ROK 2019/2020

Rozpoczynamy kolejny rok szkolny! Witamy  nowych członków  świetlicy,  a bawiąc się w kółeczku próbujemy zapamiętać imiona wszystkich dzieci. Robimy też świetlicowe gniazdko, w którym  znajdują się pszczółki  z imionami  dzieci.

Zasady funkcjonowania świetlicy szkolnej. Omawiamy  regulamin, analizujemy cele, zadania i harmonogram działania naszej świetlicy. Mamy też słoneczka, które pokazują jak zachowują się dzieci podczas zajęć.

Wakacje już za nami! Wspominamy nasze letnie przygody, opowiadamy o minionych wakacjach.  Robimy wakacyjne krajobrazy.

Przestrzegamy zasad bezpieczeństwa. Przypominamy zasady bezpiecznego poruszania się pieszych, bezpieczeństwa w szkole i na świetlicy. Robimy sygnalizatory świetlne. Rozmawiamy też o bezpieczeństwie w sieci.

Powitanie jesieni. Żegnamy  lato wspólną podłogową kolorowanką. Opowiadamy o oznakach nadchodzącej jesieni. Malujemy jesienne drzewa. Rozwiązujemy zagadki tematyczne.

 

Rozpoznawanie zwierząt. Rozmawiamy   o zwierzętach, które żyją w pobliżu nas: w lesie, na łące, w gospodarstwie  i  w domu.  Naśladujemy odgłosy znanych zwierząt.  Robimy obraz pt: ,,Łąka” i  kolorujemy zwierzęta  leśne.

 

Jesienne zmiany w przyrodzie. Rozmawiamy o zmianach zachodzących jesienią w przyrodzie. Rysujemy jesienne stworki.

Jesienne prace w ogrodzie. Zastanawiamy się jakie prace wykonujemy jesienią w ogrodzie. Omawiamy jesienną pogodę i skarby, jakie niesie ze sobą ta pora roku. Robimy prace pt: ,,Soczyste owoce” farbami i solą. 

Hallowen a Święto Zmarłych. Wyjaśniamy sobie czym jest Hallowen, a czym Święto Zmarłych.  Rozmawiamy o tym,  jak obchodzimy  jedno, a jak drugie święto. Robimy hallowenowe książeczki ,,Duszki”.

Nasza mała i duża ojczyzna. Rozmawiamy na temat naszej ojczyzny, położenia, języka, godła i barw narodowych. Malujemy flagę, godło i  inne elementy,  charakterystyczne dla naszego kraju.

Ptasie odloty. Rozpoznajemy  ptaki, które odlatują na zimę do ciepłych krajów. Opowiadamy też o tym, jak inne zwierzęta próbują  przetrwać zimę. Słuchamy zagadek  na ten temat i bawimy się metodą dramową naśladując odgłosy zwierząt. Rysujemy karmniki.

Świetlicowe przyjaźnieRozmawiamy na temat roli przyjaźni.  Zastanawiamy się kogo możemy nazwać naszym przyjacielem i jak spędzamy  czas  z przyjaciółmi.    Organizujemy też wspólne zabawy.

 

W oczekiwaniu na niezwykłego gościaOpowiadamy o tym, co zimą lubimy najbardziej. Oczekujemy  na przybycie Świętego Mikołaja,  dlatego piszemy do niego listy i rysujemy jego portret. Robimy też figurki  Mikołajki.

Przygotowania do świątUbieramy świetlicową choinkę i dekorujemy  ją zrobionymi przez dzieci  ozdobami: bombkami, gwiazdkami  i łańcuchami. Opowiadamy o tradycjach, które przywędrowały do nas z różnych krajów Europy.

Najpiękniejszy dzień w roku. Każdy opowiada o swoim najpiękniejszym dniu w roku. Dla większości z nas  jest to Wigilia. Śpiewamy kolędy i oglądamy świąteczne bajki. Robimy kolorowe  witraże .


E-Dziennik

KLIKNIJ TU ABY SIĘ ZALOGOWAĆ

Logujesz się pierwszy raz lub nie możesz się zalogować,
ZOBACZ INSTRUKCJE

Pomocna Dłoń

Opisz swój problem. Postaramy się pomóc Ci jak najszybciej. Dyskrecja zapewniona!
Wystarczy że KLIKNIESZ TUTAJ

Styczeń 2020
P W Ś C P S N
« Gru    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Ilość odwiedzin

743677

Statystyka

DARMOWE LICZNIKI