2021–2022

Certyfikaty dla szkoły

Nasza szkoła otrzymała od Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Targu, certyfikaty za udział w programach profilaktycznych realizowanych w roku szkolnym 2021/2022. 

8 czerwca 2022r. ogłoszono wyniki konkursu plastycznego Ekologia jest super! w ramach IX edycji Projektu Edukacyjnego „Czysta Małopolska”, organizowanego przez Małopolskiego Kuratora Oświaty przy partnerskim wsparciu Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.

Naszą szkołę reprezentowały prace 6 uczniów.

Finalistami konkursu zostali:

 • Michał Zubek z klasy 2a
 • Maja Dębska z klasy 6

Tytuły laureatów otrzymali:

 • Jan Długosz z klasy 0a – I miejsce w kategorii przedszkola,
 • Emilia Panek z klasy 4 – wyróżnienie w kategorii klas 1-4,
 • Marcin Zubek z klasy 5b – wyróżnienie w kategorii klas 5-8. 

 

21 czerwca 2022r. uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe. Cieszymy się z sukcesów naszych uczniów w tak prestiżowym konkursie. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Koordynatorkami konkursu są p. Danuta Kostorz, p. Magdalena Buźniak, p. Katarzyna Łapczyńska.

 

 

ilovepdf_merged
  

..

Podsumowanie konkursu organizowanego przez KRUS

13 czerwca 2022r. otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu KRUS zorganizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego pod hasłem: Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy. Nasze 3 uczennice: Katarzyna Pyra, Monika Pyra z oddziału przedszkolnego oraz Katarzyna Jachymiak z klasy 5b otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody za udział w konkursie.

Koordynatorkami konkursu są p. Danuta Kostorz, p. Katarzyna Łapczyńska oraz p. Magdalena Buźniak.

„Na początku była miłość-moja rodzina” – podsumowanie

Nasza szkoła wzięła udział w IV edycji konkursu plastycznego pt. Na początku była miłość-moja rodzina”. Był to ogólnopolski konkurs kuratoryjny organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

Celem konkursu było zachęcenie rodziców i wychowawców do rozmów z dziećmi na temat wartości rodziny w ich życiu, podkreślenie znaczenia rodziców i rodziny w kształtowaniu osobowości każdego człowieka oraz rozwijanie talentów plastycznych dzieci.

Konkurs skierowany był do dzieci z klas 0-3. Wzięło w nim udział blisko 3500 dzieci z całej Polski.  Naszą szkołę reprezentowały prace 23 uczniów. 20 czerwca 2022 r. wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy za udział.

Koordynatorkami konkursu są p. Danuta Kostorz, p. Katarzyna Łapczyńska, p. Katarzyna Marusarz oraz p. Magdalena Buźniak.

Zobacz prezentację…

Konkurs plastyczny „Nie pal przy mnie proszę” – rozstrzygnięty!

16 maja 2022r. zakończył się etap szkolny konkursu plastycznego dla przedszkolaków oraz uczniów klasy III w ramach realizacji programu edukacyjnego „Czyste powietrze wokół nas” i „Nie pal przy mnie proszę”. Organizatorem tego konkursu był Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu. Głównym celem konkursu jest kształtowanie u dzieci post odpowiedzialności za własne zdrowie i uwrażliwienie dzieci na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związane z biernym paleniem.

Do konkursu zgłoszono 8 prac. W etapie szkolnym w kategorii 5 i 6-latków przeszły prace: Katarzyny Pyry i Justyny Rafacz-Turzy. W kategorii klasy III dostarczono jedną pracę, którą wykonał Michał Buźniak.

W dniu 31 maja 2022 r. ogłoszono wyniki konkursu na etapie powiatowym. Praca Michała Buźniaka została wyróżniona, a prace Kasi i Justynki otrzymały nagrody za udział.

20 czerwca 2022 r. w auli Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nowym Targu zostały wręczone dyplomy i nagrody rzeczowe. Naszym uczniom serdecznie gratulujemy.

Koordynatorami szkolnego etapu konkursu były: p. Magdalena Buźniak, p. Marta Sojka oraz p. Joanna Michniak.

Zobacz zdjęcia www.podhale24…

„Wspólnie na niebiesko”

2 kwietnia 2022r. obchodzony jest jako Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym schorzeniem.

