2021_2022

Przekazanie sprzętu sportowego dla podopiecznych Domu Dziecka we Wróblówce

W dniu 10 sierpnia 2022r. opiekunowie szkolnego wolontariatu  wraz z panem dyrektorem przekazali zakupiony sprzęt sportowy wychowankom Placówki „Przystań Szczęśliwe Jutro.”
Przypomnieć należy, że fundusze zebraliśmy podczas biegu charytatywnego pt. „BIEGNĘ- IDĘ- JADĘ- POMAGAM!”.

Zakupione zostały:

 • badminton zestaw Enero500 pokrowiec – 3 szt.
 • chusta animacyjna – 1 szt.
 • gra zręcznościowa Twister – 2szt.
 • gra celnościowa -1 szt.
 • gra Crazy Golf -1 szt.
 • gra uliczna Schildkrot Street Racket -1 szt.
 • hulajnoga – 3szt.
 • kask rowerowy – 6 szt.
 • kręgle duże – 1 szt.
 • rolki – 7 szt.
 • piłka Adidas box -4 szt.
 • piłka Adidas żółta – 3 szt.
 • piłka Meteor – 4 szt.
 • piłka Mikasa – 1szt.
 • piłka piankowa – 2 szt.
 • łyżworolki – 2 szt.
 • zestaw do gry plażowej – 1 szt.
 • zestaw do speedballa – 2 szt.

Pracownicy placówki skierowali do naszej społeczności kilka słów:

 „Ogromne podziękowania dla całej społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej  w Ludźmierzu. Dziękujemy: dyrekcji, nauczycielom, rodzicom, uczniom oraz wszystkim osobom, którzy przyczynili się do przekazania nam wspaniałych prezentów dzięki którym możemy w pełni zadbać o aktywność fizyczną naszych wychowanków i rozwijać w nich zamiłowanie do sportu, ruchu i zdrowego stylu życia.”

Serdecznie dziękujemy!

W tym roku szkolnym współpracę z Radą Wolontariatu zakończyło 16 wolontariuszy z klasy 8:

Julia Czaja, Kacper Czaja, Karolina Czaja, Maciej Czaja, Elżbieta Dynda, Gabriela Górz, Karolina Handzel, Magdalena Jachymiak, Karol Krupa, Wiktoria Kulig, Sara Lenart, Karolina Padło, Izabela Sojka, Piotr Szczęch, Emilia Tylka, Gabriela Tylka.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom i Radzie Rodziców za zaangażowanie i wsparcie akcji charytatywnych naszej szkoły.

Dziękujemy również nauczycielom: p. Marcie Sojce, p. Joannie Michniak oraz p. Katarzynie Marusarz za wielkie serce włożone w różne akcje charytatywne, zaangażowanie i pomoc Opiekunom Szkolnego Wolontariatu.

Zapraszamy chętnych uczniów do współpracy w nowym roku szkolnym 2022/2023.

podziękowanie radz rodz czer 22

Projekt „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”

W tym roku szkolnym 2021/2022 nasi wolontariusze po raz pierwszy wzięli udział w XV edycji małopolskiego projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” pod patronatem m.in. Małopolskiego Kuratora  Oświaty.

Celem akcji było uwrażliwienie młodzieży na potrzeby innych ludzi, ukazanie sposobu realizacji w życiu codziennym przesłania Ojca Świętego Jana Pawła II, przygotowanie uczniów do społecznego działania na rzecz potrzebujących oraz tworzenie w szkołach podstaw wolontariatu.

Naszą grupę liczącą 73 wolontariuszy reprezentowało 20 uczniów. Cały rok prowadziliśmy liczne działania podejmowane w ramach projektu. Spośród 89 zgłoszonych grup do projektu z rejonu nowotarskiego, nasza szkoła znalazła się w pierwszej dziesiątce i jako jedyna z Gminy i Miasta Nowy Targ przeszła do drugiego etapu – przeglądu rejonowego. Nasz projekt nosił nazwę „Dobro powraca” i został zaprezentowany Komisji Konkursowej i innym uczestnikom w auli Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu 11 maja 2022 roku. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom. Nasza grupa nie zakwalifikowała się do trzeciego etapu wojewódzkiego.

