Inicjatywy projektu: 100 metrów dywanu i pielgrzymka Sursum Corda

Inicjatywy projektu: 100 metrów dywanu i pielgrzymka Sursum Corda

Category : Aktualności

Kolejną zrealizowaną  inicjatywą projektu „Dar na sto” było  wykonanie stumetrowego dywanu utworzonego przez całą społeczność szkolną. Zaangażowali się uczniowie, rodzice i nauczyciele, również wtedy kiedy trzeba było zszyć poszczególne części.

To dzieło, dar ludźmierskich dzieci z okazji 100-tnej rocznicy urodzin Jana Pawła II, jest nawiązaniem do spotkania papieża 7 czerwca 1997r. w Ludźmierzu, który modlił się z wiernymi na różańcu. Wówczas to dzieci z całej Polski upletli kolorowy dywan, jak paciorki różańca.

Dnia 6 czerwca 2020r. stu metrowy dywan został rozwinięty od bazyliki Wniebowzięcia NMP, poprzez ołtarz papieski, aż po pomnik św. Jana Pawła II i zaprezentowany uczestnikom pielgrzymki „Sursum Corda”, która już od 23 lat organizowana jest jako dziękczynienie za wizytę papieża na Podhalu. W tym roku, niestety ze względu na pandemię, drogę z Zakopanego do Ludźmierza przemierzyła tylko delegacja po 4 osoby z każdej grupy pielgrzymkowej, służby porządkowe i muzyczne, wśród których szedł katecheta naszej Szkoły, ks. Tomasz. Na pielgrzymów czekał spory tłum duchowych uczestników tegorocznej pielgrzymki w tym nauczyciele, rodzice i uczniowie naszej szkoły, którzy uczestniczyli we Mszy Św. na jej zakończenie przy ołtarzu Papieskim. Nasz piękny dywanik wzbudzał niemałe zainteresowanie.

Dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom, nauczycielom i katechetom, którzy włączyli się w tę inicjatywę i przyczynili się do powstania dywaniku. Jest on naszym podziękowaniem za św. Jana Pawła II i naszą modlitwą za nas nawzajem.

Akcję koordynowali: p. Danuta Kostorz, p. Magdalena Buźniak, p. Katarzyna Łapczyńska, p. Agnieszka Bubisz, p. Agnieszka Brynkus, ks.Tomasz Pilarczyk oraz ks. Mateusz Bochenek.


Menu

E-Dziennik

KLIKNIJ TU ABY SIĘ ZALOGOWAĆ

Logujesz się pierwszy raz lub nie możesz się zalogować,
ZOBACZ INSTRUKCJE

Pomocna Dłoń

Opisz swój problem. Postaramy się pomóc Ci jak najszybciej. Dyskrecja zapewniona!
Wystarczy że KLIKNIESZ TUTAJ

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Ilość odwiedzin

1205560

Statystyka

DARMOWE LICZNIKI