2018–2019

Gala Podsumowywująca Projekt Edukacyjny „Czysta Małopolska”

W dniu 13 czerwca w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się uroczysta Gala Podsumowywująca VI edycję Projektu Edukacyjnego „Czysta Małopolska” na której miało miejsce rozdanie dyplomów i nagród dla zwycięzców w konkursie plastycznym „Zdrowo jedz i ćwicz”.

Projekt był organizowany przez Kuratorium Oświaty w Krakowie i  Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. Laureatami etapu Wojewódzkiego z naszej szkoły zostali: Marcin Zubek z klasy IIb oraz Martyna Jagoda z klasy 7.

Przypomnijmy, że w tym konkursie w etapie szkolnym brało udział 15 prac. Wszystkie prace zostały nagrodzone a tylko 4 z nich ex aequo zajęły 1 miejsce. Prace te zostały dostarczone do Kuratorium w Nowym Targu, gdzie przeszły dalszy etap konkursu- etap rejonowy i dostały się do etapu Wojewódzkiego, gdzie zostały wyróżnione w swojej kategorii wiekowej.

Bardzo się cieszymy z sukcesów naszych uczniów i serdecznie im gratulujemy!

Koordynatorkami konkursu są p. Danuta Kostorz, p. Magdalena Buźniak oraz p. Katarzyna Łapczyńska.

p

Na zebraniu z rodzicami 29 maja uczniowie z rady wolontariatu wraz z opiekunami przygotowali przedstawienie pt. „Jak  Sokersi zawody wygrali”. Gościliśmy w szkole przedstawicieli fundacji oraz panią Edydę Podczerwińską- mamę Asi.

Celem przedstawienia  było zachęcić wszystkich do ruchu i zdrowego odżywiania. Po przedstawieniu Rada Rodziców zaprosiła na degustację świeżo wyciśniętych soków. W trakcie degustacji odbyła się zbiórka na rzecz Asi.

Serdeczne podziękowania składamy panią: Magdalenie Rychtarczyk, Marii Komperdzie, Monice Kalacie, Ewie Lubińskiej oraz  Barbarze Panek za przygotowanie soków.

Podczas tych akcji zebraliśmy 1.852,44 zł i 2 euro.

Dziękujemy wszystkim za pomoc i okazane serce.

p

Podsumowanie programów profilaktycznych

W poniedziałek 18 marca w naszej szkole odbył się apel, na którym zostały podsumowane programy profilaktyczne realizowane pod czujnym okiem wychowawców przez wybrane klasy.

Niektórzy uczniowie zajęli się edukacją antynikotynową, a na lekcjach dowiedzieli się, jak bardzo szkodliwe jest palenie. Nauczyli się także postaw asertywnych, które pomogą powiedzieć NIE nałogom. Efekty tej pracy zostały przedstawione w formie prezentacji multimedialnej o szkodliwości palenia, humorystycznej scenki zatytułowanej „Pokuszenie”, a także poprzez taniec pt.: „Historia pewnej miłości”. Układ ten zobrazował, jak łatwo wpaść w sidła nałogu, ale pokazał również siłę rodzicielskiej  miłości i determinacji.

Pozostałe klasy biorące udział w programach profilaktycznych uzupełniały wiedzę na temat zdrowego stylu życia, opartego na racjonalnym odżywianiu się i aktywności fizycznej. Podczas apelu nasi wychowankowie zaprezentowali liczne rymowanki i następujące piosenki: Każdy może być zdrowy, Piosenka o straconym czasie, Piosenka o niezdrowym jedzeniu, Tańcz, tańcz, tańcz, Alfabet warzywno-owocowy, Zdrowy rap  i Gimnastyka. Te zabawne, ale pouczające utwory wzbogacono oryginalnymi układami choreograficznymi. Wszystko po to, by podkreślić, że warto wyjść na podwórko i docenić, ile radości można czerpać ze wspólnej zabawy.

Na zakończenie, aby słowa wcielić w czyn, wszyscy poderwali się do wspólnej zumby pod czujnym okiem pani instruktor – Doroty Jankiewicz.

Serdecznie dziękujemy oddziałom przedszkolnym, klasom: 2b, 3, 4, 5, 6a, 6b oraz uczniom, którzy włączyli się w śpiew, wychowawcom: p. Danucie Michniak, p. Joannie Hosanie, p. Sylwii Sąder, p. Bogumile Długopolskiej oraz nauczycielom: p. Beacie Bełtowskiej, p. Joannie Michniak, p. Karolinie Walkosz-Pająk i Mirosławie Andrzejczuk.

Koordynatorami akcji były p. Danuta Kostorz, p. Katarzyna Łapczyńska i p. Magdalena Buźniak.

p

Konkurs plastyczny „Zdrowo jedz i ćwicz”

W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny „Zdrowo jedz i ćwicz” w ramach VI edycji projektu „Czysta Małopolska” organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie i  Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.

