Rok szkolny 2018/2019

W roku szkolnym 2018/2019 zorganizowaliśmy 4 akcje  na rzecz Asi Podczerwińskiej:

  • Pączek dla Asi, 2458,70 zł
  • Zbiórka przy parafiach 11 466,82 zł
  • Kiermasz i degustacja soków 1851,44 zł

Łączna kwota zebrana przez naszą szkołę to 15 776,96 zł

  Serdecznie dziękujemy.

W tym roku szkolnym współpracę z Radą Wolontariatu zakończyły : Elżbieta Mrożek, Sara Szaruga, Justyna Sądelska, Urszula Jachymiak oraz Joanna Figas. Serdecznie dziękujemy dziewczynom za poświęcony czas, za zaangażowanie, okazane serce i chęć pomocy.

„ Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

 Święty Jan Paweł II

Serdecznie dziękujemy Rodzicom, Uczniom i Nauczycielom za zaangażowanie i wsparcie wszystkich akcji charytatywnych naszej szkoły. Zapraszamy do współpracy w nowym roku szkolnym 2019/2020.

7 czerwca 2019 roku w Nowym Targu miał miejsce Wielki Finał tegorocznej Akcji „Pola Nadziei”, której inicjatorem od wielu lat jest Fundacja im. Adama Worwy. Uczestniczyli w nim również nasi uczniowie, którzy na nowotarskim rynku po powitaniu przemaszerowali radosnym Żonkilowym Marszem Nadziei  do Miejskiego Ośrodka Kultury, by wziąć udział w  koncercie charytatywnym. Wszyscy uczestnicy marszu ubrani byli w kolor żółty.

Naszą szkołę reprezentowały Aneta Czaja i Ania Truty  piosenką „Nadzieja”. Gabrysia Truty piosenką „Konik na biegunach” oraz dziewczynki z klasy 2 b piosenką „O straconym czasie” i tańcem „Czekolada”, który podbił serca widowni i zachęcił do wspólnego tańca na scenie. Podczas finału odbyło się rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród. Krzyżówka Radości –  Ewelinka Padło kl 2b zajęła II miejsce. Anioł Fundacji – Amelka Filas kl.1 oraz Kasia Jachymiak  kl 2b zajęły I miejsce, Kuba Knap 2b zdobył wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

Na zebraniu z rodzicami 29 maja uczniowie z rady wolontariatu wraz z opiekunami przygotowali przedstawienie pt. „Jak  Sokersi zawody wygrali”. Gościliśmy w szkole przedstawicieli fundacji oraz panią Edydę Podczerwińską- mamę Asi.

Celem przedstawienia  było zachęcić wszystkich do ruchu i zdrowego odżywiania. Po przedstawieniu Rada Rodziców zaprosiła na degustację świeżo wyciśniętych soków. W trakcie degustacji odbyła się zbiórka na rzecz Asi.

Serdeczne podziękowania składamy panią: Magdalenie Rychtarczyk, Marii Komperdzie, Monice Kalacie, Ewie Lubińskiej oraz  Barbarze Panek za przygotowanie soków.

Podczas tych akcji zebraliśmy 1.852,44 zł i 2 euro.

Dziękujemy wszystkim za pomoc i okazane serce.

W dniu 28 maja 2019 r. grupa z naszej szkoły wzięła udział w VI  Żonkilowym Rajdzie Rowerowym organizowanym przed finałem akcji Pola Nadziei.

 W tym roku pogoda dopisała, nasi rowerzyści wraz z panią Danutą Kostorz oraz panią Marią Łapczyńską z wielką radością i uśmiechem na twarzy wyruszyli na rajd. Przejechali wyznaczoną trasę by zjednoczyć się z chorymi, podopiecznymi Fundacji im. Adama Worwy.

Rajd wystartował spod kościoła św. Katarzyny w Nowym Targu. Ustaloną trasą rowerową grupa dotarła  na teren Nadleśnictwa Nowy Targ na ognisko.

Ze sprzedaży żonkili z naszej szkolnej rabatki uzyskaliśmy 296,35 zł. Kwota w całości została przekazana Fundacji im. Adama Worwy.

W naszej szkole zorganizowane były 2 konkursy plastyczne z Fundacji im. Adama Worwy.

Pierwszy konkurs „Krzyżówka Radości” polegał na wykonaniu krzyżówki z hasłami, które dotyczyły nadziei. W tym konkursie udział wzięła Ewelina Padło z kl. II b.

Drugi konkurs „Anioł Fundacji” polegał na wykonaniu statuetki. Dostarczono 12 prac z klas I-III. Z klasy I: Amelia Filas, Emilia Panek, Martyna Podgórska oraz Wiktoria Bryja. Z klasy II b: Katarzyna Jachymiak, Jakub Knap, Dominika Komperda, Anna Mucha, Liliana Potaczek, Karolina Siaśkiewicz, Kacper Tylka. Z klasy III Maja Dębska.