Podsumowanie projektu,  jak co roku, było doskonałą okazją do poznania wolontariuszy z innych szkół, ich działalności a tym samym nawiązania nowych przyjaźni. Atmosfera podczas spotkania była bardzo przyjazna i dostarczyła nam wiele radości.

Wszystkim wolontariuszom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, wytrwałą pracę i tak wielki sukces dla naszej szkoły.

Nad realizacją projektu czuwali opiekunowie Szkolnego Wolontariatu: pani Katarzyna Łapczyńska, pani Danuta Kostorz oraz pani Magdalena Buźniak.

Podsumowanie Biegu Charytatywnego

W dniach od 16 do 29 maja 2022r. w naszej szkole wolontariusze wraz z opiekunami przygotowali stoisko, na którym można było zakupić pakiet startowy, który był przepustką do wzięcia udziału w biegu charytatywnym.  Zainteresowanie tym biegiem było tak wielkie, że postanowiono przedłużyć termin zakupu pakietów oraz wykonania zadania do 15 czerwca 2022 r.

Głównym celem biegu było pozyskanie środków na zakup potrzebnego sprzętu sportowego dla podopiecznych Domu Dziecka we Wróblówce.

A w jaki sposób należało wykonać zadanie? Każdy kto zakupił jeden z pakietów: brązowy, srebrny, złoty, diamentowy (w którym znajdowały się drobne gadżety), mógł wystartować w biegu, który polegał na pokonaniu  dowolnego dystansu, w dogodnym terminie i wybranym przez siebie miejscu na świecie,  w dowolny sposób (bieg, spacer, jazda na rowerze, jazda na hulajnodze, jazda na rolkach) i przesłać  zdjęcia zrealizowanej trasy (z wybranej aplikacji), które pokaże jej przebieg, rodzaj aktywności i pokonaną odległość oraz pamiątkowe zdjęcie z biegu. Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni tym, że do tej szlachetnej akcji przyłączyły się osoby niezwiązane z naszą szkołą, czy nawet miejscowością. Pod ogromnym wrażeniem jesteśmy jak Państwo, dzieci i rodziny zaangażowaliście się w tą inicjatywę całym sercem. Wasze zdjęcia pokazują, że nie tylko raz, ale i kilka, czy kilkanaście razy wyruszaliście pokonywać dystanse, trasy, bić swoje rekordy. Serdecznie wszystkim dziękujemy. Chciałybyśmy wyróżnić Rodzinę Golak oraz Rodzinę Czubińskich z Ludźmierza, za pokonanie największej ilości kilometrów. Możemy z radością wykrzyknąć Na zdrowie!

Serdecznie dziękujemy panu Krystianowi Kostorz za przekazanie na ten cel dodatkowej kwoty w wysokości 1400 zł. Pan Krystian w czasie licytacji organizowanej przez firmę HSBC Oddział w Krakowie wylicytował świecącą literę C. Dyrektorzy firmy zadecydowali o przekazaniu dochodu z licytacji na indywidualne cele charytatywne, każdego licytującego. Pan Krystian wspomógł naszą inicjatywę, przekazując ową kwotę. Bardzo dziękujemy firmie HSBC z Krakowa za ten wspaniały gest.

Uzyskano łącznie 6450 zł., za które zakupimy sprzęt sportowy i dostarczymy podopiecznym Domu Dziecka we Wróblówce, o czym poinformujemy na naszej stronie.

Koordynatorami biegu byli opiekunowie szkolnego wolontariatu p. Katarzyna Łapczyńska, p. Magdalena Buźniak, p. Danuta Kostorz. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę p. Marty Sojki, p. Joanny Michniak oraz p. Katarzyny Marusarz za nieocenioną, bezinteresowną  pomoc i szczególne zaangażowanie w organizację tego przedsięwzięcia.

