2020_2021

Wsparcie dla uczennic Nowej Białej!

Społeczność Szkoły Podstawowej w Ludźmierzu przeprowadziła zbiórkę na rzecz poszkodowanych dzieci w czerwcowym pożarze w Nowej Białej. Zebrano kwotę 3 370 zł i 10 euro, za którą zostały zakupione dla dwóch dziewczynek tornistry wraz z wyposażeniem i kartami upominkowymi z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego. Prezenty zostały przekazane uczennicom przez Dyrektora Szkoły.
Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za wsparcie i okazaną pomoc!

..

Serdecznie dziękujemy!

W tym roku szkolnym współpracę z Radą Wolontariatu zakończyły:

Borzęcka Patrycja, Ciszek Julia, Czaja Aneta, Długopolski Jakub, Kalata Anna, Sojka Aleksandra, Bartosz Jachymiak, Knap Patrycja, Kopińska Julia, Krasoń Justyna, Krużel Paulina, Łapczyńska Aleksandra, Mrożek Magdalena, Mrożek Natalia, Obrochta Patrycja, Pyzowska Emilia, Rusnarczyk Kinga, Sąder Maksymilian, Szczęch Jolanta,  Truty Maksymilian, Żółtek Aleksandra.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom, Uczniom i Nauczycielom za zaangażowanie i wsparcie akcji charytatywnych naszej szkoły.

Zapraszamy chętnych uczniów do współpracy w nowym roku szkolnym 2021/2022.

My też pomagamy Nowej Białej!

W dniu 25 czerwca 2021r. w trakcie uroczystego zakończenia Roku Szkolnego 2020/2021 przeprowadzona została zbiórka na rzecz uczniów z Nowej Białej poszkodowanych w pożarze. Zebraliśmy 3 370 zł i 10 euro.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc i okazane serce.

 

OGŁOSZENIE!  My też pomagamy Nowej Białej!

Zbiórka pieniędzy  – 25 czerwca 2021r.  – uroczystość zakończenia roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Ludźmierzu. W najbliższy piątek 25 czerwca 2021r. podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w naszej szkole odbędzie się zbiórka pieniędzy dla uczniów z rodzin poszkodowanych w pożarze w Nowej Białej.

Naszą pomocą zostaną objęci uczniowie, których domy ucierpiały w sobotniej tragedii. Zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców, opiekunów, nauczycieli i pracowników szkoły do zaangażowania się w zbiórkę. Każdy grosz jest na wagę złota. Potrzeby są ogromne, ale wierzymy także w ogromne serca naszej społeczności.

Bądźmy solidarni i pomóżmy!

W lutym 2021 r. zakończyliśmy nasz udział w projekcie „Dar na 100”. Zrealizowaliśmy następujące inicjatywy:

 • papierowy tort urodzinowy dla Jana Pawła II wykonany przez dzieci z oddziałów przedszkolnych;
 • quiz online dla klas 1-8 o Janie Pawle II;
 • poznanie relikwii i pamiątek po Janie Pawle II znajdujących się w ludźmierskim sanktuarium (ze względu na pandemię w formie multimedialnej);
 • wykonanie i wysłanie książki do papieża Franciszka o Ludźmierzu i o naszym darze na 100-lecie urodzin Jana Pawła II;
 • modlitwa różańcowa ze względu na pandemię odbyła się w klasach, a nie jak planowaliśmy w Ogrodzie Różańcowym;
 • szkolne podsumowanie projekt Dar na 100-lecie w formie montażu słowno-muzycznego oraz scenki pt. Wyspa.

Ze względu na pandemię nie udało nam się zrealizować:

 • pielgrzymki do Częstochowy dla dzieci komunijnych;
 • wycieczki do miejsc bliskich sercu Janowi Pawłowi II (Wadowice, Kalwaria, Ludźmierz, Zakopane, Nowy Targ).

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to dzieło: nauczycielom, wychowawcom, rodzicom, uczniom i pracownikom szkoły. Razem zbudowaliśmy nasz duchowy pomnik dla św. Jana Pawła II. Mimo przeciwności wspólnie osiągnęliśmy cel!

Szkolnymi koordynatorami akcji byli: p. Katarzyna Łapczyńska, p. Magdalena Buźniak, p. Danuta Kostorz, p. Agnieszka Bubisz, p. Agnieszka Brynkus, ks. Tomasz Pilarczylk, ks. Mateusz Bochenek oraz ks. Krzysztof Ryszawy.

 

Co słychać u Asi Podczerwińskiej?

Mała Asia jest już po pierwszej operacji, która odbyła się w sierpniu. Przebiegła ona pomyślnie i bez komplikacji. Była to pierwsza z czterech bardzo kosztownych operacji. Asia objęta jest pomocą lekarzy specjalistów oraz uczęszcza na rehabilitację. Efekty operacji i rehabilitacji są widoczne gołym okiem. Dziewczynka jest w stanie stanąć na nóżki i chodzić z pomocą ortezy. Sprawia jej to wielką radość, choć było to okupione bólem i ciężką pracą.  Asia jest pełna energii i woli walki.