Wszystkie prace w etapie szkolnym zostały wyróżnione. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Do dalszego etapu przeszła  praca z konkursu „Krzyżówka Radości” oraz 11 prac z konkursu „Anioł Fundacji” ,które spełniały kryteria.  Wszystkim gratulujemy. Czekamy na rozstrzygniecie konkursów.

Koordynatorami konkursów były p. Danuta Kostorz, p. Magdalena Buźniak, p. Katarzyna Łapczyńska.

Podziękowanie z Fundacji.

Życzenia świąteczne.

Przed świętami wielkanocnymi odbył się kiermasz kartek wielkanocnych, które przygotowały dziewczyny z wolontariatu pod kierunkiem pani Magdaleny Buźniak oraz pani Joanny Komperdy.

W naszej szkole od środy 3 kwietnia do piątku 12 kwietnia odbędzie się kiermasz wielkanocny. Zebrana kwota zostanie przekazana na rzecz Fundacji im. Adama Worwy. Serdecznie zapraszamy.

W dniu 7 kwietnia w niedzielę Fundacja im. Adama Worwy zorganizowała zbiórkę charytatywną dla Asi Podczerwińskiej, w którą włączyła się również nasza szkoła. Kwesta odbyła się w 13 parafiach oraz lokalach wyborczych na terenie Gminy Nowy Targ.

Wolontariusze, rodzice, nauczyciele, uczniowie, panie z Fundacji Adama Worwy, którzy przez cały dzień dzielnie kwestowali przyparafiach i lokalach wyborczych, po godzinie 17-ej przybyli do naszej szkoły, gdzie odbyło się wielkie liczenie.

Zebraliśmy ponad 31 tys. zł. (szczegóły akcji można śledzić na stronie fundacji).  Po podsumowaniu zbiórki wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez państwo Podczerwińskich oraz pana Dyrektora. Najważniejszym gościem tego wieczoru była oczywiście Asia.

Serdecznie dziękujemy naszej szkolnej grupie wolontariatu wraz z opiekunami, którzy kwestowali przy kościołach w Długopolu, Rogoźniku, Ostrowsku i Waksmundzie oraz przy lokalach wyborczych w Ludźmierzu, częściowo w lokalu wyborczym w Klikuszowej i Długopolu. Zebraliśmy kwotę 11.466,82 zł. Za pomoc dziękujemy rodzicom: p. Dorocie Ciszek, p. Elżbiecie Dębskiej, p. Monice Kalacie, p. Bernadetcie Krużel, p. Annie Lenart, p. Zofii Mocherek, p. Monice Mucha, p. Monice Padło, p. Barbarze Panek, p. Magdalenie Rychtarczyk, p. Emilii Szczęch oraz p. Monice Truty. Nauczycielom: p. Agnieszce Bubisz, p. Agnieszce Brynkus, p. Bogumile Długopolskiej, p. Sylwii Sąder oraz p. Małgorzacie Maciaś – naszej szkolnej pielęgniarce. Uczniom: Karolinie Bubisz, Julii Czaii, Karolinie Czaii, Janowi Ciszek, Julii Ciszek, Mai Dębskiej, Jakubowi Długopolskiemu, Gabrieli Górz, Urszuli Jachymiak, Dawidowi Kalacie, Dominice Komperdzie, Julii Krużel, Patrykowi Krużlowi, Alicji Lenart, Sarze Lenart, Wiktorii Mocherek, Elżbiecie Mrożek, Annie Mucha, Ewelinie Padło, Karolinie Padło, Emilii Panek, Kindze Rusnarczyk, Gabrieli Rychtarczyk, Maksymilianowi Sąder, Izabeli Sojce, Aleksandrze Sojce, Sarze Szaruga, Jolancie Szczęch, Dominice Truty, Emilii Tylce oraz Gabrieli Tylce.

Koordynatorami akcji były: p. Danuta Kostorz, p. Katarzyna Łapczyńska oraz p. Magdalena Buźniak.

28 lutego w tłusty czwartek w naszej Szkole przeprowadzaliśmy akcję charytatywną  „Pączek dla Asi”. Uczniowie z Rady Wolontariatu rozprowadzali pączki. Nasi uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice chętnie wzięli udział w tej pięknej akcji. Bardzo dziękujemy za udział.  Zebraliśmy 2458,70 złotych.

Dochód z ich sprzedaży przeznaczyliśmy na leczenie Asi podopiecznej Fundacji im. Adama Worwy, którą czeka kosztowna operacja. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wsparcie i ofiarność.

