19 dni przeciw przemocy

 

ROK SZKOLNY 2020/2021

 

Już po raz trzeci dołączyliśmy do ogólnopolskiej Kampanii 19 dni przeciwdziałania przemocy wobec dzieci i młodzieży. W naszej szkole akcja rozpoczęła się w listopadzie i będzie trwać przez 19 dni. Tematem tegorocznej kampanii jest „Przemoc rówieśnicza”. Na korytarzu przy wejściu do szkoły powieszona jest gazetka, która będzie nam przypominać o udziale szkoły w kampanii.

W ciągu tych 19 dni w naszej szkole pani pedagog Danuta Kostorz będzie prowadziła z uczniami rozmowy, pogadanki, dyskusje oraz będą wyświetlane filmiki i piosenki związane z tematyką kampanii.

 

W tym roku szkolnym z uwagi na pandemię Kampania 19 dni miała inny przebieg. Tematem tegorocznej kampanii była „Przemoc rówieśnicza”.  Pani pedagog w dniach od 13 do 16 grudnia przeprowadziła zajęcia w klasach 0 – V, których głównym celem było zwiększanie świadomości uczniów dotyczącej zjawiska agresji i przemocy oraz uwrażliwienie dzieci na krzywdę wyrządzoną innym. Uczniowie uświadamiają sobie, że problem może dotyczyć również ich a rozpoczyna się od „niewinnego” przezywania.

Działania miały charakter edukacyjny i profilaktyczny, których motywem było budowanie prawidłowych postaw wobec przemocy, uwrażliwienie dzieci do właściwego reagowania na przemoc oraz szukanie pomocy. Podczas zajęć wykorzystane były różne filmy, spoty i piosenki związane z tematyką.

Na podsumowanie zajęć każda klasa stworzyła plakat, na którym zostały przyklejone pięknie ozdobione rączki i serduszka poszczególnych dzieci. Dłonie te były symbolem „rąk wolnych od przemocy”, natomiast serca były symbolem „miłości do drugiego”. Plakaty zostały powieszone w klasach.

Na korytarzu przy wejściu do szkoły powieszona była gazetka, która przypominała uczniom i ich rodzicom o udziale szkoły w kampanii oraz o tegorocznym temacie jakim jest „Przemoc rówieśnicza”, która stanowi poważny problem wśród współczesnej populacji dzieci i młodzieży, dlatego bardzo ważne jest podejmowanie działań profilaktycznych.

Koordynatorami kampanii w szkole były: p. Danuta Kostorz i p. Marta Sojka.

 

ROK SZKOLNY 2019/2020

 

Już po raz drugi dołączyliśmy do ogólnopolskiej Kampanii 19 dni przeciwdziałania przemocy wobec dzieci i młodzieży.  W naszej szkole akcja rozpoczęła się końcem października i będzie trwać przez 19 dni. Tematem  tegorocznej kampanii jest „Tolerancja. Na korytarzu przy wejściu do szkoły powieszona jest gazetka, która będzie nam przypominać o udziale szkoły w kampanii.

W ciągu tych 19 dni w naszej szkole nauczyciele i wychowawcy będą prowadzili z uczniami  rozmowy, pogadanki, dyskusje oraz będą wyświetlane filmiki związane z tematyką kampanii.

W dniu 14 listopada 2019r. na apelu szkolnym jest zaplanowane podsumowanie Kampanii 19 dni. Koordynatorami kampanii w naszej szkole są: p. Danuta Kostorz, p. Magdalena Buźniak oraz p. Katarzyna Łapczyńska.

….

W dniu 14 listopada w naszej szkole odbył się apel podsumowujący kampanię „19 dni przeciwko przemocy wobec dzieci i młodzieży”. Na korytarzu przy wejściu do szkoły powieszona była gazetka, która miała przypominać uczniom i ich rodzicom o udziale szkoły w kampanii oraz o tegorocznym temacie jakim była tolerancja.