W tym roku nasza szkoła dołączyła do akcji „Wspólnie na niebiesko” organizowanej przez Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy nr 1 w Nowym Targu. Uczniowie naszej placówki wraz z wychowawcami przygotowali dekoracje klas w kolorze będącym symbolem tego dnia – niebeskim, założyli błękitne ubrania i poznali najważniejsze fakty o osobach autystycznych.

Te niewielkie gesty uświadomiły wszystkim, że i wśród nas są tacy, którzy, choć czują bardziej i mogą mieć problem z komunikacją, są tacy sami. Przecież „wszyscy jesteśmy tak samo ważni i wyjątkowi”!

„W pustyni i w sieci” – spektakl profilaktyczno-edukacyjny

31 marca 2022r. nasi uczniowie z klas IV – VIII uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym „W pustyni i w sieci”, wystawianym przez Wrocławski Teatr Edukacji „In-Art” w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Targu.

Spektakl poruszał ważną kwestię uzależnienia od współczesnych rozrywek, a także twórczo pokazywał możliwości, jakie tkwią w popularnych wśród młodzieży grach komputerowych i rzeczywistości wirtualnej. Za pomocą  efektownych środków, nasi podopieczni odbyli podróż po wykreowanym przez autorów spektaklu, wirtualnym świecie. Komputerowe krainy i postacie nawiązywały do słynnej książki Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy” i innych znanych pozycji dla dzieci i młodzieży.

Z przedstawionej historii wypływała nauka, że świat wirtualny to tylko namiastka prawdziwego życia, w którym możemy spotkać realną miłość, bliskich i przyjaciół. Miejmy nadzieję, że wszystkich widzów spektakl  zmusi do refleksji i zastanowienia, przed tym, jak po raz kolejny na długie godziny zasiądą przed monitorem komputera, rozpoczynając następny etap ulubionej gry.

Apel profilaktyczny „STOP!-UZALEŻNIENIOM”

W dniu 17 marca 2022r. klasy 0a, 0b, III, IV, Vb, VI oraz VIII pod kierunkiem wychowawców i nauczycieli podsumowały programy profilaktyczne realizowane w naszej szkole.

Jako przestrogę, uczniowie przytoczyli historie króla, który odkrywając niebezpieczeństwo związane z sięganiem po narkotyki i alkohol, poznał tajniki prawdziwej przyjaźni, szacunku i miłości wobec bliźniego. Zaprezentowano również góralskie przedstawienie pt. „Recepta na pijaków”, które zawierało w sobie morał oraz humor. Dziewczyny wykonały pantomimę przedstawiającą zagrożenia czyhające na młodych we współczesnym świecie. Podczas występu dzieci i młodzież pokazała także swoje możliwości wokalne.

Uczniowie zwrócili uwagę na popularne substancje uzależniające. Wśród nich wymieniono: nikotynę znajdującą się w papierosach, alkohol oraz narkotyki. Bardzo popularne w obecnych czasach stały się również uzależnienia od komputera, Internetu, gier komputerowych i innych urządzeń elektronicznych. Przedstawiono także czynniki ryzyka spożywania, nadużywania i uzależnienia u dorastającej młodzieży oraz konsekwencji wynikających z tego problemu.

Przy wejściu do szkoły powieszono gazetkę, która ma na celu informować jakie są przyczyny, skutki i objawy uzależnień. Podkreślono również, jak ważne jest dbanie o zdrowie.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym.

Podsumowanie programów profilaktycznych

W roku szkolnym 2021/2022 w naszej szkole zostały zrealizowane programy profilaktyczno–edukacyjne  w klasach 0a, 0b, 3, 4, 6. Wychowawcy poszczególnych klas przeprowadzili zajęcia warsztatowe z uczniami wg zaproponowanych przez pedagoga scenariuszy zajęć. Były to: pogadanki, różne filmy, prezentacje, piosenki i ćwiczenia.

Dodatkowo w klasach 7 i 8 wychowawcy klas zrealizowali z uczniami program profilaktyczny „Znamię? Znam je!” – czyli, co musisz wiedzieć o czerniaku skóry. Dzieci aktywnie brały udział w zorganizowanych przez wychowawców zajęciach edukacyjnych.

Mamy nadzieję, że te warsztaty pomogły zrozumieć, jak ważna jest profilaktyka.    

..

