Projekt „Dar na stulecie”. Zbudujmy razem duchowy pomnik dla Jana Pawła II

Projekt „Dar na stulecie”. Zbudujmy razem duchowy pomnik dla Jana Pawła II

Category : Aktualności

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Dar na stulecie”. Główną ideą projektu jest wspieranie i pomnażanie dobra w każdej postaci. Liczy się każdy człowiek i każda wspólnota.

Wobec stulecia urodzin Karola Wojtyły odpowiedzią na jego wezwane, aby to duchowe dziedzictwo, któremu na imię Polska, raz jeszcze przyjąć z wiarą, nadzieją i miłością jest  stworzenie pomnika z serc i umysłów Polaków zbudowanego z inicjatyw modlitewnych i charytatywnych, naukowych i artystycznych, edukacyjnych i wychowawczych wspierających owo duchowe dziedzictwo – do czego zachęcają i namawiają organizatorzy projektu (Instytut Tertio Millennio, Centrum Myśli Jana Pawła II, Instytut Dialogu Miiędzykulturowego Jana Pawła II, Stowarzyszenie Lednica, Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia).

Wszystkie nasze inicjatywy pod hasłem: „Nie zastąpi Ciebie nikt” zostały zamieszczone na stronie: https://darna100.pl/dolacz-do-projektu/#mapainicjatyw

Przez cały rok 2020 będziemy budować nasz duchowy pomnik poprzez podejmowanie różnego rodzaju inicjatyw. Do tej pory zorganizowaliśmy Dzień seniora Jan Paweł II – Droga do świętości oraz wzięliśmy udział w konkursie plastycznym Jana Paweł II – Wielki. Jesteśmy w trakcie wykonywania dywanu, o czym przypominamy i serdecznie zapraszamy do jego współtworzenia. Postarajmy się, aby był on kolorowy i bardzo długi.

Nasze kawałki dywanu, które przygotowaliśmy przynosimy do wychowawcy  po powrocie do szkoły, aby można było je zszyć.

Inicjatorami akcji  są p. Danuta Kostorz, p. Magdalena Buźniak, p. Katarzyna Łapczyńska, p. Agnieszka Bubisz, p. Agnieszka Brynkus, ks.Tomasz Pilarczyk oraz ks. Mateusz Bochenek. Do akcji zostali zaproszeni wszyscy wychowawcy.

Od tej chwili razem budujemy wspólnotę dobra i solidarności! Wszystkie nasze dokonania zostaną spisane w księdze, która zostanie złożona 18 maja 2020 r. w Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie, jako wotum – duchowy pomnik z serc i umysłów polaków, nasz dar na 100-lecie urodzin Jana Pawła II.


Menu

E-Dziennik

KLIKNIJ TU ABY SIĘ ZALOGOWAĆ

Logujesz się pierwszy raz lub nie możesz się zalogować,
ZOBACZ INSTRUKCJE

Pomocna Dłoń

Opisz swój problem. Postaramy się pomóc Ci jak najszybciej. Dyskrecja zapewniona!
Wystarczy że KLIKNIESZ TUTAJ

Maj 2020
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Ilość odwiedzin

878001

Statystyka

DARMOWE LICZNIKI