Dzień Seniora

Dzień Seniora

Category : Aktualności

Niepowtarzalna data i wyjątkowi goście! Dnia 02.02.2020r. po raz pierwszy uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Ludźmierzu mieli okazję wystąpić przed nietypową publicznością. Wśród zaproszonych znalazły się osoby powyżej 65 roku życia.

            Uroczysty Dzień Seniora rozpoczął się o godzinie 14.00 Mszą Świętą w Bazylice. Po nabożeństwie ponad 100 osób z pomocą Rycerzy Kolumba i opiekunów udało się do budynku szkoły, gdzie czekał na nich ciepły poczęstunek. Organizatorzy i Rodzice dbali, aby każdy z nich czuł się wyjątkowy i doceniony.

            O 15:30 rozpoczęło sie przedstawienie słowno-muzyczne pt: ,,Jan Paweł II – Droga do Świętości” przygotowane przez p. Danutę Kostorz, p. Katarzynę Łapczyńską oraz  p. Magdalenę Buźniak. W niezwykłej atmosferze uczniowie przybliżyli widzom życiorys papieża. Fragmenty filmów z pielgrzymek do Nowego Targu i Ludźmierza przeplatane znanymi piosenkami wycisnęły nie jedną łezkę i przywołały piękne wspomnienia, m.in. piosenka „Ojcze prowaź mnie“ wraz z radosnym układem tanecznym, przygotowanym przez p. Martę Sojkę. Przejmujący ,,Taniec światła” w wykonaniu uczniów wywołał wśród zgromadzonych niewymowną ciszę.

            Ostatnia część spektaklu miała nieco inny charakter. Z okazji minionego Dnia Babci i Dziadka uczniowie klasy VI pod przewodnictwem p. Agnieszki Brynkus zaprezentowali skecz   pt,,Babcia i wnusio”.

            Po przedstawieniu rodzice przygotowali ciepły napój i słodką przekąskę, a ks. Tomasz zaprosił wszystkich do wspólnego kolędowania. Serdeczna wymiana zdań i ciepła atmosfera towarzyszyła zebranym. Najstarszy zaproszony Senior miał 89 lat i w tym dniu obchodził swoje urodziny.

            Na koniec rodzice obdarowali przybyłych gości symbolicznymi upominkami, a Pan Dyrektor Edward Pazdur zapewnił, że taki dzień obchodzony będzie już zawsze 2 lutego. Serdecznie podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przeprowadzenia tej wyjatkowej uroczystości. Nie byłaby ona możliwa, gdyby nie zaangażowanie:

Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Ludźmierzu, Sanktuarium WNMP w Ludźmierzu, Akcji Katolickiej, Zespołu Charytatywnego, Rycerzy Kolumba, Rady Rodziców SP Ludźmierz, oraz Rady Sołeckiej Ludźmierza.

Wszystkim jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i nieocenioną pomoc.  Mamy nadzieję na dalszą współpracę przy organizacji kolejnych edycji.

« 1 z 2 »

Menu

E-Dziennik

KLIKNIJ TU ABY SIĘ ZALOGOWAĆ

Logujesz się pierwszy raz lub nie możesz się zalogować,
ZOBACZ INSTRUKCJE

Pomocna Dłoń

Opisz swój problem. Postaramy się pomóc Ci jak najszybciej. Dyskrecja zapewniona!
Wystarczy że KLIKNIESZ TUTAJ

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Ilość odwiedzin

1205570

Statystyka

DARMOWE LICZNIKI