Kampania 19 dni

Kampania 19 dni

Category : Aktualności

W tym roku szkolnym z uwagi na pandemię Kampania 19 dni miała inny przebieg. Tematem tegorocznej kampanii była „Przemoc rówieśnicza”.  Pani pedagog w dniach od 13 do 16 grudnia przeprowadziła zajęcia w klasach 0 – V, których głównym celem było zwiększanie świadomości uczniów dotyczącej zjawiska agresji i przemocy oraz uwrażliwienie dzieci na krzywdę wyrządzoną innym. Uczniowie uświadamiają sobie , że problem może dotyczyć również ich a rozpoczyna się od „niewinnego” przezywania.

Działania miały charakter edukacyjny i profilaktyczny, których motywem było budowanie prawidłowych postaw wobec przemocy, uwrażliwienie dzieci do właściwego reagowania na przemoc oraz szukanie pomocy. Podczas zajęć wykorzystane były różne filmy, spoty i piosenki związane z tematyką.

Na podsumowanie zajęć każda klasa stworzyła plakat, na którym zostały przyklejone pięknie ozdobione rączki i serduszka poszczególnych dzieci. Dłonie te były symbolem „rąk wolnych od przemocy”, natomiast serca były symbolem „miłości do drugiego”. Plakaty zostały powieszone w klasach.

Na korytarzu przy wejściu do szkoły powieszona była gazetka, która przypominała uczniom i ich rodzicom o udziale szkoły w kampanii oraz o tegorocznym temacie jakim jest „Przemoc rówieśnicza”, która stanowi poważny problem wśród współczesnej populacji dzieci i młodzieży, dlatego bardzo ważne jest podejmowanie działań profilaktycznych.

Koordynatorami kampanii w szkole były: p. Danuta Kostorz i p. Marta Sojka.


Menu

E-Dziennik

KLIKNIJ TU ABY SIĘ ZALOGOWAĆ

Logujesz się pierwszy raz lub nie możesz się zalogować,
ZOBACZ INSTRUKCJE

Pomocna Dłoń

Opisz swój problem. Postaramy się pomóc Ci jak najszybciej. Dyskrecja zapewniona!
Wystarczy że KLIKNIESZ TUTAJ

Marzec 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Ilość odwiedzin

1202246

Statystyka

DARMOWE LICZNIKI