2019_2020

INICJATYWY PROJEKTU: 100 METRÓW DYWANU I PIELGRZYMKA SURSURM CORDA

Kolejną zrealizowaną  inicjatywą projektu „Dar na sto” było  wykonanie stumetrowego dywanu utworzonego przez całą społeczność szkolną. Zaangażowali się uczniowie, rodzice i nauczyciele, również wtedy kiedy trzeba było zszyć poszczególne części.

To dzieło, dar ludźmierskich dzieci z okazji 100-tnej rocznicy urodzin Jana Pawła II, jest nawiązaniem do spotkania papieża 7 czerwca 1997r. w Ludźmierzu, który modlił się z wiernymi na różańcu. Wówczas to dzieci z całej Polski upletli kolorowy dywan, jak paciorki różańca.

Dnia 6 czerwca 2020r. stu metrowy dywan został rozwinięty od bazyliki Wniebowzięcia NMP, poprzez ołtarz papieski, aż po pomnik św. Jana Pawła II i zaprezentowany uczestnikom pielgrzymki „Sursum Corda”, która już od 23 lat organizowana jest jako dziękczynienie za wizytę papieża na Podhalu. W tym roku, niestety ze względu na pandemię, drogę z Zakopanego do Ludźmierza przemierzyła tylko delegacja po 4 osoby z każdej grupy pielgrzymkowej, służby porządkowe i muzyczne, wśród których szedł katecheta naszej Szkoły, ks. Tomasz. Na pielgrzymów czekał spory tłum duchowych uczestników tegorocznej pielgrzymki w tym nauczyciele, rodzice i uczniowie naszej szkoły, którzy uczestniczyli we Mszy Św. na jej zakończenie przy ołtarzu Papieskim. Nasz piękny dywanik wzbudzał niemałe zainteresowanie.

Dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom, nauczycielom i katechetom, którzy włączyli się w tę inicjatywę i przyczynili się do powstania dywaniku. Jest on naszym podziękowaniem za św. Jana Pawła II i naszą modlitwą za nas nawzajem.

Akcję koordynowali: p. Danuta Kostorz, p. Magdalena Buźniak, p. Katarzyna Łapczyńska, p. Agnieszka Bubisz, p. Agnieszka Brynkus, ks.Tomasz Pilarczyk oraz ks. Mateusz Bochenek.

******************

Dzień Seniora

            Niepowtarzalna data i wyjątkowi goście! Dnia 02.02.2020r. po raz pierwszy uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Ludźmierzu mieli okazję wystąpić przed nietypową publicznością. Wśród zaproszonych znalazły się osoby powyżej 65 roku życia.

            Uroczysty Dzień Seniora rozpoczął się o godzinie 14.00 Mszą Świętą w Bazylice. Po nabożeństwie ponad 100 osób z pomocą Rycerzy Kolumba i opiekunów udało się do budynku szkoły, gdzie czekał na nich ciepły poczęstunek. Organizatorzy i Rodzice dbali, aby każdy z nich czuł się wyjątkowy i doceniony.

            O 15:30 rozpoczęło sie przedstawienie słowno-muzyczne pt: ,,Jan Paweł II – Droga do Świętości” przygotowane przez p. Danutę Kostorz, p. Katarzynę Łapczyńską oraz  p. Magdalenę Buźniak. W niezwykłej atmosferze uczniowie przybliżyli widzom życiorys papieża. Fragmenty filmów z pielgrzymek do Nowego Targu i Ludźmierza przeplatane znanymi piosenkami wycisnęły nie jedną łezkę i przywołały piękne wspomnienia, m.in. piosenka „Ojcze prowaź mnie“ wraz z radosnym układem tanecznym, przygotowanym przez p. Martę Sojkę. Przejmujący ,,Taniec światła” w wykonaniu uczniów wywołał wśród zgromadzonych niewymowną ciszę.

            Ostatnia część spektaklu miała nieco inny charakter. Z okazji minionego Dnia Babci i Dziadka uczniowie klasy VI pod przewodnictwem p. Agnieszki Brynkus zaprezentowali skecz   pt,,Babcia i wnusio”.

