Podsumowanie ogólnopolskiej Kampanii 19 dni przeciwdziałania przemocy

Podsumowanie ogólnopolskiej Kampanii 19 dni przeciwdziałania przemocy

Category : Aktualności

W dniu 14 listopada w naszej szkole odbył się apel podsumowujący kampanię „19 dni przeciwko przemocy wobec dzieci i młodzieży”. Na korytarzu przy wejściu do szkoły powieszona była gazetka, która miała przypominać uczniom i ich rodzicom o udziale szkoły w kampanii oraz o tegorocznym temacie jakim była tolerancja.

Tolerancja to jedna z najważniejszych cnót obywatelskich. Jest poszanowaniem cudzych uczuć, poglądów, upodobań, wierzeń, obyczajów i postępowania choćby były całkowicie odmienne od naszych, albo zupełnie z nimi sprzeczne. Tolerancja to szacunek dla wolności innych ludzi, ich myśli i opinii oraz sposobu życia. W ciągu tych 19 dni w szkole nauczyciele i wychowawcy prowadzili z uczniami  rozmowy, pogadanki, dyskusje oraz  wyświetlali filmiki i spoty  związane z tematyką kampanii.

W czasie apelu podsumowującego pani pedagog przypomniała nam o kampanii i jej celu, oraz zwróciła uwagę na zeszłoroczny temat akcji, jakim była „przemoc cielesna”, aby uświadomić uczniom jak wielki jest to problem w dzisiejszym świecie. Zaznaczyła również, że nawet w najcięższych chwilach należy mieć nadzieję, nigdy nie pozwoli ona nam zginąć oraz wyzwala w nas wielką siłę.

Dzieci miały możliwość wysłuchania piosenek: „Prawa dziecka”, oraz ”Wróć tatusiu” w wykonaniu uczniów klasy 3b, „Moja i Twoja nadzieja” w wykonaniu dziewczynek z klas 7 oraz piosenki „Bo świat to my” w wykonaniu uczniów klas 1-3, którzy uczęszczają na zajęcia kreatywne.

Uczniowie klasy 3b wyrecytowali wiersz pt.” Tolerancja”. Odegrana została również scenka przez uczniów kasy 6 uczęszczających na zajęcia kreatywne do pani Agnieszki Brynkus pt. „Inny, czy nowy nie znaczy gorszy, która miała uświadomić dzieciom, że tolerancja oznacza cierpliwość i wyrozumiałość dla odmienności oraz przekonać się jakie uprzedzenia czy stereotypy narodowe panują na świecie. Nie zabrakło również krótkiej prezentacji przybliżającej nam słowo „tolerancja”.

Następnie prowadzący zaprosili do oglądnięcia krótkiego spotu, w którym znani aktorzy, muzycy, poeci, dziennikarze, ludzie polityki oraz pani psycholog chcieli uświadomić wszystkim jak bardzo przemoc jest krzywdząca i niebezpieczna. Prosili abyśmy reagowali na każdą krzywdę nawet tą, która nas nie dotyczy.

Kończąc tegoroczną kampanię pani pedagog przytoczyła cytat Leszka Kołakowskiego, prosząc dzieci, aby zapamiętały te słowa.  „O tyle świat będzie lepszy, o ile nauczymy się, że los ludzi jest wspólny, że jednocześnie jesteśmy różni i tacy sami”,

Na korytarzu przy wejściu na salę gimnastyczną gdzie odbywał się apel były powieszone plakaty związane z tolerancją wykonane przez uczniów naszej szkoły.

Wszystkim nauczycielom oraz pani Marcie Sojce dziękujemy za zaangażowanie i pomoc.

Koordynatorami kampanii w szkole były: p. Danuta Kostorz, p. Magdalena Buźniak oraz p. Katarzyna Łapczyńska.


Menu

E-Dziennik

KLIKNIJ TU ABY SIĘ ZALOGOWAĆ

Logujesz się pierwszy raz lub nie możesz się zalogować,
ZOBACZ INSTRUKCJE

Pomocna Dłoń

Opisz swój problem. Postaramy się pomóc Ci jak najszybciej. Dyskrecja zapewniona!
Wystarczy że KLIKNIESZ TUTAJ

Lipiec 2020
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Ilość odwiedzin

918595

Statystyka

DARMOWE LICZNIKI