Konkurs Rodzina 2022

Ogólnopolski Konkurs KRUS zorganizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego pod hasłem: „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”. Konkurs ten polegał na:

 • ułożeniu rymowanki popularyzującej sposoby ograniczenia ryzyka upadków osób gospodarstwie rolnym. Dostarczono tylko jeden wiersz, który napisała Katarzyna Jachymiak z klasy 5b,
 • wykonaniu dwuwymiarowej pracy plastycznej obrazującej sposoby zapobiegania upadkom osób podczas pracy i przebywania w gospodarstwie rolnym dostarczono tylko 2 prace. Były to prace Katarzyny Pyry i Moniki Pyry z oddziału przedszkolnego.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom oraz małą nagrodę rzeczową. Trzymamy mocno kciuki za naszych szkolnych zwycięzców na dalszym etapie. O wynikach konkursu poinformujemy.

Katarzyna Jachymiak z klasy 5b

Czym jest zdrowie?

– Już powiem:

Kto ma zdrowie,

Ten ma bowiem…

najogólniej szczęście

 Ta wartość jedyna,

a utrata go? Jaka może być przyczyna?

Czy wywrotka, czy upadek?

Właśnie tak złamał nogę mój dziadek.

Ślisko było na dworze,

dziadek w brudnych butach…

O Mój Boże!

Od tej pory, gdy do

domu wchodzimy,

porządnie buty czyścimy.

by bezpieczeństwo zachować

i nigdy nie chorować!

BEZPIECZNIE NA WSI MAMY, BO RYZYKO UPADKÓW ZNAMY!

 

 

Konkurs Plastyczny „Ekologia jest super!” etap szkolny

Już po raz 4 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Krakowie i Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w ramach IX edycji projektu „Czysta Małopolska”.

Tegoroczny temat pracy konkursowej brzmi: Ekologia jest super! Dostarczono 12 prac spośród których jury wybrało najlepsze do etapu rejonowego (31 maja 2022 r. zostaną ogłoszone wyniki konkursu, o których poinformujemy):

z oddziału przedszkolnego:

 • Jana Długosza, klasa 0a
 • Leny Panek, klasa 0a

z klas 1-4:

 • Michała Zubka, klasa 2a
 • Emilii Panek, klasa 4

z klas 5-8:

 • Marcina Zubka, klasa 5b
 • Mai Dębskiej, klasa 6

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz małą nagrodę rzeczową. Trzymamy mocno kciuki za naszych szkolnych zwycięzców! Zapraszamy do obejrzenia wystawy z pracami, która znajduje się w holu szkoły w strefie rodzica.

Koordynatorkami konkursu są p. Magdalena Buźniak, p. Katarzyna Łapczyńska, p. Danuta Kostorz oraz p. Marta Sojka.

Ekologia jest super kon plast 2022

W naszej szkole w roku szkolnym 2021\2022, po raz kolejny realizowane są następujące programy profilaktyczne:

 1. Czyste powietrze wokół nas – klasy 0a i 0b z wychowawcami p. Magdaleną Buźniak i Martą Sojką.

Cele programu:

 • wykształcić umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymów
 • wykształcić umiejętności rozpoznawania różnych dymów, „wydobycie” dymu papierosowego
 • zwiększyć wrażliwość dzieci na szkodliwość dymu papierosowego
 • zwiększyć poziom wiedzy na temat skutków palenia papierosów
 • zwiększyć wrażliwość dzieci na miejsca, w których mogą być narażone na dym tytoniowy

,

 1. Nie pal przy mnie, proszę – klasa 3 z wychowawcą p. Joanną Michniak.

Cele programu:

 • zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu
 • kształtowanie postaw odpowiedzialności za zdrowie własne i swoich bliskich
 • uświadomienie dzieciom, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia
 • usystematyzowanie i poszerzenie informacji na temat zdrowia
 • kształtowanie u dzieci postaw asertywnych w sytuacji, gdy narażone są na bierne palenie

,

 1. Bieg po zdrowie – klasa 4 z wychowawcą p. Edwardem Pazdurem.

Cele programu:

 • opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży
 • pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego
 • zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów

,

 1. Znajdź właściwe rozwiązanie – klasa 6 z wychowawcą p. Markiem Wojtoniem.

Cele programu:

 • zapobieganie paleniu tytoniu wśród uczniów
 • zwiększenie wiedzy w zakresie szkodliwości dymu tytoniowego
 • zwiększenie świadomości na temat zagrożeń płynących z czynnego i biernego palenia tytoniu
 • kształtowanie umiejętności dbania o zdrowie własne i swoich bliskich
 • kształtowanie postaw asertywnych związanych z funkcjonowaniem w społeczeństwie, w tym unikanie zachowań ryzykownych dla zdrowia

,

 1. Znamię! Znam je? – klasy 7 i 8 z wychowawcami p. Joanną Hosaną i p. Rafałem Pelczarskim.

Cele programu:

 • rozpowszechnienie wiedzy na temat czerniaków
 • budowanie świadomości wśród młodzieży na temat zagrożeń wynikających z zachorowalności na czerniaka
 • profilaktyka wczesnego wykrywania tego nowotworu

 

Programy te adresowane są do uczniów poszczególnych klas oraz ich rodziców. Wychowawcy klas przeprowadzą zajęcia warsztatowe z uczniami według zaproponowanych scenariuszy zajęć.

