Rok 2018/2019

Wakacyjne przestrogi. Przypominamy numery alarmowe. Układamy wakacyjny regulamin. Robimy porządek na świetlicy i zabieramy swoje prace.

Lato, lato… Rozwiązujemy  i układamy zagadki i rebusy związane z nadchodzącym latem. Zdradzamy  swój przepis na lato – pisemna praca w grupach. Malujemy nasze łąki i najczęściej spotykane kwiaty wiosną i wczesnym latem – kaczeńce. Robimy je z papieru kolorowego.

Co nas interesuje? Zastanawiamy się nad tym, co nas interesuje. Opowiadamy o swoim hobby i je ilustrujemy.   Zachęcamy do czytania komiksów i tworzymy własne, jako dodatkowe hobby.

Dzień Dziecka. Opowiadamy o zbliżającym się święcie dzieci. Zastanawiamy się, jakie mają  marzenia. Porównujemy dzieci mieszkające w różnych częściach świata i tworzymy ich portret.

Książka moim przyjacielem. Próbujemy zachęcać do czytania książek. Opowiadamy o swoich ulubionych bajkach, baśniach  i  wierszach. Piszemy własne opowiadanie, bajkę lub wiersz.  Wykonujemy ilustrację do wymyślonego opowiadania. Odczytujemy najciekawsze prace.

Moja mama, mój tata. Rozmawiamy o swoich rodzicach. Układamy krótki opis zewnętrzny naszych najbliższych. Robimy dla nich własnoręczny prezent z okazji zbliżających się świąt: Dnia Matki  i Dnia Ojca.

Jacy jesteśmy. Wspólnie z dziećmi zastanawiamy się , czym jest koleżeńska pomoc i próbujemy ją zilustrować. Mówimy w jakich sytuacjach należy pomagać, a kiedy zamiast ofiarowanej pomocy zwyczajnie  kogoś wyręczamy. Razem oceniamy, czy wyręczanie drugiej osoby  jest pomocą? Czy umiemy mówić ,,NIE”, jeśli ktoś chce nas wykorzystać?

 

Kto o pisankach pamięta, ten ma wesołe święta. Rozmawiamy na temat zbliżających się świąt. Razem układamy i odgadujemy różne zagadki, związane z wiosną i Świętami Wielkanocnymi. Kolorujemy wielkanocne pisanki.

Mój wymarzony zawód. Rozmawiamy o naszych zainteresowaniach i planach na przyszłość. Opowiadamy  o osobach, które nam imponują. Rysujemy swój wymarzony zawód.

Nasze małe i duże kobiety. Opowiadamy o tym, jakie prace wykonują kobiety. Rozmawiamy o wdzięczności i szacunku, jaki się im należy każdego dnia. Podajemy nasze propozycje świętowania 8 marca.

Zapach przedwiośnia. Obserwujemy zmiany, które zachodzą wczesną wiosną w przyrodzie. Analizujemy przysłowie W marcu jak w garncu i rysujemy ,,marcowy garnek”.

Wiosenne przemiany. Sprawdzamy jakie zwierzęta wybudziły się z zimowego snu, a które powróciły do nas z ciepłych krajów. Opowiadamy o tym, jak ptaki zakładają nowe gniazda i co wykorzystują do ich budowy. Ilustrujemy również porządki wiosenne.

Wiosenny ogród. Oglądamy kwiaty, które pojawiają się wiosną w naszych ogródkach. Robimy wiosenną ramkę.

Moje zainteresowania. Opowiadamy o swoich zainteresowaniach  i ulubionych zabawkach. Poznajemy najstarsze lalki, znajdujące się obecnie w muzeum. Tworzymy budowle z różnych klocków. Rysujemy walentynkowe  serduszka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tajemnice nocy. Oglądamy prezentacje na temat snu i jego roli w naszym życiu. Wymieniamy osoby i zwierzęta aktywne nocą i w ciągu dnia. Robimy motyle nocy 3D. Oglądamy też teatrzyk cieni i próbujemy sami naśladować cienie różnych  postaci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka. Rozmawiamy o tym, co często robimy z babcią i dziadkiem. Opowiadamy  dlaczego lubimy spędzać z nimi czas i czego życzylibyśmy im z okazji ich święta.  Rysujemy dyplom dla babci i dziadka.

Zima, Zima. Opowiadamy o tym, jak spędziliśmy ferie zimowe. Zastanawiamy się jak ustrzec się przed chłodem odpowiednim  ubiorem. Oglądamy rzeźby lodowe i najpiękniejsze miejsca zimą. Rysujemy je kredą na niebieskiej kartce.

Muzyka domu. Słuchamy różnych odgłosów domu. Zastanawiamy się co wydaje owe  dźwięki i rysujemy te przedmioty, które tworzą muzykę domu.