Konkurs skierowany był do całej społeczności szkoły. Dzieci miały za zadanie zrobić plakat dotyczący zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Dostarczono 15 prac. W etapie szkolnym wybrano 4 prace, które zajęły ex aequo 1 miejsce. Są to prace: Amelii Goglewskiej, Michała Buźniaka, Marcina Zubka oraz Martyny Jagody. Prace tych dzieci przeszły do dalszego etapu rejonowego, gdzie komisja rejonowa wyłoni 3 najlepsze prace z każdej kategorii (przedszkolna, klasy I-IV oraz klasy V-VIII). Wyłonione dzieci przedszkolne i uczniowie uzyskają miano finalisty. Prace te w terminie do 15 marca 2019r. komisja rejonowa przekaże do komisji wojewódzkiej, gdzie do 31 maja 2019r. zostaną ogłoszone wyniki 3 laureatów  z każdej kategorii.

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy. Każdy uczestnik konkursu otrzymała dyplom oraz małą nagrodę rzeczową. Trzymamy mocno kciuki za naszych 4 zwycięzców a wszystkich uczniów i rodziców zapraszamy do obejrzenia wystawy z pracami, która znajduje się przy sekretariacie szkoły.

Koordynatorkami konkursu są p. Danuta Kostorz, p. Magdalena Buźniak oraz p. Katarzyna Łapczyńska

p

Kampania 19 dni przeciwdziałania przemocy wobec dzieci i młodzieży dla rodziców

W dniu 31 stycznia w  naszej szkole odbyło się zebranie z rodzicami, którego tematem była przemoc cielesna w ramach Kampanii 19 dni przeciwdziałania przemocy wobec dzieci i młodzieży. Rodzice mieli możliwość wysłuchania piosenek: „Prawa dziecka”, „Nie pij tato”, czy „Obudźmy nadzieję”.

Uczniowie recytowali wiersze, a uczennice z klasy II b zaprezentowały taniec, który obrazował uczucia dziecka odepchniętego i poniżanego przez rodzinę oraz rówieśników. Następnie rodzice oglądnęli scenki pt. „Niekochane dziecko”, oraz filmy i spoty związane z przemocą m.in. „A co słychać u Ciebie za ścianą”, „Zamiast klapsa” oraz posłuchali wypowiedzi dzieci, które same doświadczyły przemocy, aby w razie potrzeby wiedzieć jak sobie z tym problemem poradzić i gdzie szukać pomocy. Na korytarzu przy wejściu na salę gimnastyczną gdzie odbywało się spotkanie były powieszone plakaty związane z fizyczną przemocą wykonane przez uczniów naszej szkoły.Na końcu zebrania pani pedagog przedstawiła rodzicom statystyki przemocy w naszym kraju,aby uświadomić zgromadzonym gościom jak ważny i niebezpieczny jest to problem w dzisiejszych czasach. Pani pedagog zaapelowała do rodziców aby mieli odwagę zareagować na krzywdę i cierpienie dzieci zanim będzie za późno. Poinformowała rodziców, że jeśli mają lub zauważą jakiś problem, aby nie bali się szukać pomocy u wychowawcy, pedagoga lub w innych instytucjach m.in. niebieska linia.

Koordynatorami kampanii w szkole były: p.Danuta Kostorz, p. Katarzyna Łapczyńska oraz p. Magdalena Buźniak. Dziękujemy p. Agnieszce Brynkus oraz p. Karolinie Walkosz-Pająk oraz Mirosławie Andrzejczuk  za pomoc w przygotowaniu spotkania.

p

„Zdrowy styl życia”

W naszej szkole 8 i 10 stycznia 2019r. dla klas O – VIII odbyły się spotkania z pedagogiem i pielęgniarką szkolną na temat: „Zdrowy styl życia”. Przeprowadzone zostały z uczniami pogadanki na podstawie prezentacji.

Celem tych zajęć była:

  • promocja zdrowego stylu życia
  • trwała zmiana stylu życia
  • trwała zmiana nawyków żywieniowych
  • zwiększenie zainteresowania dzieci i młodzieży aktywnością fizyczną podczas każdego dnia

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów. Zagadnienia te będą jeszcze realizowane podczas godzin z wychowawcą.


Menu

E-Dziennik

KLIKNIJ TU ABY SIĘ ZALOGOWAĆ

Logujesz się pierwszy raz lub nie możesz się zalogować,
ZOBACZ INSTRUKCJE

Pomocna Dłoń

Opisz swój problem. Postaramy się pomóc Ci jak najszybciej. Dyskrecja zapewniona!
Wystarczy że KLIKNIESZ TUTAJ

marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Ilość odwiedzin

1266904

Statystyka

DARMOWE LICZNIKI

Accessibility Toolbar