Po zakończeniu realizacji programu w klasach nastąpi podsumowanie działań profilaktycznych na apelu szkolnym.

RYMcerze gościli w naszej szkole 23 listopada 2021 roku z projektem  profilaktycznym „Nie Zmarnuj Swojego Życia” skierowanym do młodzieży.

Podczas spotkania dwaj przyjaciele Łukasz Bęś (pseud. Bęsiu) i Jonatan Blank (pseud. Dj Yonas) opowiadali o własnych historiach walki z nałogami oraz swojej twórczości muzycznej. Nawiązywali do problemu współczesnej młodzieży, która jest pogubiona i skłonna próbować używek takich jak papierosy, alkohol, „dopalacze”, narkotyki. Efektem zażywania tych niedozwolonych  substancji jest uzależnienie prowadzące do chorób, depresji, samotności, braku realizacji siebie, braku pasji, brak sensu życia.

Ważne treści oraz forma trafiająca wprost do młodego odbiorcy pobudzały samoświadomość młodzieży w zakresie problemów uzależnień a także ich skutków, skłaniały do refleksji nad swoim życiem i odpowiednimi wyborami. Nasi uczniowie oraz obecni ich rówieśnicy z sąsiednich szkół aktywnie brali udział w programie i dobrze bawili się na hip-hop`owym koncercie.

Program sfinansowany został  ze środków profilaktycznych Urzędu Gminy Nowy Targ, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni.

Serdecznie dziękujemy gościom za przeprowadzenie programu profilaktycznego w naszej szkole, a uczniom życzymy odpowiednich wyborów w tak trudnych czasach.

Konkurs zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! IV edycja. # Śpiewamy Bohaterom: od Marszałka Józefa Piłsudskiego do Ojca Świętego Jana Pawła II organizowany przez Wojewodę Małopolski został rozstrzygnięty.

Naszą szkołę reprezentowali wolontariusze z klasy 5b wykonując utwór Kochamy Cię, Janie Pawle II. Mimo dużego zaangażowania i pięknego wykonania piosenki, nie udało się zdobyć nagrody.

Dziękujemy im bardzo za poświęcony czas oraz życzymy wytrwałości w podjętych działaniach.

Nad całością czuwali opiekunowie Szkolnego Wolontariatu.

Konkurs plastyczny STOP SMOG – etap szkolny – rozstrzygnięty!

Konkurs plastyczny organizowany przez Stowarzyszenie HELIOS, którego celem było podniesienie poziomu świadomości ekologicznej z zakresu ochrony powietrza i klimatu wśród dzieci klas 0-3 na etapie szkolnym rozstrzygnięty.

W ramach konkursu uczniowie przygotowali 27 prac plastycznych przedstawiających ich wyobrażenie na temat „Moja miejscowość bez SMOG-u”.

Do dalszego etapu konkursu zakwalifikowały się 6 prace: Julii Zubek, Sebastiana Truty i Amelii Kierni z oddziału przedszkolnego oraz prace: Franciszka Siuty, Bartłomieja Kowalskiego i Michała Zubka z klas 1-3.

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Trzymamy kciuki za reprezentantów naszej szkoły w kolejnym etapie.

Koordynatorami konkursu były: p. Magdalena Buźniak, p. Katarzyna Łapczyńska oraz p. Marta Sojka.

konk smog pazdz 21

KRUS – Kopia wrze 2021

,,,

konkurs Maja


Menu

E-Dziennik

KLIKNIJ TU ABY SIĘ ZALOGOWAĆ

Logujesz się pierwszy raz lub nie możesz się zalogować,
ZOBACZ INSTRUKCJE

Pomocna Dłoń

Opisz swój problem. Postaramy się pomóc Ci jak najszybciej. Dyskrecja zapewniona!
Wystarczy że KLIKNIESZ TUTAJ

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Ilość odwiedzin

1262131

Statystyka

DARMOWE LICZNIKI