Pakiety startowe biegu charytatywnego ufundowali:

 • Bryja Joanna Szycie Firan Wiktoria,
 • Czaja Genowefa, Czaja Szczepan Skład opałowy Opałbud,
 • Godlewski Sebastian Auto Komis Ludźmierz,
 • Hrapkowicz Aneta i Zbigniew Hurtownia wyrobów regionalnych Lunia,
 • Jachymiak Bogdan Blacharstwo-Lakiernictwo-Samochodowe,
 • Jachymiak Marek Geodezja Podhale,
 • Łaś Stanisław Blacharstwo-Lakiernictwo-Samochodowe,
 • Łaś Zbigniew Blacharstwo-Lakiernictwo-Samochodowe,
 • Ścisłowicz Transport,
 • Urban Agnieszka i Urban Tadeusz Usługi geodezyjno-kartograficzne Geodezja c.,
 • Zakład Lakierniczy Panek.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

W ciągu trwającego roku szkolnego 2021/2022  wolontariusze dbali o aktywny i bezpieczny wypoczynek uczniów klas 1-3 podczas długiej przerwy. Uczniowie wspólnie grali w gry planszowe oraz zabawy ruchowe.
Wolontariusze pokazywali jak wykorzystać czas przeznaczony na przerwę reaktywując gry i zabawy swoich rodziców. Uczniowie mieli możliwość wyboru aktywności według własnych możliwości i zainteresowań.

Pani Magdalena Buźniak i pani Katarzyna Łapczyńska zorganizowały spotkanie z wolontariuszami, na którym zostali oni zapoznani z zasadami i regułami fajnej przerwy oraz różnymi metodami, które wolontariusze wykorzystywali podczas przerw.

Festyn Rodzinny

12 czerwca 2022r. na terenie naszej szkoły odbył się Festyn Rodzinny, zorganizowany przez Radę Rodziców dla całej społeczności ludźmierskiej z okazji Dnia Rodziny.

Festyn rozpoczął się od spektaklu pt. Kopciuszek przygotowanego przez Opiekunów Szkolnego Wolontariatu w wykonaniu nauczycieli naszej szkoły oraz rodziców. Następnie wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas 1-5. Zaprezentowali oni swoje umiejętności wokalne oraz taneczne, które przygotowały wraz ze swoimi wychowawcami. Po programie artystycznym w szkolnym ogrodzie na dzieci i ich rodziny czekało wiele atrakcji: dmuchańce, bumber ball, kucyki, malowanie twarzy, warkoczyki, zabawa z animatorkami, didżejem, pyszne słodkości (lody, wata cukrowa, ciasta) pokryte ze środków Rady  Rodziców oraz kiełbaski z grilla, które ufundował pan Sebastian Podczerwiński (członek Rady Rodziców) w podziękowaniu za pomoc w zbiórkach na rzecz chorej córki Asi. Rodzice mogli porozmawiać  i zrelaksować się razem z dziećmi na  szkolnym placu. Pogoda  dopisała. Mieliśmy również gości – kilkoro podopiecznych z Domu Dziecka we Wróblówce wraz z opiekunami, dla których zorganizowaliśmy bieg charytatywny i zbiórkę na sprzęt sportowy. Dzień pełen wrażeń szybko się skończył, ale wspomnienia pozostaną na długo. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom z Rady Rodziców za tak wspaniałe przedsięwzięcie. Szczególne podziękowania pragniemy złożyć na ręce przewodniczącej p. Barbary Panek, która pilnowała każdego szczegółu, aby ten dzień był wyjątkowy dla każdego.

Dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy!

..

FESTYN RODZINNY

zaproszenie na bieg 2022 maj

Góra grosza

W ciągu roku szkolnego 2021/2022 wolontariusze przypominali i promowali ogólnopolską akcję Góra Grosza. Celem zbiórki była pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka, czy w rodzinach zastępczych. Zebrano 147,52 gr. – to jest ponad 10 kg monet.

Serdecznie dziękujemy! Zapraszamy do udziału w przyszłym roku szkolnym.

Wolontariusz niesie pomocną dłoń

Przez cały rok szkolny 2021/2022 wolontariusze wspierają swoich młodszych kolegów i koleżanki ze szkolnej świetlicy.

Służąc swoją wiedzą i umiejętnościami pomagają odrabiać zadania domowe oraz spędzają czas na zabawie z uczestnikami świetlicy. Poprzez wspólnie spędzony czas uczniowie integrują się i lepiej poznają.