Białe psoty. Dzielimy się naszymi opowieściami na temat zabaw na śniegu.  Poznajemy zimowe dyscypliny sportu. Na podstawie dramy staramy się odgadnąć, o jaką dyscyplinę chodzi. Sprawdzamy też naszą świadomość niebezpieczne zabaw w pobliżu jezdni. Przedstawiamy je na ilustracji.

Rok 2019! Wspominamy jak witaliśmy Nowy Rok? Przywołujemy przysłowia i baśnie związane z Nowym Rokiem. Robimy fajerwerki z papieru kolorowego.

Najpiękniejszy dzień w roku. Przygotowujemy się do najpiękniejszego dnia w roku. Robimy książeczki w kształcie choinki oraz kartki świąteczne – choinki 3D. Śpiewamy kolędy, składamy sobie życzenia i oglądamy jasełka.

Przygotowania do świąt. Słuchamy opowiadania nauczyciela o symbolach Bożego Narodzenia. Wspólnie rozmawiamy nt. przygotowania potraw i elementów dekoracyjnych do nakrycia stołu. Wykonujemy własnoręcznie ozdoby choinkowe. Uczymy się nowych kolęd i wspólnie śpiewamy.

W oczekiwaniu na niezwykłego gościa. Zastanawiamy się, co można robić w długie zimowe wieczory. Piszemy listy do Świętego Mikołaja i uczymy się adresować koperty. Malujemy portret Świętego Mikołaja.

Jak wygląda przyjaźń na świetlicy? Rozmawiamy na temat roli przyjaźni.  Zastanawiamy się kogo możemy nazwać naszym przyjacielem i jak spędzamy czas  z przyjaciółmi. Wycinamy figury geometryczne i układamy z nich symbol przyjaźni, a następnie naklejamy go na kolorowym papierze. Organizujemy też wspólne zabawy.

Szlachetne zdrowie. Opowiadamy o sposobie  odżywiania się jesienią  i  o tym, jak dbamy o nasze zdrowie. Mówimy też o oznakach choroby i możliwościach jej zapobiegania.

 

Polska, nasza ojczyzna. Rozmawiamy na temat naszej ojczyzny, położenia, języka, godła i barw narodowych. Malujemy flagę, godło i mapę naszego kraju.

Hallowen. Wyjaśniamy sobie czym jest Hallowen, a czym Święto Zmarłych. Rozmawiamy o tym,  jak czcimy jedno, a jak drugie święto. Robimy hallowenowe maski.

Ogród jesienią. Opowiadamy o pracach  wykonywanych jesienią w ogrodzie – praca ogrodnika, rolnika, a plony w następnym roku. Omawiamy jesienną pogodę i skarby, jakich dostarcza nam ta pora roku.

Jesienne zmiany w przyrodzie. Uczymy się rozpoznawać jesienne liście, określamy ich kształt i kolor. Robimy jesienną ramkę. Malujemy jesienne drzewa owocowe i kolorujemy kasztanowe stworki.

Zwierzęta wokół nas. Oglądamy prezentacje  o zwierzętach, które żyją w pobliżu nas: w lesie, na łące, w gospodarstwie i w domu. Naśladujemy odgłosy znanych zwierząt.  Rysujemy też nasze ulubione zwierzątko leśne i  domowe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pożegnanie lata i powitanie jesieni. Rozmawiamy o minionym lecie i nadchodzącej jesieni. Robimy letnie wachlarze . Pokazujemy jak ta sama okolica wygląda o różnych porach roku; latem i jesienią. Kolorujemy i wycinamy jeżyki, niosące jabłka na plecach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przestrzegamy zasady bezpieczeństwa. Przypominamy zasady bezpiecznego poruszania się pieszych, bezpieczeństwa w szkole i na świetlicy na podstawie prezentacji. Malujemy znaki drogowe, które powinni znać piesi. Rozwiązujemy quiz sprawdzający znajomość znaków drogowych i układamy puzzle na tablicy interaktywnej z podstawowymi znakami drogowymi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wakacyjne wspomnienia. Wspominamy nasze letnie przygody, opowiadamy o wakacyjnych  skarbach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Analizujemy prawa i obowiązki uczestnika  świetlicy szkolnej. Omawiamy  regulamin, analizujemy cele, zadania i harmonogram działania naszej świetlicy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Witaj na świetlicy! Poznajemy nowych członków  świetlicy, a bawiąc się w kółeczku próbujemy zapamiętać imiona wszystkich dzieci. Robimy też świetlicowe akwarium, w którym  znajdują się rybki z imionami  dzieci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Menu

E-Dziennik

KLIKNIJ TU ABY SIĘ ZALOGOWAĆ

Logujesz się pierwszy raz lub nie możesz się zalogować,
ZOBACZ INSTRUKCJE

Pomocna Dłoń

Opisz swój problem. Postaramy się pomóc Ci jak najszybciej. Dyskrecja zapewniona!
Wystarczy że KLIKNIESZ TUTAJ

maj 2023
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Ilość odwiedzin

1272716

Statystyka

DARMOWE LICZNIKI

Accessibility Toolbar