Tolerancja to jedna z najważniejszych cnót obywatelskich. Jest poszanowaniem cudzych uczuć, poglądów, upodobań, wierzeń, obyczajów i postępowania choćby były całkowicie odmienne od naszych, albo zupełnie z nimi sprzeczne. Tolerancja to szacunek dla wolności innych ludzi, ich myśli i opinii oraz sposobu życia. W ciągu tych 19 dni w szkole nauczyciele i wychowawcy prowadzili z uczniami  rozmowy, pogadanki, dyskusje oraz  wyświetlali filmiki i spoty  związane z tematyką kampanii.

W czasie apelu podsumowującego pani pedagog przypomniała nam o kampanii i jej celu, oraz zwróciła uwagę na zeszłoroczny temat akcji, jakim była „przemoc cielesna”, aby uświadomić uczniom jak wielki jest to problem w dzisiejszym świecie. Zaznaczyła również, że nawet w najcięższych chwilach należy mieć nadzieję, nigdy nie pozwoli ona nam zginąć oraz wyzwala w nas wielką siłę.

Dzieci miały możliwość wysłuchania piosenek: „Prawa dziecka”, oraz ”Wróć tatusiu” w wykonaniu uczniów klasy 3b, „Moja i Twoja nadzieja” w wykonaniu dziewczynek z klas 7 oraz piosenki „Bo świat to my” w wykonaniu uczniów klas 1-3, którzy uczęszczają na zajęcia kreatywne.

Uczniowie klasy 3b wyrecytowali wiersz pt.” Tolerancja”. Odegrana została również scenka przez uczniów kasy 6 uczęszczających na zajęcia kreatywne do pani Agnieszki Brynkus pt. „Inny, czy nowy nie znaczy gorszyktóra miała uświadomić dzieciom, że tolerancja oznacza cierpliwość i wyrozumiałość dla odmienności oraz przekonać się jakie uprzedzenia czy stereotypy narodowe panują na świecie. Nie zabrakło również krótkiej prezentacji przybliżającej nam słowo „tolerancja”.

Następnie prowadzący zaprosili do oglądnięcia krótkiego spotu, w którym znani aktorzy, muzycy, poeci, dziennikarze, ludzie polityki oraz pani psycholog chcieli uświadomić wszystkim jak bardzo przemoc jest krzywdząca i niebezpieczna. Prosili abyśmy reagowali na każdą krzywdę nawet tą, która nas nie dotyczy.

Kończąc tegoroczną kampanię pani pedagog przytoczyła cytat Leszka Kołakowskiego, prosząc dzieci, aby zapamiętały te słowa.  „O tyle świat będzie lepszy, o ile nauczymy się, że los ludzi jest wspólny, że jednocześnie jesteśmy różni i tacy sami”,

Na korytarzu przy wejściu na salę gimnastyczną gdzie odbywał się apel były powieszone plakaty związane z tolerancją wykonane przez uczniów naszej szkoły.

Wszystkim nauczycielom oraz pani Marcie Sojce dziękujemy za zaangażowanie i pomoc.

Koordynatorami kampanii w szkole były: p. Danuta Kostorz, p. Magdalena Buźniak oraz p. Katarzyna Łapczyńska.

Już po raz drugi dołączyliśmy do ogólnopolskiej Kampanii 19 dni przeciwdziałania przemocy wobec dzieci i młodzieży.  W naszej szkole akcja rozpoczęła się końcem października i będzie trwać przez 19 dni. Tematem  tegorocznej kampanii jest „Tolerancja

ROK SZKOLNY 2018/2019

Już po raz drugi dołączyliśmy do ogólnopolskiej Kampanii 19 dni przeciwdziałania przemocy wobec dzieci i młodzieży.  W naszej szkole akcja rozpoczęła się końcem października i będzie trwać przez 19 dni. Tematem  tegorocznej kampanii jest „Tolerancja.

W tym roku szkolnym dołączyliśmy po raz pierwszy do  ogólnopolskiej Kampanii 19 dni przeciwdziałania przemocy wobec dzieci i młodzieży.  W naszej szkole akcja rozpocznie się końcem października i będzie trwać przez 19 dni.

 

W dniu 19 listopada w naszej szkole odbył się apel podsumowujący Kampanię 19 dni przeciwdziałania przemocy wobec dzieci i młodzieży. Tematem tegorocznej akcji  była: przemoc cielesna. Celem kampanii jest budowanie świata wolnego od przemocy, świata bezpiecznego, zapewniającego wszystkim prawidłowy rozwój.