Nad porządkiem zajęć czuwa wychowawczyni świetlicy – pani Katarzyna Marusarz.

zaproszenie-na-bieg-1 maj 2022

Zobacz Regulamin Charytatywnego biegu…

zaproszenie – koniec zbiórki 2022

.

.

Wielkanocne kartki dla ludźmierskich seniorów

Uczniowie z naszej szkoły już kolejny raz wykonali piękne i kolorowe kartki wielkanocne, które 5 kwietnia 2022r. zostały przekazane Parafialnemu Zespołowi Charytatywnemu. Trafią one wraz ze świątecznymi życzeniami do ludźmierskich seniorów. Tegoroczne kartki pod kierunkiem swoich wychowawczyń wykonali uczniowie klasy 1, 2a i 3.

Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom oraz nauczycielom za zaangażowanie oraz wsparcie inicjatywy poprzez przekazanie materiałów do wykonania kartek.

.

Szkolne spotkania Misyjne

W poniedziałek 4 kwietnia 2022r. w naszej szkole odbyło się kilka spotkań z interesującymi osobami. Gośćmi pierwszego z nich byli ks. Adam Podbiera i ks. Jan Szczepaniak, którzy w ramach parafialnych misji przybliżyli dzieciom i młodzieży nauki rekolekcyjne. Przedstawili również niezwykłych świętych, których trzeba nam naśladować w życiu codziennym. W tym dniu obecni byli z nami także uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki z Krauszowa.

Podczas drugiego i trzeciego spotkania nasi uczniowie mieli możliwość poznać panią Agatę, która pracowała w Domu Dziecka w Kapszagaj w Kazachstanie oraz tegorocznych maturzystów Anię i Marcela, którzy wielokrotnie wyjeżdżali w celach misyjnego przekazu wiary i pomocy wolontariackiej do krajów tj. Kazachstan, Rumunia i Litwa, a ostatnio do Albanii. Po zdanej maturze na rok jadą krzewić wiarę w USA i Ameryce Południowej.

Zaproszeni goście przybliżyli nam specyfikę misyjnego wolontariatu, jego radości i zmartwienia. Zwrócili uwagę na wielkie potrzeby podopiecznych Domu Dziecka, który prowadzi polski misjonarz – ks. Artur. Tego dnia uczniowie i nauczyciele założyli ubrania w pięciu kolorach: żółtym, czerwonym, zielonym, niebieskim i brązowym, aby podkreślić misyjny charakter spotkań.

Był to piękny czas, który pozwolił nam duchowo wzrosnąć i przybliżyć nam się do nieba. Spotkania przygotował i czuwał nad całością ks. Krzysztof Ryszawy.

.

Wolontariusze dla Misji

Od 22 marca do 6 kwietnia 2022r. w naszej szkole odbył się charytatywny kiermasz świąteczny, podczas którego rozprowadzane były kalendarze i różańce misyjne, płyty CD oraz gazetki o tematyce misyjnej.

Nie zabrakło pięknych kartek i stroików świątecznych wykonanych przez naszych szkolnych wolontariuszy oraz zajączków wielkanocnych, które wykonali nasi uczniowie na warsztatach.

 Dodatkowo stroiki można było nabyć przed Bazyliką podczas parafialnych misji oraz w zakładach pracy w Ludźmierzu i w Nowym Targu.

Uzyskaliśmy  4 409 zł. Zebrana kwota została przekazana na wsparcie Domu Dziecka w Kapshagai w Kazachstanie prowadzonego przez polskiego misjonarza.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie kiermaszu oraz ludziom dobrego serca za wsparcie inicjatywy.

kiermasz – zaproszenie

Solidarni z Ukrainą – podziękowanie

W naszej szkole w dniach od  2  do 7 marca 2022r. zorganizowana została zbiórka produktów i środków, które zostały dostarczone do Powiatowego Magazynu Pomocy w Nowym Targu, a później będą przekazane naszym braciom zza wschodniej granicy.