Szczególne podziękowania kierujemy do Firmy „Świat Zabawek” z Nowego Targu oraz Klubu ADHD z Nowego Targu, za ufundowanie pączków na ten szlachetny cel. Dziękujemy!

KONKURS PLASTYCZNY ANIOŁ FUNDACJI ETAP SZKOLNY

KONKURS KRZYŻÓWKA RADOŚCI ETAP SZKOLNY

Akcja charytatywna „Pączek dla Asi” odbędzie się w naszej Szkole 28 lutego 2019r. w tłusty czwartek. Uczniowie z Rady Wolontariatu będą rozprowadzać pączki, które otrzymaliśmy od sponsora, za co już dziś serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do udziału w akcji oraz do zakupienia pączka, czym wesprzemy kosztowne leczenie Asi Podczerwińskiej, podopiecznej Fundacji im. Adama Worwy. Dziewczynka urodziła się z deformacją stopy i brakiem kości strzałkowej w prawej nóżce. Szansą na to, by dziewczynka w przyszłości mogła normalnie chodzić, jest przejście kilku kosztownych operacji w specjalistycznej klinice. Pierwsza operacja odbędzie się między 18 a 24 miesiącem życia Asi. Kolejne w późniejszych latach.

Operacje są bardzo kosztowne, dlatego zapraszamy do udziału w akcji i zakupienia symbolicznego pączka. Sugerowana cena 5 zł. Za pączka. Zachęcamy jednak do większej ofiarności.

 

11 grudnia uczennice z Rady Wolontariatu i opiekunowie przygotowali paczkę za 320 zł dla podopiecznego Fundacji im. Adama Worwy włączając się tym w akcję Mikołaj dla Dzieci Fundacji.

Pozostałą kwotę z kiermaszu przeznaczymy na cele charytatywne.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom, Nauczycielom, Dzieciom za pomoc i okazane serce.

Ze sprzedaży dekoracji bożonarodzeniowych uzyskaliśmy kwotę 653,50 zł.

 

„Człowiek jest wielki nie przez to,
 co ma, nie przez to, kim jest,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi”  

Jan Paweł II

W dniach od 10 do 20 grudnia w naszej szkole będzie trwać Kiermasz bożonarodzeniowy zorganizowany przez Radę Wolontariatu oraz koordynatorów grupy. Uczniowie na zajęciach plastycznych oraz w domu wraz z rodzicami tworzyli rozmaite ozdoby bożonarodzeniowe: choinki, bombki, stroiki, kartki…

Wszystkie przepiękne ozdoby świąteczne zostaną wystawione na sprzedaż na holu głównym naszej szkoły. Cały dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za zaangażowanie i zapraszamy serdecznie na kiermasz.

12 października w naszym ogrodzie szkolnym zasadziliśmy kolejne żonkile, które na wiosnę upiększą naszą szkolną rabatkę.

27 września rozpoczęliśmy akcję Pola Nadziei, rozprowadzając cebulki żonkili. Ze sprzedaży cebulek uzyskaliśmy 368,30 złotych i 5,2 euro, które przekazaliśmy Fundacji Adama Worwy.

Rada Wolontariatu. Nasza Rada Wolontariatuw tym roku szkolnym powiększyła się o nowych członków, z czego bardzo się cieszymy. Do Rady należą: Sara Szaruga, Justyna Sądelska, Elżbieta Mrożek, Joanna Figas, Urszula Jachymiak, Dominika Truty, Patrycja Morawa,Izabela Sojka, Anna Truty, Magdalena Mrożek, Natalia Mrożek, Julia Ciszek, Kinga Rusnarczyk, Patrycja Borzęcka, Patrycja Knap, Karolina Czaja, Aleksandra Łapczyńska, Wiktoria Mocherek, Julia Krużel, Karolina Handzel, Patrycja Gacek, Elżbieta Dynda, Gabriela Górz, Sara Lenart, Emilia Tylka, Julia Czaja. Opiekunami grupy i koordynatorami akcji charytatywnych są: p. Danuta Kostorz, p. Katarzyna Łapczyńska, p. Magdalena Buźniak.


Menu

E-Dziennik

KLIKNIJ TU ABY SIĘ ZALOGOWAĆ

Logujesz się pierwszy raz lub nie możesz się zalogować,
ZOBACZ INSTRUKCJE

Pomocna Dłoń

Opisz swój problem. Postaramy się pomóc Ci jak najszybciej. Dyskrecja zapewniona!
Wystarczy że KLIKNIESZ TUTAJ

maj 2023
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Ilość odwiedzin

1272716

Statystyka

DARMOWE LICZNIKI

Accessibility Toolbar