Cieszymy się, że nasza szkoła poprzez akcje charytatywne mogła pomóc Małej Góralce. Dziewczynka nadal potrzebuje wsparcia, dlatego zachęcamy wszystkich ludzi dobrego serca do tego, aby podarowali jej swój 1 % podatku.

Życzymy Asi dużo zdrowia, siły i wytrwałości, bo wiemy, że przed nią jeszcze długa i kosztowna droga do pełni sprawności.

Poniżej kilka zdjęć nadesłanych przez rodziców Asi.

 

16 grudnia zakończyliśmy w naszej szkole Świąteczną zbiórkę słodyczy dla Domu Dziecka „Przystań szczęśliwe jutro” we Wróblówce.

Dziękujemy wszystkim, którzy podzielili się swoimi słodyczami. Z pewnością ofiarowane słodkości sprawią, że na buziach dzieci w ten świąteczny czas zagości uśmiech.

W sobotę 5 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, święto ustanowione w 1985 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ jako wyraz uznania i podziękowania dla  wszystkich ludzi dobrej woli, którzy gotowi są do bezinteresownej pomocy innym. Z tej okazji w poniedziałek 7 grudnia opiekunowie Szkolnego Wolontariatu, panie: Danuta Kostorz i Katarzyna Łapczyńska, złożyły serdeczne życzenia i podziękowania naszym Wolontariuszom za ich wrażliwe serca, chęć i gotowość do działania na rzecz potrzebujących, za poświęcony czas i bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi. Każdy Wolontariusz otrzymał słodki upominek, który jest wyrazem ogromnej wdzięczności za ich pracę.

***

***

W ramach projektu „Dar na 100” udało nam się zrealizować kolejne inicjatywy:

 • 16 sierpnia w Ludźmierskim Sanktuarium odbyły się Podhalańskie Urodziny Jana Pawła II. Nie mogło na nich zabraknąć dywanu, naszego daru na setne urodziny świętego papieża.

 • wystawę prac pokonkursowych pt. „Jan Paweł II- Wielki Polak”

 • plakaty z życia Karola Wojtyły od narodzin do świętości oraz z pielgrzymek Jana Pawła II do Polski, które wykonali uczniowie klas 1-8 wraz z wychowawcami:

Lata dziecięce i młodości do kapłaństwa – klasa 2

Od kapłaństwa do papiestwa  – klasa 3

Od śmierci do świętości – klasa 1a

I pielgrzymka – klasa 4a

II pielgrzymka – klasa 4b

III pielgrzymka – klasa 5

IV pielgrzymka – klasa 6

V pielgrzymka – klasa 7

VI pielgrzymka – klasa 8a

VII pielgrzymka – klasa 8b

VIII pielgrzymka – klasa 1b

 • serce z myślami Jana Pawła II wykonane przez uczniów z klas 8a i 8b

 • dekorację okien szkolnych flagami papieskimi wykonanymi przez uczniów

 • gazetkę szkolną na 100lecie urodzin Jana Pawła II przygotowana przez koordynatorów szkolnego wolontariatu

 • wiersze o Janie Pawle II, dla Jana Pawła II i inspirowane Janem Pawłem II przygotowane przez absolwentów szkoły

 • krzyżówkę dotyczącą życia i świętości Jana Pawła II przygotowaną przez klasę 7, którą uczniowie klas 1-8 rozwiązywali w szkole w dniu 16 października w ramach obchodów Dnia Papieskiego
 • akcję rozprowadzania cebulek żonkili (Pola Nadziei na rzecz hospicjum), która miała miejsce 11 października przy Ludźmierskiej Bazylice

 • warsztaty lapbookowe dla klas 1-3 pt. Jan Paweł II – Nasz Święty, które odbyły się 21 października 

Inicjatorami akcji  są p. Danuta Kostorz, p. Magdalena Buźniak, p. Katarzyna Łapczyńska, p. Magdalena Rajska, p. Agnieszka Bubisz, p. Agnieszka Brynkus oraz ks. Mateusz Bochenek. Do akcji zostali zaproszeni wszyscy wychowawcy.

« z 2 »

Menu

E-Dziennik

KLIKNIJ TU ABY SIĘ ZALOGOWAĆ

Logujesz się pierwszy raz lub nie możesz się zalogować,
ZOBACZ INSTRUKCJE

Pomocna Dłoń

Opisz swój problem. Postaramy się pomóc Ci jak najszybciej. Dyskrecja zapewniona!
Wystarczy że KLIKNIESZ TUTAJ

marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Ilość odwiedzin

1266904

Statystyka

DARMOWE LICZNIKI

Accessibility Toolbar