Wszyscy bardzo mocno przeżywamy wydarzenia w Ukrainie. Chcieliśmy w ten sposób okazać nasze wsparcie i solidarność.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za ogromne serce i włączenie się w zbiórkę. Nie możemy pozostać obojętni wobec wydarzeń, które obecnie mają miejsce w Ukrainie!

„Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem,  nie trać nigdy światła nadziei.”

B. Dylan

Solidarni z Ukrainą

W geście solidarności z mieszkańcami Ukrainy, którzy doświadczają okrucieństwa wojny, społeczność naszej szkoły włącza się w akcje charytatywne.
Organizujemy więc zbiórkę produktów i środków, które zostaną dostarczone do Powiatowego Magazynu Pomocy w Nowym Targu, a później będą przekazane naszym braciom zza wschodniej granicy.

Poniżej zamieszczamy listę potrzebnych środków i produktów.


Od środy (2 marca) do poniedziałku (7 marca) w godzinach od 7:00 do 19:00 w naszej placówce będzie otwarty punkt magazynowy, w którym można zostawić wskazane na liście (poniżej) artykuły.

W sobotę punkt będzie otwarty w godzinach 8:00 – 14:00, w niedzielę – nieczynny.

Gorąco zachęcamy do wsparcia akcji. Niech będzie ona wyrazem miłości bliźniego i naszego wsparcia z tymi, którzy bronią swej wolności.

kiermasz – stroiki 2022

.

Końcem lutego 2022r. nasza Szkoła otrzymała podziękowania za udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej Kredkobranie. Składamy podziękowanie wszystkim rodzicom, nauczycielom i uczniom za okazane wsparcie.

kredkobranie_luty_22 2

kredkobranie_luty_22 1

kredkobranie_luty_22

14 lutego 2022r. odbyły się warsztaty plastyczno-techniczne dla wolontariuszy naszej szkoły Eko-karmnik. Uczniowie wykorzystali materiały recyklingowe i wykonali piękne karmniki. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Nauczyły dzieci pomagania zwierzętom oraz nadały niepotrzebnym przedmiotom nowe znaczenie. Uczniowie przekonali się, jak wiele dobrego mogą zrobić dla ptaków w jedno popołudnie. Mamy nadzieję, że ta nauka na długo pozostanie w ich  pamięci.

Warsztaty prowadziły p. Magdalena Buźniak i p. Katarzyna Łapczyńska.

zbiórka na misje – kazachstan

Po raz pierwszy wolontariusze naszej szkoły wraz z opiekunami  w dniu 13 stycznia 2022r. przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już od świtu kwestowali przy ludźmierskiej bazylice oraz przy kościele w Długopolu.

Kwotę jaką zebrali na WOŚP to 3551 zł.

Pomaganie przynosi wiele satysfakcji i radości, ale również uczy wrażliwości. Wierzymy, że ta nasza cegiełka pomoże chorym dzieciom i zmieni choć trochę świat na lepszy!

WARSZTATY (3)

W naszej szkole od początku roku szkolnego 2021/2022 trwa ogólnopolska akcja Góra Grosza. Celem zbiórki, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Skarbonka znajduje się w holu obok wejścia do szkoły. Każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady: Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie!

ZAPRASZAMY RODZICÓW, NAUCZYCIELI I DZIECI, DO WŁĄCZENIA SIĘ W AKCJĘ !

//

Przed świętami szkolni wolontariusze wraz z opiekunami zorganizowali kiermasz bożonarodzeniowy, na którym rozprowadzane były świąteczne stroiki:

 • w dniach od 9 do 17 grudnia 2021 r. w szkolnym holu,
 • w dniu 12 grudnia po każdej mszy świętej przy ludźmierskiej bazylice,
 • w dniu 15 grudnia w Urzędzie Gminy Nowy Targ.

Dziękujemy wolontariuszom, uczniom klas 1, 2a i 3,  rodzicom: p. Izabeli Filas, p. Barbarze Panek, p. Krystynie Podgórskiej oraz nauczycielom: ks. Mateuszowi Bochenkowi, ks. Krzysztofowi Ryszawemu, p. Katarzynie Hosiawie, p. Katarzynie Marusarz, p. Joannie Michniak, p. Joannie Komperdzie, p. Sylwii Sąder, p. Marcie Sojce oraz p. Alicji Jangrot-Jurkowskiej za pomoc w przygotowaniu i zorganizowaniu kiermaszu.