W ciągu tych 19 dni w szkole nauczyciele i wychowawcy prowadzili z uczniami  rozmowy, pogadanki oraz dyskusje. Dzieci miały możliwość oglądnięcia filmów i spotów związanych z przemocą, aby w razie potrzeby wiedziały jak sobie z tym problemem poradzić oraz gdzie szukać pomocy. Na korytarzu przy wejściu do szkoły powieszona była gazetka, która przypominała uczniom i rodzicom o udziale szkoły w kampanii. Uczniowie każdej klasy przygotowali plakaty, gazetki, piosenki, taniec, wiersz, scenkę oraz dekalogi, które  zostały zaprezentowane podczas szkolnego apelu.

Wszystkim nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie i pomoc.

Koordynatorami kampanii w szkole były: p.Danuta Kostorz, p. Katarzyna Łapczyńska oraz p. Magdalena Buźniak.

Uczniowie wraz z opiekunami p. Danutą Kostorz oraz p. Agnieszką Brynkus udali się do MOK-u w Nowym Targu, gdzie odbył się finał kampanii, podczas którego nasza młodzież zaprezentowała scenkę pt. Niekochane dziecko i dwie piosenki. Dziewczynki z klasy 2b poruszyły i skradły serca publiczności w interpretacji piosenki  Tato nie pij.

« 1 z 2 »

 

Zdjęcia z finału można zobaczyć na stronie: 

https://nowytarg24.tv/19-dni-przeciwko-przemocy-wobec-dzieci-i-mlodziezy-final-kampanii/

 

W dniu 31 stycznia w  naszej szkole odbyło się zebranie z rodzicami, którego tematem była przemoc cielesna w ramach Kampanii 19 dni przeciwdziałania przemocy wobec dzieci i młodzieży. Rodzice mieli możliwość wysłuchania piosenek: „Prawa dziecka”, „Nie pij tato”, czy „Obudźmy nadzieję”.

Uczniowie recytowali wiersze, a uczennice z klasy II b zaprezentowały taniec, który obrazował uczucia dziecka odepchniętego i poniżanego przez rodzinę oraz rówieśników. Następnie rodzice oglądnęli scenki pt. „Niekochane dziecko”, oraz filmy i spoty związane z przemocą m.in. „A co słychać u Ciebie za ścianą”, „Zamiast klapsa” oraz posłuchali wypowiedzi dzieci, które same doświadczyły przemocy, aby w razie potrzeby wiedzieć jak sobie z tym problemem poradzić i gdzie szukać pomocy. Na korytarzu przy wejściu na salę gimnastyczną gdzie odbywało się spotkanie były powieszone plakaty związane z fizyczną przemocą wykonane przez uczniów naszej szkoły.Na końcu zebrania pani pedagog przedstawiła rodzicom statystyki przemocy w naszym kraju,aby uświadomić zgromadzonym gościom jak ważny i niebezpieczny jest to problem w dzisiejszych czasach. Pani pedagog zaapelowała do rodziców aby mieli odwagę zareagować na krzywdę i cierpienie dzieci zanim będzie za późno. Poinformowała rodziców, że jeśli mają lub zauważą jakiś problem, aby nie bali się szukać pomocy u wychowawcy, pedagoga lub w innych instytucjach m.in. niebieska linia.

Koordynatorami kampanii w szkole były: p.Danuta Kostorz, p. Katarzyna Łapczyńska oraz p. Magdalena Buźniak. Dziękujemy p. Agnieszce Brynkus oraz p. Karolinie Walkosz-Pająk oraz Mirosławie Andrzejczuk  za pomoc w przygotowaniu spotkania.

 


Menu

E-Dziennik

KLIKNIJ TU ABY SIĘ ZALOGOWAĆ

Logujesz się pierwszy raz lub nie możesz się zalogować,
ZOBACZ INSTRUKCJE

Pomocna Dłoń

Opisz swój problem. Postaramy się pomóc Ci jak najszybciej. Dyskrecja zapewniona!
Wystarczy że KLIKNIESZ TUTAJ

październik 2021
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Ilość odwiedzin

1220078

Statystyka

DARMOWE LICZNIKI