prezentu i odpowie na nasz list.

Zakończyliśmy zbiórkę na rzecz naszego adopcyjnego dziecka Ange. Zebraliśmy 422 zł 11 gr i będziemy mogli opłacić dziewczynce kolejny rok nauki 2021/2022. Dziękujemy wszystkim którzy, włączyli się w tę akcję.

Ange nasza adopcyjna koleżanka wysłała do nas list, aby pokazać czego się już nauczyła dzięki naszemu wsparciu.

 

My szczęśliwie mogliśmy rozpocząć naukę we wrześniu, ale Ange ze względu na pandemię zaczyna nowy rok szkolny w październiku. W Kamerunie każdego roku od nowa dzieci muszą się zapisać do szkoły, dlatego, aby dziewczynka mogła kontynuować naukę potrzebuje naszego finansowego wsparcia. Rozpoczynamy zbiórkę na ten cel, będzie ona trwała od dnia  21 września do 30 września. Do skarbony umieszczonej przy wejściu do szkoły będzie można wrzucać wolne datki. Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli do wsparcia tego dzieła.

Na początku roku szkolnego 2019/2020 Rada Pedagogiczna opłaciła rok szkolny Teresie – naszemu poprzedniemu adopcyjnemu dziecku. Z przyczyn od nas niezależnych jak już pisaliśmy wcześniej Teresa opuściła wioskę i nie możemy jej pomóc. Pieniądze, które Rada Pedagogiczna zebrała zostały przekazane na opłacenie przedszkola Ange w roku szkolnym 2020/2021.

ooo

Od nowego roku szkolnego 2019/2020 naszą podopieczną jest Ange Divine Meffo Tachekam to dziewczynka, która nie ma jeszcze  3 lat. Urodziła się w Kamerunie 25.06.2017 roku. Siostra Orencja Żak napisała: Pamiętam jak niedawno maleńka leżała w kartoniku w klasie obok matki Lidien, która jest nauczycielką w Przedszkolu. Z różnych przyczyn niezależnych od niej musiała wyprowadzić się z miejscowości Kengang i zamieszkała w mieszkaniu wynajętym w innej miejscowości. Do pracy musi dochodzić pieszo. Matka dziewczynki bardzo prosi o opłacenie Ange przedszkola. Dziewczynka ma opłacony rok szkolny 2019/2020 z poprzedniej wpłaty przeznaczonej dla Teresy.


Menu

E-Dziennik

KLIKNIJ TU ABY SIĘ ZALOGOWAĆ

Logujesz się pierwszy raz lub nie możesz się zalogować,
ZOBACZ INSTRUKCJE

Pomocna Dłoń

Opisz swój problem. Postaramy się pomóc Ci jak najszybciej. Dyskrecja zapewniona!
Wystarczy że KLIKNIESZ TUTAJ

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Ilość odwiedzin

1262125

Statystyka

DARMOWE LICZNIKI