Wszystkim ludziom dobrego serca ślemy serdeczne podziękowania za wsparcie akcji poprzez zakup świątecznych ozdób.

Ze sprzedaży stroików uzyskaliśmy 2602,50 zł. Kwota została przeznaczona na cele charytatywne:

 • 320 zł na prezent dla podopiecznego Fundacji im. Adama Worwy w Nowym Targu,
 • 200 zł na zakup prezentów dla Domu Dziecka „Przystań Szczęśliwe Jutro” we Wróblówce,
 • 200 zł na Szlachetną Paczkę,
 • 200 zł na wsparcie Parafialnego Zespołu Charytatywnego.

Pozostałą kwotę przeznaczymy w późniejszym terminie na kolejne cele charytatywne, o czym z radością Was poinformujemy.

Nad całością czuwali opiekunowie szkolnego wolontariatu: p. Katarzyna Łapczyńska, p. Danuta Kostorz oraz p. Magdalena Buźniak.

,

8 grudnia 2021 r. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji opiekunowie Szkolnego Wolontariatu przygotowali małą niespodziankę dla wszystkich wolontariuszy. Złożyli serdeczne życzenia i podziękowania za ich wrażliwe serca, chęć i gotowość do działania na rzecz potrzebujących, za poświęcony czas i bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi. Każdy Wolontariusz otrzymał słodki upominek.

Swoją obecnością spotkanie uświetnili wspaniali goście: pan Dyrektor, przedstawiciele Rady Rodziców, ksiądz Krzysztof oraz ksiądz Mateusz, który wprowadził  śpiewającą atmosferę i nastrój. Ten czas  obfitował w radość i uśmiech widoczny na twarzach wszystkich, i małych, i dużych.

Dziękujemy wszystkim za ten rok pracy, za serce, za pomocną dłoń, za uśmiech i życzliwość. Przed nami jeszcze sporo wyzwań, nowych pomysłów i akcji, w których z przyjemnością będziemy uczestniczyć.

Pragniemy podziękować panu Dyrektorowi za słodki upominek, Radzie Rodziców za poczęstunek oraz pani Monice Kierni za jego przygotowanie.

,,,

We wrześniu 2021r. wysłaliśmy list do papieża Franciszka wraz z albumem, który był zwieńczeniem naszych działań związanych z setną rocznicą urodzin św. Jana Pawła II.

1 grudnia 2021r. do naszej szkoły dotarła korespondencja prosto z Watykanu, w którym Asesor Mons. L. Roberto Cona w imieniu Papieża Franciszka składa podziękowania za list i przekazany album.

Cała szkolna społeczność na codzienny trud otrzymała Apostolskie Błogosławieństwo.

Cieszymy się bardzo z listu i błogosławieństwa oraz zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci za Chrystusowego następcę.

Zdj. list od papa Franciszka

,,,

,,,

W dniu 9 grudnia 2021 r. nasi wolontariusze z opiekunami wsparli Szlachetną Paczkę, przekazując na ręce szkolnego koordynatora akcji 200 zł, które uzyskali z bożonarodzeniowego kiermaszu. Za tę kwotę zostanie wykupiony karnet na basen dla niepełnosprawnego dziecka.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym.

W dniu 8 grudnia 2021r. nasi szkolni wolontariusze pragnęli wesprzeć podopiecznych Domu Dziecka Przystań Szczęśliwe Jutro we Wróblówce.  Za kwotę 200 zł uzyskaną z kiermaszu bożonarodzeniowego zakupili wodę mineralną, soki oraz owocowe musy, które zostały przekazane na ręce dyrektora placówki.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i okazaną pomoc.

,,

Uczniowie oraz wolontariusze z naszej szkoły, jak co roku przygotowali kartki świąteczne dla Parafialnego Zespołu Charytatywnego. Kartki przekazane zostały 9 grudnia 2021 r. na ręce pani Małgorzaty Maciaś. 