            Po przedstawieniu rodzice przygotowali ciepły napój i słodką przekąskę, a ks. Tomasz zaprosił wszystkich do wspólnego kolędowania. Serdeczna wymiana zdań i ciepła atmosfera towarzyszyła zebranym. Najstarszy zaproszony Senior miał 89 lat i w tym dniu obchodził swoje urodziny.

            Na koniec rodzice obdarowali przybyłych gości symbolicznymi upominkami, a Pan Dyrektor Edward Pazdur zapewnił, że taki dzień obchodzony będzie już zawsze 2 lutego. Serdecznie podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przeprowadzenia tej wyjatkowej uroczystości. Nie byłaby ona możliwa, gdyby nie zaangażowanie:

Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Ludźmierzu, Sanktuarium WNMP w Ludźmierzu, Akcji Katolickiej, Zespołu Charytatywnego, Rycerzy Kolumba, Rady Rodziców SP Ludźmierz, oraz Rady Sołeckiej Ludźmierza.

Wszystkim jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i nieocenioną pomoc.  Mamy nadzieję na dalszą współpracę przy organizacji kolejnych edycji.

« z 2 »

******************

Projekt „Dar na stulecie”. Zbudujmy razem duchowy pomnik dla Jana Pawła II

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „ Dar na stulecie”. Główną ideą projektu jest wspieranie i pomnażanie dobra w każdej postaci. Liczy się każdy człowiek i każda wspólnota.

Wobec stulecia urodzin Karola Wojtyły odpowiedzią na jego wezwane, aby to duchowe dziedzictwo, któremu na imię Polska, raz jeszcze przyjąć z wiarą, nadzieją i miłością jest  stworzenie pomnika z serc i umysłów Polaków zbudowanego z inicjatyw modlitewnych i charytatywnych, naukowych i artystycznych, edukacyjnych i wychowawczych wspierających owo duchowe dziedzictwo – do czego zachęcają i namawiają organizatorzy projektu ( Instytut Tertio Millennio, Centrum Myśli Jana Pawła II, Instytut Dialogu Miiędzykulturowego Jana Pawła II, Stowarzyszenie Lednica, Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia).

Wszystkie nasze inicjatywy pod hasłem: „Nie zastąpi Ciebie nikt” zostały zamieszczone na stronie : https://darna100.pl/dolacz-do-projektu/#mapainicjatyw

Przez cały rok 2020 będziemy budować nasz duchowy pomnik poprzez podejmowanie różnego rodzaju inicjatyw. Do tej pory zorganizowaliśmy Dzień seniora Jan Paweł II – Droga do świętości oraz wzięliśmy udział w konkursie plastycznym Jana Paweł II – Wielki. Jesteśmy w trakcie wykonywania dywanu, o czym przypominamy i serdecznie zapraszamy do jego współtworzenia. Postarajmy się, aby był on kolorowy i bardzo długi.

Nasze kawałki dywanu, które przygotowaliśmy przynosimy do wychowawcy  po powrocie do szkoły, aby można było je zszyć.

Inicjatorami akcji  są p. Danuta Kostorz, p. Magdalena Buźniak, p. Katarzyna Łapczyńska, p. Agnieszka Bubisz, p. Agnieszka Brynkus, ks.Tomasz Pilarczyk oraz ks. Mateusz Bochenek. Do akcji zostali zaproszeni wszyscy wychowawcy.

Od tej chwili razem budujemy wspólnotę dobra i solidarności! Wszystkie nasze dokonania zostaną spisane w księdze, która zostanie złożona 18 maja 2020 r. w Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie, jako wotum – duchowy pomnik z serc i umysłów polaków, nasz dar na 100-lecie urodzin Jana Pawła II.

*****************

projekt 2019

Menu

E-Dziennik

KLIKNIJ TU ABY SIĘ ZALOGOWAĆ

Logujesz się pierwszy raz lub nie możesz się zalogować,
ZOBACZ INSTRUKCJE

Pomocna Dłoń

Opisz swój problem. Postaramy się pomóc Ci jak najszybciej. Dyskrecja zapewniona!
Wystarczy że KLIKNIESZ TUTAJ

maj 2023
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Ilość odwiedzin

1272716

Statystyka

DARMOWE LICZNIKI

Accessibility Toolbar