Wraz ze świątecznymi życzeniami przekazane będą one seniorom z naszej ludźmierskiej parafii. Tegoroczne kartki pod kierunkiem swoich wychowawczyń, na zajęciach kreatywnych wykonali uczniowie z klas 2a i 3.

Dodatkowo nasi wolontariusze przekazali kwotę 200 zł uzyskaną z kiermaszu na świąteczne upominki dla naszych seniorów.

Wszystkim zaangażowanym składamy serdeczne podziękowania.

,,,

21 listopada 2021r. obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, Dzień Dobrych Uczynków i Pozytywnych Emocji. W związku z tym szkolny wolontariat wraz z opiekunami zorganizował w dniach 22-26 listopada w naszej szkole Tydzień Życzliwości i Pozdrowień.

Przez cały tydzień dzieci zastanawiały się, co to jest koleżeństwo, uprzejmość i życzliwość wobec siebie i jak można je okazywać. W holu szkolnym wisiała gazetka, z której dzieci mogły m.in. poznać historię tego święta, dowiedzieć się, czym jest życzliwość i dlaczego warto jest być życzliwym oraz przypomnieć sobie magiczne słowa.

Po całej szkole wywieszone były karteczki z miłymi słowami, które można było wziąć ze sobą i obdarować nimi swoich kolegów, koleżanki czy najbliższych. Każdy uczeń, nauczyciel, czy pracownik szkoły mógł odrysować swoją dłoń i powiesić ją na Drzewie Życzliwości, które znajdowało się w szkolnym holu pokazując tym, że wie jak ważne są zwyczajne gesty takie jak: uśmiech, miłe słowo i ciepłe spojrzenie.

,,,

Zaproszenie dla wolontariuszy

zaproszenie-dla-wolontariuszy

,,,

Akcja Kredkobranie zakończona!

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej Kredkobranie. Jej celem była pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na Kresach. Zebraliśmy łącznie 425 przyborów szkolnych  m.in. kredki, piórniki, farby, bloki itp.

Zebrane dary trafią na Litwę i Ukrainę – do polskich szkół oraz placówek edukacyjnych, w których uczą się polskie dzieci i młodzież.

Dziękujemy wszystkim za okazane serce i zaangażowanie.

Koordynatorzy akcji: opiekunowie Szkolnego Wolontariatu. Dziękujemy p. Marcie Sojce oraz p. Katarzynie Marusarz za pomoc w akcji.

Szkolny Wolontariat zaprasza do udziału w ogólnopolskiej akcji charytatywnej Kredkobranie.

Celem Kredkobrania jest pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na Kresach. Zebrane dary trafią na Litwę i Ukrainę – do polskich szkół oraz placówek edukacyjnych, w których uczą się polskie dzieci i młodzież.

Do końca września będziemy zbierać przybory szkolne oraz materiały plastyczne (kredki, farby, zeszyty, bloki, piórniki itp.), które można przynosić do szkoły i zostawiać w koszyku w holu.

Akcja zainicjowana jest przez krakowską Fundację Ignatianum oraz Stowarzyszenie „Korzenie”. Patronat honorowy nad akcją objęli ks. abp Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski, Łukasz Kmita Wojewoda Małopolski, Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego oraz ks. prof. dr hab. Józef Bremer SJ Rektor Akademii Ignatianum w Krakowie. Partnerem wspierającym akcję jest Barbara Nowak Małopolski Kurator Oświaty.

Regulamin akcji oraz informacje o Kredkobraniu można znaleźć na stronie www.kredkobranie.pl

kredkobranie_plakat


Menu

E-Dziennik

KLIKNIJ TU ABY SIĘ ZALOGOWAĆ

Logujesz się pierwszy raz lub nie możesz się zalogować,
ZOBACZ INSTRUKCJE

Pomocna Dłoń

Opisz swój problem. Postaramy się pomóc Ci jak najszybciej. Dyskrecja zapewniona!
Wystarczy że KLIKNIESZ TUTAJ

marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Ilość odwiedzin

1266904

Statystyka

DARMOWE LICZNIKI

Accessibility Toolbar